Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Alamıyorum

Borcu olan kişilerin borçlarını tek bir bankada toplamak adına başvurduğu bir kredidir. Bu krediye başvururken öncelikle karar verin. Kredi borcu ya da kredi kartı borçlarının hangi bankaya taşınabileceğine karar verilmelidir. Bankalar bu noktada sizlere belirli dönemlerde avantajlar sunmaktadır. Diğer bir adıyla borç transferi kredisidir.
Borç Transferi Kredisi Nedir?
Borç transferi kredisi için bankalardan yüz yüze başvuru yapılabilirsiniz. Aynı zamanda mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığıyla talepte bulunulabilir. Talebiniz ilgili bankalara iletildikten sonra işlem başlar. Banka sizi borç kapatma kredisi için uygunluk kontrolüne alır. Sizlere birkaç iş günü içerisinde olumlu ya da olumsuz geri dönüşler sağlar. Bu konuda Uzmanlar Kredi size destek vermek için çalışmaktadır.

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Kapatma kredisinde öncelikle güncel olan kredi kartı borcu hesaplanmaktadır. Başvurulan banka kendine olan borçları inceler. Hemen ardından başvuran kişiden diğer bankalara ait olan güncel borcunu ifade eden belgeler ister. Daha sonrasında şartlara uyan kişiler talep ettiği bankadan kapatma kredisi alır. Kapatma kredisi alamayan kişiler genel şartlara uymayan kişilerdir.

Borç Kapatma Kredisi Almanın Yolları

Kapatma kredisi alabilmenin bazı şartları bulunmaktadır. Aslında en önemli şart kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notunuz bankaların istediği düzeyde ise borç kapatma kredisi harika bir fırsattır. Borçlarınızı tek bir bankada toplama imkanına sahip olabilirsiniz. Kredi notunuz yetersiz ise kapatma kredisinden yararlanamazsınız.

Borç Kapatma Kredisi İçin Şartlar

Banka, krediye başvururken gelir belgesi talep etmektedir. Bu belgenin amacı verilen kredinin geri ödemesinde zorluk olup olmayacağını anlamaktır. Gelir belgesi sunamıyorsanız borç kapatma Kredisi’nin reddetmesi çok muhtemeldir. Birden fazla bankada bulunan kredi borçlarının tutarını gösteren bir belge bankaya verilmelidir. Belge verilmediği taktirde banka borç kapatma kredinize onay vermeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi Aylık Taksitleri

Kapatma kredisi alındığında aylık taksitler, kişinin gelirinin yarısından fazla olmamalıdır. Geliri 4000 olan kişinin kapatma kredisi aylık taksitleri 2000 üzerinde olmamalıdır. Aslında bankaların borç kapatma kredisi için istediği belgeler mesleklere göre farklılık göstermektedir. Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi gerekmektedir. 36 ayı geçen kredilerde kapatma kredisi için onay verilmemektedir.

Borç Kapatma Kredisi Almak İstiyorum

Kredi almak isteyen kişinin herhangi bir yasal takibin bulunmaması gerekmektedir. Yasal ya da idari takibi bulunan kişilerin kapatma kredisi onaylanmamaktadır. Kredi için yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Yerine getirilmeyen şartlar yüzünden krediniz ret olabilir.

Garanti Kredi Kartı Alamayanlara Tavsiyeler

İçerisinde bulunduğumuz dönemde ihtiyaçların karşılanması için kredi kartı kullanımı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Çağın getirileri sebebiyle zaman zaman geliri aşan giderler olabilir. Kredi kartları, taksit imkânları ile bütçeyi zorlamayarak çok daha konforlu bir finans alanı sunmakta.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Devlete bağlı bankalar kadar özel kurumlar da kredi kartları için birçok avantaj yaratıyor. Ülkemizin önde gelen banka kurumlarından Garanti kredi kartı da en çok başvurulan işlemlerin başında gelmekte. Gelirin olmaması, geçmişte alınan ev kredisi ya da borç kapatma kredisine ait borçların bulunması.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum

Düşük kredi notu ya da farklı banka prosedürleri sebebiyle bazı kişiler kredi kartı alamıyor. Bu yazımızı Garanti Bankası’ndan kredi kartı alamayanlara yol göstermek için hazırladık. Kredi kartı alamamanın sebepleri. Bu konuda atılabilecek adımları gelin birlikte inceleyelim.

Kredi Kartı Çıkmamasının Sebepleri Nelerdir?

Birden fazla bankadan kredi kartı başvurusu yaptınız. Fakat her seferinde olumsuz geri dönüşler aldıysanız temel olarak bunun sebebini bulmalısınız. Çünkü atacağınız adımlar, bankaların beklentisine uygun olmalı. Neden kredi kartı alamıyorum? Bu soruya cevap verebilmek için ise aşağıdaki soruları kendinize yöneltebilirsiniz;
 1. Kredi kartı başvurusunda konulan yaş sınırına uygun olup olmadığınızdan emin olmalısınız.
 2. BDDK kredi kartı verilmesi için alt yaş sınırını 18 olarak belirlemiştir.
 3. Aktif olarak çalıştığınız bir işiniz mevcut mu?
 4. Eğer evet ise söz konusu mesleği sigortalı olarak mı yapıyorsunuz?
 5. Her banka kredi kartı başvurusu esnasında gelir belgesi istemektedir.
 6.  İhtiyaç kredisi ya da acil kredi başvuruları için de geçerlidir.
 7. Kurumlar size nakit desteği sunarken geri alabileceklerinden de emin olmak istiyorlar.
 8. Öğrenci ya da ev hanımıysanız daha düşük limitli kredi kartlarına başvurmanızı öneririz.
 9. Daha önce başvurduğunuz taşıt kredisi veya ev kredisi gibi yüklü miktarlar için ödeme zorluğu yaşamış mıydınız?
 10. Kredi geçmişinde pürüzler bulunan kişilere Garanti kredi kartı çıkmayabilir. Garanti Bankası da başvuruyu değerlendirirken kredi notunuz ve sicilinize ait bir araştırma yürütmektedir. Bir problem varsa findeks notunuzu yükseltmek için bazı yöntemler deneyin. ya da Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Alabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenebilir?

Birçok kişi mevcut borçları yüzünden kredi kartı alamadıklarını düşünüyor. Aslında geçmiş dönemlerdeki ödeme aksaklıkları bu süreci daha çok etkiler. Çünkü zaten bankalar borç oluşturabilmek adına size kredi kartı sunmaktadır. Nu noktada en önemlisi bahsettiğimiz kurumlara taksitleri ödeyeceğinize dair bir kanıt sunmanızdır. Bu da referans, kefil ya da ipotek ettirebileceğiniz bir mülkiyet olabilir. Eğer bunlar sahip değilseniz

Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Garanti kredi kartı alabilmek için şu yolları izleyebilirsiniz;
 • · Yüklü miktarda borç kapatma kredisi !! Borcunuz varsa bunları kapatmalısınız.
 • · Eğer hali hazırda bir kredi kartına sahipseniz her ay mevcut borcunuzu düzenli olarak ödemelisiniz.
 • · Elektrik, doğalgaz ve su faturalarının ödenmesi için otomatik talimatı vererek banka ile iyi bir iletişim kurmalısınız.
 • · Mevduat hesabı açarak evde bulundurduğunuz nakit ya da altın birikimlerinizi bu hesaba aktarınız. Böylece bankalar bu hesabı kredi ve kredi kartı başvurularınızda teminat olarak kabul eder. Miktarın az ya da çok olduğu bu noktada önemli değildir.
Bu adımlar sizleri banka karşısında iyi bir konuma getirerek Garanti kredi kartı almanızda yardımcı olur. Ayrıca bu yöntemler ile KKB notunuz yükselecektir. İleri dönemde yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında da olumlu bir izlenim yaratmanıza alt yapı hazırlamış olur.

Faizsiz Destek Kredisinde 15 Bin TL ve 12 Ay Vade Fırsatı

Hem ekonomik hem de sosyal açıdan oldukça zor geçen 2020 yılı. Ardından birçok vatandaş ihtiyaç kredisi başvurularında bulunmakta. Konut ve taşıt kredisinde meydana gelen faiz ve vade oranlarındaki değişiklikler. Tüm tüketici kredilerine ait faiz oranları oldukça merak edilmekte.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Emekliye kredi, askere kredi ya da maaş müşterilerine özel avantajlar. Bununla birlikte faizsiz destek kredisi paketlerini de heyecanla beklemekte olan vatandaşlar. Finans Katılım, Kuveyt Türk, Vakıf, Ziraat ve Emlak Katılım Bankası’nın faizsiz kredilerini sizler için araştırdık.

Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi

Kredi başvurusunda bulunmak istiyorum. Fakat faizsiz kredinin ne olduğunu bilmiyorum.
Açıklayabiliriz. Faizsiz kredilerde bankaların da dahil olduğu finans kuruluşları vardır. Anapara üzerine faiz eklemeden aynı miktarda geri ödenmesini talep etmektedirler. Elbette tüketiciler için oldukça cazip olan bu kredi türüne ise sahip olmak zordur. Genellikle devlet desteği ile verilen faizsiz kredi olanaklarını gelin birlikte inceleyelim.

15 bin TL 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15 bin TL değerinde geri ödemesiz kredi fırsatı müjdesi geldi. Gerekli şartları karşılayan kişilere 12 ay ödemesiz olarak 48 veya 60 ay vade ile nakit desteği sağlanacak. Ayrıca yeni işyeri sahiplerine sigorta ve gelir vergisi desteği. 15 bin TL faizsiz destek kredisi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kabul ediliyor. Bu desteğe başvurmak için gerekli olan şartları ise aşağıda inceleyebilirsiniz.

İşsizim Kredi Alamıyorum

Korona virüs salgını sebebi ile ilan edilen pandemi süreci, tüm vatandaşlara maddi olarak zorlu bir süreç yaşattı. Gerek iş gerekse gündelik hayatta ortaya çıkan giderlerin ödenmesi. Tüketiciler banka kredilerine başvurmakta. Fakat düzenli bir gelir kriteri koyan bankalar, işsiz kişilerin bu imkândan faydalanmasını önlemekte. Bu nedenle devlet kurumları faizsiz destek kredisi paketleri hazırlamakta. Belli bir miktardaki nakit para, 12 ay geri ödemesiz şekilde tüketicilere sunuldu. 60 aya kadar vade süresi tanınan bu faizsiz kredi için üst limit 15 bin TL olarak belirtildi.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Kredi Başvurusu

Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu destek paketinde koşul. Kişilerin tecrübe sahibi olduğu alanlarda yeni bir işyeri açmaları. Mesleki yeterlilik belgelerinin bulunduğu sektörlerde iş kurmak isteyen vatandaşlar. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 15 bin TL nakit ile desteklenecekler. Üstelik bu kredi herhangi bir faiz içermediği için yalnızca anapara söz konusu kuruma geri ödenecek.

Devlet Destekli Sigorta Primi Ve Gelir Vergisi

Faizsiz destek kredisine ek olarak genç girişimcilere vergi muafiyeti paketi sağlanmakta. İşyerlerini kurdukları tarih itibari ile 3 vergilendirmeden muaf tutulacak olan genç iş sahipleri. Toplam 75 bin TL’lik bölümün gelir vergisini ödemek zorunda kalmayacaklar. İlk kez sigortalı olan girişimciler. 1 sene boyunca primleri devlet tarafından karşılanacak. Bu durumda yaklaşık 10 bin 591 TL devlet desteği sunulmuş oluyor.

Borç Kapatma Kredisinde Dikkatli Okuyun

Tüm bu işlemleriniz için Uzmanlar Kredi’den destek alabilirsiniz.
Uzmanlar kredi başvuru formu ile kredi başvurusu talebinizi iletebilirsiniz. Uzmanlarımız gün içerisinde en uygun anda geri dönüşünüzü sağlayacaktır.
Avukatlık (Açık İcra Takibi) bulunan ziyaretçilerimize yardımcı olamamaktayız.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..