Skip to content Skip to footer

İhtiyacınıza Yönelik Nakdi Kredi Türleri

ihtiyaç kredisi

İhtiyacınıza Yönelik Nakdi Kredi Türleri Ve Kredi Başvurusu. Kredi Danışmanlık Hizmetleri İçin Uzmanlar Kredi En Doğru Seçenek.

Nakdi Kredi belli bir zaman sonra, bankaların vade faizi olarak adlandırdığı faiz ile birlikte geri ödenmesi şartıyla birey ya da kurumlara verilen kredi desteğine nakdi kredi ismi verilmektedir. Bu tür kredi başvurusunda birçok banka kendi komisyon ücretini göz önünde tutarak farklı avantajlar sunmakla birlikte kredi ödemesini ipotek ya da kefalet gibi unsurlar sayesinde teminat altına da alabilmektedirler. Eğer siz de nakdi kredi başvurusunda bulunmayı düşünüyor fakat hangi kredi türünün ihtiyacınıza yönelik olduğuna karar veremiyorsanız, bu konuda oluşturduğumuz detaylı açıklamamızı mutlaka incelemelisiniz.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Nakdi Kredi Türleri Neye Göre Sınıflandırılmakta ? Acil kredi ya da ihtiyaç kredisinden ayrı olarak nakdi krediler hem tüketici kredilerini hem de ticari kredileri kapsamaktadır. Bu 2 temel kategoride değerlendirilen söz konusu işlemler ise elbette aranan koşul ve kriterlere göre değişkenlik göstermekte. Spot kredi, döviz kredisi, işyeri destek kredisi, rotatif kredi, ihracat kredisi, taksitli ticari kredi ve daha birçok türde sunulan bu destek paketlerinin bankalar tarafından nasıl sınıflandırıldıklarını şu şekilde açıklayabiliriz;

Spot krediler; bu kredi türünde anaparaya ek olarak faiz tahsilatı da vade bitiminde talep edilir. Söz konusu faiz oranı ise kredi başvurusu zamanında belirlenmektedir. Kredi vadesinin aylık, haftalık veya günlük olarak belirlenebildiği spot kredilerde faiz oranları vade sonuna kadar sabit kalır.

Döviz kredisi; minimum 18 ay vadeli olmak üzere çoğunlukla ihracata hazırlık amacıyla verilir. Kurumların sahip olduğu ürünlere bağlı olarak zaman zaman istisnai avantajlar da sunulabilmektedir.

İşyeri destek kredisi; yeni bir işyeri almak isteyen kişilere esnek geri ödeme imkânları ile sunulan kredi türüdür. Bu kredi TL bazında ya da dövize endeksli olarak kullanılabilir. Ayrıca sabit taksit olanağı olduğu gibi uzun vadeler de bankalar tarafından sunulan avantajlar arasında yer almaktadır.

Rotatif kredi; bir diğer ismi ile Türk Lirası kredisidir. Bu tür kredi başvurusu genellikle kurumlar tarafından üretim faaliyetlerine yönelik yapılmaktadır. Kısa süreli ve acil bir destek olarak görülen bu kredilerin vade ve teminat koşulları firmanın büyüklüğüne göre değişebilir.

İhracat kredisi; isminden de anlaşılacağı üzere ticarette ihracat sayılabilecek her tür satış işlemi için verilmektedir. Bu kredi türünde kurumlar döviz kazanırken krediyi TL bazında ödemeye devam ederler.

Taksitli ticari kredi; firmaların tüm ihtiyaçlarına yönelik sunulan bu kredi türünde esnek ödeme imkânı ve 48 aya kadar vade avantajı sunulmaktadır. Kurumlar kazançları doğrultusunda kendi koşullarını belirlerken taksitli ticari krediden TL veya döviz endeksli olarak faydalanabilmektedirler.

Nakdi Kredi  yukarıda saymış olduğumuz nakdi kredi türlerine ek olarak kredili mevduat hesabı ve süper hesap gibi düzenli ödemelerinize bağlı olan kredi imkânları da bulunmaktadır. Bu kredi destekleri hem nakit ihtiyacınız hem de çek, maaş, vergi veya fatura ödemelerinizde size kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Ayrıca dövize endeksli kredi, iskonto kredileri, işyeri yenileme kredisi, taşıt kredisi ile plaka ve hat kredisi de nakdi kredi türleri arasında yer alan destek paketleridir. Gerek kurumsal gerekse bireysel hayatınızda gelişim ve değişime yönelik olan ihtiyaçlarınız doğrultusunda siz de hangi nakdi kredi türünün beklentinizi doğru bir şekilde karşıladığına artık karar verebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5