Konut Kredisi Başvuru Formu

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

 

Konut Kredisi Kredim çıkmıyor diyorsanız. Bize bırakın sizin yerinize uzmanlarımız durumu değerlendirsin.
En uygun, en ucuz, en hesaplı ev kredisi ve mortgage ev kredisi seçenekleri hangi bankada? Garanti Bankası – Yapı Kredi – Denizbank – Finansbank – İş Bankası – Akbank ev kredisi için hemen başvurun!

İpotekli ev kredisi olarak açıklanabilecek mortgage kredisi, uzun vadede düşük ödemeler ile konut finansmanı sağlayan bir kredi modelidir. Değişik ihtiyaçlara göre farklı pek çok ev kredisi türevi bulunmaktadır.

Konut Kredisi Nasıl Alınır

Banka ev kredisi hesaplamak, acil nakit ihtiyacınızı karşılamak için başvuru yapmak Uzmanlarkredi.com  hızı ve güvencesiyle çok kolay.

Ev sahibi olmak amacıyla bir gayrimenkul satın almak istiyor ancak nakit para sıkıntısı yüzünden peşin alım yapamıyorsanız, mortgage – ev kredisi hesaplama aracını kullanarak düşük faiz oranlarını, uzun vade sürelerini ve taksit miktarlarını karşılaştırabilir, en uygun ev kredisine başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi , ev kredisi ve diğer bir çok kategoriler altında Uzmanlarkredi.com hızı ve güvencesiyle işlem yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Nedir?

Ev kredisi, satın almak istediğiniz bir konutun teminat altına alınarak, bankalar aracılığı ile verilen bir kredi türüdür. Sahibi olmak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi çekmeyi düşündüğünüz bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Ev kredisi, her banka tarafında farklı faiz oranlarıyla, farklı peşinat tutarı ile verilmektedir.

Konut Kredisi Çekmek İçin Hangi Evraklar Gerekir?

Krediniz onaylandığı takdirde bazı belgeleri bankanıza teslim etmeniz gereklidir. O belgeler;

Nüfus cüzdanı, tapu, kira geliriniz var ise tapu veyahut e-devlet üzerinden aldığınız “Tapu Bilgileri Sorgulama” ekran görüntüsü, kira kontratı ve ödeme dekontu, faiz ya da başka bir geliriniz var ise geliri gösteren belge. Bunların dışında;

  • Maaşlı Çalışan İseniz: Devletten alınan 4A/4C hizmet dökümü ya da SGK ilçe merkezlerinden alınan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı Belgesi
  • Kişisel Şirketiniz Var İse: Vergi levhası, yıl sonu mali verileri, ara dönem mali verileri
  • Tüzel Firma Sahibi/Ortağıysanız: Ortaklık yapısı teyidi için firmaya ait ticaret sicil gazetesi/hazirun cetveli, firmaya ait yılsonu ve güncel mali veriler (bilanço – gelir tablosu veya kurumsal vergi beyannamesi, işletme hesap özeti), firmaya ait vergi levhası

Konut Kredisi nasıl alınır? Konut Kredisi Alamıyorum

Konut Kredisi Veren Bankalar

ING Bankası

ING Bank konut kredisini %1,34 faiz oranı ile vermektedir. Yıllık faiz oranı da %17,66’dır. Ayrıca konut kredisi çekerken kredi tutarının binde 5’i kadar dosya masrafı, ekspertiz ücreti olarak 850 TL, İpotek ücreti olarak da 318,6 TL alınmaktadır. Krediyi çeken kişiye Hayat Sigortası yapılmaktadır. Gayrimenkul ve DASK Sigortaları zorunlu olarak yapılmaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası konut kredisini %1,42 faiz oranı ile müşterilere sunmaktadır. Yıllık faiz oranı %18,80 olarak belirlenmiştir. Tahsis ücretini kredi tutarının %0,5’i  kadar, yapılan işlem başına oluşan ortalama ekspertiz ücreti olarak 950 TL, İpotek ücreti olarak da 260 TL almaktadır.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası %1,40 faiz oranı ve yıllık %18,53 maliyet oranı ile ev kredisi vermektedir. İş Bankasında tahsis ücreti kredi limitinin %0,5’idir. Müşterilerden 1,150 TL ekspertiz, 147,50 TL ipotek ücreti tahsil edilmektedir. Ayrıca konut kredileri için bir yıllık Konut Sigortası primi 269 TL, DASK poliçesi ise 180 TL’dir. Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) prim tutarları konutun konumu, m2’si gibi değişkenlere bağlık değişiklik gösterebilir. Hayat Sigortası konut kredisi çeken her kişiye yapılmaktadır.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası, müşterilerine konut kredisini %1,52 faiz oranı ve yıllık %20,21 maliyet oranı ile sunmaktadır. İş Bankasında da tahsis ücretini kredi tutarının binde 5’i kadar almaktadır. Ekspertiz ücreti olarak 875 TL, İpotek ücreti olarak da 325 TL alınır. Bu bankada da kredi kullanacak kişiye Hayat Sigortası yapılmaktadır.

AKBANK

Eğer konut kredisi çekmek için Akbank’a başvuracak iseniz, burada %1,39 faiz oranı ve %18,55 yıllık maliyet oranı ile konut kredisi verilmektedir. Akbank’a kredi tutarının %5’i kadar dosya masrafı, 980 TL ekspertiz ücreti ve 126,26 TL taşınmaz rehin ücreti alınmaktadır. Konut Sigortası ve DASK yaptırılması zorunludur, sigortaları konuma ve m2’ye göre değişiklik göstermektedir.

Denizbank

Denizbank’a konut kredisine %1,79 faiz oranı ve %24,39 yıllık maliyet oranı ile sahip olabilirsiniz. Burada da diğer bankalarda olduğu gibi, kredi tutarının %5’i kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Ekspertiz ücreti 1500 TL olup konut konumuna ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. 318,60 TL’de ipotek ücreti alınmaktadır. Denizbank’a da Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ve Gayrimenkul sigortaları zorunludur.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.