Borç Kapatma Kredisi

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Uzmanlar kredi başvuru formu ile kredi başvurusu talebinizi iletebilirsiniz.
Uzmanlarımız gün içerisinde en uygun anda geri dönüşünüzü sağlayacaktır. Avukatlık (Açık İcra Takibi) bulunan ziyaretçilerimize yardımcı olamamaktayız.

Borç Kapatma Kredisi, borcu olan kişilerin borçlarını tek bir bankada toplamak adına başvurduğu bir kredidir.

Borç Kapatma Kredisi Alamıyorum Borç Kapatma Kredisi

Borcu olan kişilerin borçlarını tek bir bankada toplamak adına başvurduğu bir kredidir. Bu krediye başvururken öncelikle kredi borcu ya da kredi kartı borçlarının hangi bankaya taşınabileceğine karar verilmelidir. Bankalar bu noktada sizlere belirli dönemlerde avantajlar sunmaktadır. Diğer bir adıyla borç transferi kredisidir. Borç transferi kredisi için bankalardan yüz yüze başvuru yapılabileceği gibi mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığıyla talepte bulunulabilir. Talebiniz ilgili bankalara iletildikten sonra banka sizi ve kapatma kredisi alma şartlarına uyup uymadığınızı kontrol ederek sizlere birkaç iş günü içerisinde olumlu ya da olumsuz geri dönüşler sağlar. Bu konuda Uzmanlar Kredi size destek vermek için çalışmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır

Kapatma kredisinde öncelikle güncel olan kredi borcu ve güncel olan kredi kartı borcu hesaplanmaktadır. Bu esnada kapatma kredisi için başvurulan banka yalnızca kendi bankasındaki borçları inceler ve başvuran kişiden diğer bankalara ait olan güncel borcunu ifade eden belgeler ister. Daha sonrasında şartlara uyan kişiler talep ettiği bankadan kapatma kredisi alır. Kapatma kredisi alamayan kişiler ise ya kredi alma şartlarına uymayan kişilerdir ya da kapatma kredisi alma şartına uymayan kişilerdir.

Borç Kapatma Kredisi Almanın Yolları

Kapatma kredisi alabilmenin bazı şartları bulunmaktadır. Aslında en önemli şart kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notunuz bankaların istediği düzeyde ise kapatma kredisinden faydalanarak borçlarınızı tek bir bankada toplama imkanına sahip olabilirsiniz. Fakat kredi notunuz bankaların istediği düzeyde olmayan kişiler kapatma kredisinden yararlanamazlar. Aynı zamanda kredi çekebilme şartlarına uyan kişiler yalnızca bor kapatma kredisinden yararlanabilmektedirler.

Borç Kapatma Kredisi İçin Şartlar

Banka krediye başvururken sizden çektiğiniz krediyi ödeyebileceğinize dair bir gelir belgesi talep etmektedir. Bu belgenin amacı verilen kredinin geri ödemesinde zorluk olup olmayacağını anlamaktır. Yani aslında siz bankaya bir gelir belgesi sunamıyorsanız bankaların sizi borç kapatma kredisi için reddetmesi çok muhtemeldir. Birden fazla bankada bulunan kredi borçlarının tutarını gösteren bir belge bankaya verilmelidir. Belge verilmediği taktirde banka borç kapatma kredinize onay vermeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi Aylık Taksitleri

Kapatma kredisi alındığında aylık taksitler, kişinin gelirinin yarısından fazla olmamalıdır. Geliri 4000 olan kişinin kapatma kredisi aylık taksitleri 2000 üzerinde olmamalıdır. Aslında bankaların borç kapatma kredisi için istediği belgeler mesleklere göre farklılık göstermektedir. Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi gerekmektedir. 36 ayı geçen kredilerde kapatma kredisi için onay verilmemektedir.

Borç Kapatma Kredisi Almak İstiyorum

Kredi almak isteyen kişinin herhangi bir yasal takibin bulunmaması gerekmektedir. Yasal ya da idari takibi bulunan kişilerin kapatma kredisi onaylanmamaktadır. Borç kapatma kredisine başvurduktan sonra olumlu geri dönüş alabilmek için yukarı da verilen şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Yerine getirilmeyen şartlar olduğu taktirde başvurduğunuz banka size olumlu geri dönüş yapmayacaktır.

Garanti Kredi Kartı Alamayanlara Tavsiyeler

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

İçerisinde bulunduğumuz dönemde ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen alışverişlerde kredi kartı kullanımı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Çağın getirileri sebebiyle zaman zaman geliri aşan giderler, kredi kartlarının sunduğu taksit imkânları sayesinde bütçeyi zorlamayarak çok daha konforlu bir finans alanı sunmakta. Devlete bağlı bankalar kadar özel kurumlar da kredi kartları için birçok avantaj yaratıyor. Ülkemizin önde gelen banka kurumlarından Garanti kredi kartı da en çok başvurulan işlemlerin başında gelmekte. Fakat gelirin olmaması, geçmişte alınan ev kredisi ya da borç kapatma kredisine ait borçların bulunması, düşük kredi notu ya da farklı banka prosedürleri sebebiyle bazı kişiler kredi kartı alamıyor. Bu yazımızı Garanti Bankası’ndan kredi kartı alamayanlara yol göstermek için hazırladık. Kredi kartı alamamanın sebepleri ve bu konuda atılabilecek adımları gelin birlikte inceleyelim.

Kredi Kartı Çıkmamasının Sebepleri Nelerdir?

Eğer siz de Garanti Bankası dahil olmak üzere birden fazla bankadan kredi kartı başvurusu yaptınız fakat her seferinde olumsuz geri dönüşler aldıysanız temel olarak bunun sebebini bulmalısınız. Çünkü atacağınız adımlar, bankaların beklentisine uygun olmalı. Neden kredi kartı alamıyorum sorusuna cevap verebilmek için ise aşağıdaki soruları kendinize yöneltebilirsiniz;

  1. Kredi kartı başvurusunda konulan yaş sınırına uygun olup olmadığınızdan emin olmalısınız. BDDK kredi kartı verilmesi için alt yaş sınırını 18 olarak belirlemiştir. Eğer bu yaştan küçük olup da yine de Garanti kredi kartına sahip olmak istiyorsanız bir aile büyüğünüzün yardımına başvurarak ek kart çıkarabilirsiniz.
  2. Aktif olarak çalıştığınız bir işiniz mevcut mu? Eğer evet ise söz konusu mesleği sigortalı olarak mı yapıyorsunuz? Çünkü her banka kredi kartı başvurusu esnasında gelir belgesi istemektedir. Sigortasız olanlara kredi ( https://www.uzmanlarkredi.com/sigortam-yok-ama-nasil-kredi-alabilirim/ ) veren bankalar bulunsa da bu aynı zamanda ihtiyaç kredisi ya da acil kredi başvuruları için de geçerli. Çünkü kurumlar size nakit desteği sunarken bu parayı geri alabileceklerinden de emin olmak istiyorlar. Eğer öğrenci ya da ev hanımıysanız ve kanıtlayabileceğiniz bir geliriniz yoksa daha düşük limitli kredi kartlarına başvurmanızı öneririz.
  3. Daha önce başvurduğunuz taşıt kredisi veya ev kredisi gibi yüklü miktarlar için ödeme zorluğu yaşamış mıydınız? Çünkü kredi geçmişinde pürüzler bulunan kişilere Garanti kredi kartı çıkmayabilir. Her banka gibi Garanti Bankası da başvuruyu değerlendirirken kredi notunuz ve sicilinize ait bir araştırma yürütmektedir. Eğer böyle bir problemle karşı karşıyaysanız findeks notunuzu yükseltmek için bazı yöntemler deneyebilir ya da Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Alabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenebilir?

Garanti Borç Kapatma Kredisi

Birçok kişi mevcut borçları yüzünden kredi kartı alamadıklarını düşünse de aslında geçmiş dönemlerdeki ödeme aksaklıkları bu süreci daha çok etkiler. Çünkü zaten bankalar borç oluşturabilmek adına size kredi kartı sunmaktadır. Nu noktada en önemlisi bahsettiğimiz kurumlara taksitleri ödeyeceğinize dair bir kanıt sunmanızdır. Bu da referans, kefil ya da ipotek ettirebileceğiniz bir mülkiyet olabilir. Eğer bunlar sahip değilseniz Garanti kredi kartı alabilmek için şu yolları izleyebilirsiniz;

  • Yüklü miktarda ihtiyaç kredisi ya da borç kapatma kredisi ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-karti-kapatma-kredisi-2020/ ) borcunuz varsa bunları kapatmalısınız.
  • Eğer hali hazırda bir kredi kartına sahipseniz her ay mevcut borcunuzu düzenli olarak ödemelisiniz.
  • Elektrik, doğalgaz ve su faturalarının ödenmesi için otomatik talimatı vererek banka ile iyi bir iletişim kurmalısınız.
  • Mevduat hesabı açarak evde bulundurduğunuz nakit ya da altın birikimlerinizi bu hesaba aktarınız. Böylece bankalar bu hesabı kredi ve kredi kartı başvurularınızda teminat olarak kabul eder. Miktarın az ya da çok olduğu bu noktada önemli değildir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımlar sizleri banka karşısında iyi bir konuma getirerek Garanti kredi kartı almanızda yardımcı olur. Ayrıca tüm bu yöntemlerin etkisi ile de KKB kredi notunuz yükselerek ileri dönemde yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında da olumlu bir izlenim yaratmanıza alt yapı hazırlamış olur.

Faizsiz Destek Kredisinde 15 Bin TL ve 12 Ay Vade Fırsatı

Hem ekonomik hem de sosyal açıdan oldukça zor geçen 2020 yılının ardından birçok vatandaş ihtiyaç kredisi başvurularında bulunmakta. Konut ve taşıt kredisinde meydana gelen faiz ve vade oranlarındaki değişikliklerden sonra ise tüm tüketici kredilerine ait faiz oranları oldukça merak edilmekte. Maddi açıdan zorluk çekenler emekliye kredi, askere kredi ya da maaş müşterilerine özel avantajlardan yararlanmak isterken aynı zamanda faizsiz destek kredisi paketlerini de büyük bir heyecanla beklemekte. Bizler de aralarında Finans Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, , Ziraat Katılım Bankası ve Emlak Katılım Bankası’nın bulunduğu farklı kurumlara dair faizsiz kredileri sizler için araştırdık.

Eğer siz de farklı giderleri karşılamak adına kredi başvurusunda bulunmak istiyor fakat faizsiz kredinin ne olduğunu bilmiyor iseniz şu şekilde açıklayabiliriz; faizsiz kredilerde bankaların da dahil olduğu finans kuruluşları, anapara üzerine faiz eklemeden aynı miktarda geri ödenmesini talep etmektedirler. Elbette tüketiciler için oldukça cazip olan bu kredi türüne ise sahip olmak zordur. Farklı şartların tanımlandığı ve genellikle devlet desteği ile verilen en yeni faizsiz kredi olanaklarını gelin birlikte inceleyelim.

15 bin TL 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı

Borç Kapatma Kredisi Geri Ödemesiz

Son yapılan açıklamalar ile birlikte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15 bin TL değerinde geri ödemesiz kredi fırsatı müjdesi geldi. Bu fırsat doğrultusunda gerekli şartları karşılayan kişilere 12 ay ödemesiz olarak 48 veya 60 ay vade ile nakit desteği sağlanacak. Ayrıca bu kredi seçeneğinin dışında yeni işyeri sahibi olmak isteyen vatandaşlara da sigorta primi ve gelir vergisi desteğinde bulunulacağı bildirildi. 15 bin TL faizsiz destek kredisi için bakanlığa söz konusu bakanlığa bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kredi başvurusu kabul ediliyor. Bu desteğe başvurmak için gerekli olan şartları ise aşağıda inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Destek Kredisinden Nasıl Yararlanabilirim?

Borç Kapatma Kredisi İçin Neler Yapılır

Koronavirüs salgını sebebi ile ilan edilen pandemi süreci, tüm vatandaşlara maddi olarak zorlu bir süreç yaşattı. Gerek iş gerekse gündelik hayatta ortaya çıkan giderlerin ödenmesi için ise tüketiciler banka kredilerine başvurmakta. Fakat düzenli bir gelir kriteri koyan bankalar, işsiz kişilerin bu imkândan faydalanmasını önlemekte. Bu nedenle devlet kurumları ihtiyaç sahibi vatandaşlara faizsiz destek kredisi paketleri hazırlamakta. Son olarak ise belli bir miktardaki nakit para, 12 ay geri ödemesiz şekilde tüketicilere sunuldu. 60 aya kadar vade süresi tanınan bu faizsiz kredi için üst limit 15 bin TL olarak belirtildi.

Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu destek paketinde koşul ise kişilerin tecrübe sahibi olduğu alanlarda yeni bir işyeri açmaları. Uzmanlık ya da mesleki yeterlilik belgelerinin bulunduğu sektörlerde iş kurmak isteyen vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 15 bin TL nakit ile desteklenecekler. Üstelik bu kredi herhangi bir faiz içermediği için yalnızca anapara söz konusu kuruma geri ödenecek.

Devlet Destekli Sigorta Primi Ve Gelir VergisiDevlet Destekli Kredi

Borç Kapatma Kredisi Devlet Desteği

Devlet tarafından sunulan 15 bin TL faizsiz destek kredisine ek olarak genç girişimcilere de vergi muafiyeti paketi sağlanmakta. İşyerlerini kurdukları tarih itibari ile 3 vergilendirmeden muaf tutulacak olan genç iş sahipleri, toplam 75 bin TL’lik bölümün gelir vergisini ödemek zorunda kalmayacaklar. İlk kez sigortalı olan girişimcilerin ise 1 sene boyunca primleri devlet tarafından karşılanacak. Bu durumda yaklaşık 10 bin 591 TL devlet desteği sunulmuş oluyor.

Tüm bu işlemleriniz için Uzmanlar Kredi’den destek alabilirsiniz.

 

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

 

Sosyal Medya Facebook , İnstagram , Twitter