Skip to content Skip to footer

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak Mümkün Mü? Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmetlerimiz İçin Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz. İnternetten Sgk Prim Ödemesi, Borç Kapatma Kredisi Ve Kredi Kartı İçn Geç Kalmayın !!

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak birey ya da işverenlerin sigorta kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu’na yaptıkları ödemelere SGK ödemeleri ismi verilmektedir. Bir diğer ismi ile SGK primleri olarak da tanımlanan bu ödeme şekli kişilerin devlet sağlık sisteminden yararlanmalarını sağladıkları gibi ileriki zamanlarda emeklilik için de uygun koşullara sahip olmalarına imkân tanır.

Uzmanlar Kredi, işverenler tarafından gerçekleştirilen SGK prim ödemeleri zorunlu bir işlem olmakla birlikte ödenmemesi durumunda cezai yaptırımı bulunmaktadır. Zamanında oldukça karışık bir prosedür olarak görünse de bu ödemeler artık günümüzde online olarak da yapılabilmekte. Peki, SGK ödemelerini online olarak nasıl yapabilirsiniz? Kredi kartı ile SGK ödemesi yapmak mümkün mü? Tüm bu sorularınızın yanıtına ulaşmak için yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli.

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak

İnternetten SGK Prim Ödemesi İçin Anlaşmalı Bankalar Hangileridir? Uzmanlar Kredi Danışmanlık Kredi Başvurusu İçin En İyi Tercihiniz. Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak Sgk Prim Ödemeleri Belli Başlı Bankalar Aracılığı İle İnternet Üzerinden Gerçekleştirilebilmektedir. Kredi Kartı İle Online SGK Prim Ödemesi

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Yapmak Türkiye’nin en büyük kurumları arasında yer alan bu bankaları Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası, HSBC, Halk Bank, Denizbank, Vakıfbank, Albaraka Bank ve Bank Asya olarak sıralayabiliriz.

Yukarıda saymış olduğumuz bankalar kredi kartı ile İnternetten SGK prim ödemesini kabul ederken aynı zamanda araçlar kullanarak da bu işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlamakta. SGK ile anlaşmalı söz konusu bankaların fiziki şubelerinden yapacağınız SGK ödemelerini aynı zamanda internet şubeleri, mobil şubeler ve telefon bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirmeniz mümkün.

Kredi Kartı İle Online SGK Prim Ödemesi Yapılabilir Mi? Uzmanlar Kredi Danışmanlık İnternetten Sgk Prim Ödemesi

SGK Prim Ödemesi SGK ile anlaşmalı bankaların internet alt yapılarını kullanarak prim ödemesi yapılabileceği gibi aynı zamanda kurumun resmi web sitesi üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ise öncelikle kişinin mevcut prim borcunu sorgulatması ve ödemesi gereken miktarı öğrenmesi gerekir. Bu noktada geçmişten kalan bir SGK borcu bulunmayan kişiler güncel tarihe ait ödemeyi yapabilirler. İnternetten SGK Prim Ödemesi söz konusu prim borcu için banka kartı veya kredi kartı ödemeleri ise online platformlarda kabul edilmekte.

SGK resmi web sayfası aracılığı ile ödeme gerçekleştirmek için e-Devlet uygulaması üzerinden öncelikle mevcut TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapmanız gerekmekte. Sonrasında ise ana sayfada yer alan “Hizmetler” bölümünden “Sosyal Güvenlik Kurumu” maddesini seçmelisiniz. Ödeme işlemini gerçekleştireceğiniz sayfa, sıralanan seçenekler arasındaki prim ödeme sekmesidir.

Bu adımda sorgulamayı gerçekleştiren şahsa ait tüm SGK prim Ödemesi bilgileri gösterilecektir. İnternetten sgk prim ödemesi, mevcut borçları sonlandırmak ve güncel ödemeleri düzenli olarak yapmak için ödeme bilgilerini eksiksiz olarak girerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Unutmayın ki kredi kartı ile SGK ödemesi yapmak için güncel bir e-Devlet şifresine sahip olmanız şarttır. Eğer henüz bu şifreyi edinmediyseniz PTT şubelerine giderek şifre talebinde bulunabilirsiniz. Öncesinde aldığınız şifreyi hatırlamıyor ya da herhangi bir sebepten dolayı kullanamıyor iseniz tanımlamış olduğunuz e-posta veya telefon numarası üzerinden şifre yenileme seçeneğini kullanmak mümkün. Hızlıca sonuçlanan tüm bu prosedürlerden sonra siz de kredi kartı kullanarak online SGK ödemesi yapmanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5