Skip to content Skip to footer

Emekliye Hızlı Kredi Başvuru Kapatma Kredisi

Emekliye Hızlı Kredi Başvurusu Ayrıntıları. Kredi Alamıyorum Diyen Emekliler !! Bu Yazımız En çok Sizi İlgilendiriyor. Borç Kapatma Kredisi Ve Emekli Kredisi

Emekliye Hızlı Kredi Başvuru Kapatma Kredisi;

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Kapatma Kredisi günümüzde birçok banka, emeklilere özel farklı kredi imkânları sunmaktadır. Özellikle emekli maaşını aynı bankadan alan mevcut müşteriler, ilgili bankaların düşük faizli kredi seçeneklerinden yararlanabilirler.

Emekliye hızlı kredi başvurusu imkânı sunan bankalar genellikle ihtiyaç kredisi, kapatma kredisi, taşıt kredisi ya da ev kredisi fark etmeksizin emekliler için kredi kullanma yaşı belirlemekte. Üst limitte genel olarak 80 yaş ve üzeri olarak görülen kredi kullanma yaşı, bazı bankalarda 75 ya da 78 olarak da karşımıza çıkabilir. Ayrıca bu kriter konut kredisi gibi daha yüksek maliyetli krediler ve anında kredi gibi daha düşük ihtiyaçlar için farklılıklar gösterebilmekte. Emekliye hızlı kredi başvuru kapatma kredisi Eğer siz de emekliye hızlı kredi başvurusu için daha kapsamlı bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atmalısınız.

Hangi Bankalar Emekli Kredisi Vermekte? Kapatma Kredisi Ve Kredi Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Kredi Başvurusu Yapın !! Faizsiz kredi veren herhangi bir banka bulunmadığını herkes biliyor. Çünkü böyle bir işlem bankalara kar sağlamayacağı gibi onları zarara da uğratabilir. Fakat esnaf kredisi gibi emekli kredisi seçenekleri belirli bir potansiyele sahip müşteriler için diğer kredilerden daha avantajlı şekilde planlanmakta. Emekliye Hızlı Kredi

Emekliye hızlı kredi böyle durumlarda ise bazı kurumlar faizsiz kredi değil de finansman desteği adı altında kredi paketleri sunmakta. Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi önde gelen kurumların oluşturduğu katılım bankaları, faiz uygulaması yerine kar payı uygulayarak ödemeleri hafifletmekte. Bu ekstra avantaja ek olarak hem ihtiyaç kredisi, acil kredi ya da taşıt kredisine hem de emekli kredisine başvurabileceğiniz diğer bankalar ise İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB, Denizbank, Şekerbank, Anadolu bank ve Akbank olarak sıralanabilir.

Emekliye Hızlı Kredi Başvurusunda Önemli Kriterler Nelerdir?

Emekliye Hızlı Kredi Başvuru Kapatma Kredisi ister ev almak için taşıt kredisine isterseniz emekliliğinizi avantaja çevirerek emekli kredisine başvurun, bankaların sizde aradığı kriterler her zaman için aşağı yukarı aynı unsurlardan oluşur. Bu unsurların arasında ilk olarak temiz bir kredi siciline sahip olmak yer alır. Bu da demek oluyor ki borç kapatma kredisi gibi farklı krediler çektikten sonra hakkınızda başlatılan herhangi bir yasal takip bulunmamalı. Kredilerin ortak koşullarından olan bir diğer unsur ise kredi meblağı ile gelir düzeyinin orantılı olması. Yani, aylık geliriniz, aylık kredi ödeme miktarının en az iki katına denk gelmelidir.

İhtiyacınıza Yönelik Nakdi Kredi Türleri

Emekli kredisinde, kapatma kredisi, bireysel tüketici kredisi ya da hızlı kredi başvurusun aksine emekliler için aranan birkaç ek şart da bulunmakta. Bu şartlardan biri emekli maaşının ne kadar yüksek olursa olsun kara listede bulunmamasıdır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi başvuru sahibinin 75 ila 80 yaş aralığında olması gerekir. Eğer kredi başvurusunda bulunan kişi emekli olmasına rağmen hala çalışıyor ise aktif gelir belgesini bildirmesi ve yüksek miktarda kredi talepleri için bir gayrimenkulü ipotek ettirmesi kredi sonucunu olumlu olarak etkiler. Fakat unutmamalısınız ki ipotek olarak gösterilen mal için bankalar eş tarafından imzalanmış izin belgesi talep edecektir. Tüm bu kriterleri karşılayanlar emekliye hızlı kredi başvurusu yaparak 48 ay vadeye kadar kredi çekebilirler.

Emekli Kredisi Başvurusu İçin Hangi Evraklar İstenmekte? Borç Kapatma Kredisi

Emekliye hızlı kredi emeklilik kredisi ne konut kredisi kadar detaylı bir prosedür ne de acil kredi başvurusu kadar hızlı işlemlerdir. Fakat yine de emeklilik kredisi için bankaların fazla evrak talep etmediğini söyleyebiliriz. Emekliye hızlı kredi başvurusunda sizden istenecek belge listesi şu şekildedir;

  • Emekli maaşını gösteren maaş bordrosu
  • Şahsa ait elektrik, su veya doğalgaz faturası ya da güncel ikametgâh belgesi
  • Eğer kredi konut kredisi için kullanılacak ise gayrimenkule ait detaylar
  • Eğer kredi taşıt kredisi için kullanılacaksa araca ait detaylar
  • Mevcutsa kira geliri ya da emeklilikten sonra çalışılan işe dair ek gelir belgesi

Bazı durumlarda emekli kredisi başvurusu maaş alınan bankaya yapılacak ise maaş bordrosu ya da ikametgâh belgesi beyanı zorunlu olmayabiliyor. Tüm kriterlerin karşılanması ve gerekli belgelerin sunulmasında durumunda ise emekli maaşının 15 karına kadar kredi almak mümkün.

 

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

 

Yorum Yap

0.0/5