Skip to content Skip to footer

Arıcılık Kredisi

Arıcılık Kredisi Nasıl alınır ? Uzmanlar Krediden Sektörel Haberler. Arıcılık İçin Atılan Adımlar. Destekler Ve Kredi Detayları

Banka Kredisi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Son dönemlerde oldukça önemli mesleklerden sayılan arıcılık mesleğine girişmek oldukça karlı bir meslektir. Özellikle eskiye oranla pek çok bankanın da bu işe girişmek isteyenlere verdiği arıcılık kredisi oldukça rağbet görmektedir. Bu meslekte devam etmek isteyen pek çok kişi için de arıcılık, üretici kredisi gereklidir.

Arı Yetiştiricileri Birliği Arıcılık Kredisi

Arı Yetiştiricileri Birliği ya da Arı Üreticileri Birliği en az  ya da üzeri arı kovanı almak isteyenlere kredi desteği bildirmektedir. Bu kredileri alan kişilerin kullanım alanları da bu birlikler tarafından belirlenmiştir. Arılı kovan, yeni kovan, ana arı kafesi, ana arıyı çiftleştirmek için kutu, körük, el demiri, bal süzme makinası, polen kurutma makinası ya da kovan imalatı gibi araç ve aletler de kredi kullanılmaktadır. Gezgin arıcılık yapanlar için ise arı üreticisi kredisi aldığında arı nakliye giderleri ya da işçilik gibi faaliyetlere krediyi kullanması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi başvurularında Bal Üreticiler Birliği’ne üye olduklarına dair belgeyi bankalarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Arıcılık Kredisi İstenen Belgeler

Bunun yanı sıra kredi için gereken belgeler arasında arıcılığın yapıldığı bölge için kira sözleşmesi, çiftçi olduğuna dair belge, kimlik fotokopisi ve gelir belgesi gerekmektedir. Eğer ki tarım kooperatifinden alınıyorsa iki tane kefil getirilmesi de zorunludur. Aynı zamanda bankalardan kredi almak isteyen kişinin en az 50 adet arı kovanı olmak zorundadır. Bu sayede Kovanlarla üretimi sürdüren ya da çoğaltmak isteyen kişiler için kredi onayı verilmektedir. Arı kovanı 50’den az olan kişilere bankalar kredi için onay vermemektedir.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arıcılık kredisi veren bankalar arasında Denizbank, Şekerbank ve Tarın Kredi Kooperatifi bulunmaktadır. Kredisine bakıldığında 3 farklı kredi türü göze çarpar. Bunlar hibe krediler, düşük faizli krediler ve faizsiz kredilerdir. Bu kredi türlerinden biri alındığı taktirde arıcılık işletmesinin %85 maliyeti karşılanmaktadır. Alınan bankaya bağlı olarak da geri ödeme şekilleri değişmektedir.

Kredi destek paketi ile bankalardan yardım almak istiyorsanız Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz. Size ve girişiminize uygun olan, bütçenizi sarsmadan kazanç elde etmeniz için gereken krediyi belirleyerek sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5