Skip to content Skip to footer

Taşıt Kredisi Vadesinde Yeni Sınırlandırma

Taşıt Kredisi Vadesinde Yeni Sınırlandırmalar Ve Koşullar. Kredi Başvurusu Yaparken Taşıt Kredisi Vadesinde Sınırları Bilin. Taşıt Kredisi Vadesi Uzmanlar Kredi İle Öğreniliyor

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Taşıt kredisi vadesi Ülkemizde birçok kişi farklı kredi türlerinden yararlanmakla beraber araç satın alımlarında bankaların yüksek vadeli taşıt kredilerine de başvurmakta. Bireysel kredi veren bankalar ( https://www.uzmanlarkredi.com/bireysel-kredi-veren-bankalar-2020/ ) tarafından sunulan ve anında kredi, borç kapatma kredisi ya da ihtiyaç kredilerinden farklı olarak çok daha uzun vadede ödeme imkânı sunan taşıt kredilerine yeni vade sınırlandırılmaları getirildi.

Bu konuya ek olarak milyonlarca tüketicinin kullandığı kredi kartlarında taksit miktarları da düşülürken elektronik eşya alımlarındaki taksit seçenekleri 4’e, altın harcamalarındakiler ise 6 aya indir. Peki, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından paylaşılan yeni kredi vade sınırları neler? Taşıt kredisi vadesindeki yeni düzenlemeler hangi model araçları kapsamakta? Tüm bu bilgileri sizler için toparladık, buyurun başlayalım.

Taşıt Kredisi Vadesinde Yeni Düzenleme Detayları Taşıt Kredisi Vadesinde Yeni Sınırlandırma

Taşıt kredisi vadesi BDDK’nın finansal istikrarı sağlamak ve cari açığı azaltmak amaçlı getirdiği yeni sınırlandırmalar makro ihtiyati adımlar olarak değerlendirilmekte. Ekonomik düzeni sağlamak için atılan bu yeni adımlar çerçevesinde ise 300 bin TL ve üzerinde değere sahip taşıtlarda önceden kredi vadesi 48 ay iken artık maksimum 36 ay olarak değerlendiriliyor. Kredi desteği ile satın alınmak istenen aracın 750 bin TL ve üzeri olması durumunda ise mevcut 48 aylık olan vade sınırı artık 36 ay olarak belirtildi. Bu durumda yeni yılda araç almak isteyen birçok kişi alışveriş ve ödeme planlarını tekrar gözden geçirirken hangi model arabaların bu düzenleme kapsamında sayıldığını da araştırmaya başladılar.

Hangi Otomobiller Taşıt Kredisi Vadesi Düzenlemesinden Etkilenecek?

Taşıt kredisi vadesi bilgisayar ve tablet alışverişleri hariç beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyaları kapsayan yeni BDDK düzenlemesi sonrasında hangi model arabalarda kredi vadelerinin düştüğünü anlamak oldukça zor. Uzmanlar Kredi olarak finans konusundaki her konuda size yardımcı olmak isteyen bizler, kapsamlı bir araştırma sonrasında yeni taşıt kredisi vadelerini model ve banka bazında değerlendirdik. Bu kapsamda Audi, Volvo, Alfa Rome Mercedes ve BMW markalarının tüm modelleri olmak üzere aşağıda belirttiğimiz otomobillerde maksimum vade sayısı artık 36 ay;

 • Citroen C5 Aircross Suv
 • Citroen C3 Aircorss Suv 1.5 Blue HDI
 • Fiat 500X City
 • Cross Plus ve Cross Sport
 • Dacia Duster Prestige Blue 1.5 dCi 4X4
 • Nissan X-Trail
 • Nissan Qashqai
 • Honda CRV
 • Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Benzin Executive
 • Opel Corsa 1.2 benzinli Elegance
 • Opel Grandland X
 • Peugeot 2008, 3008, 5008 ve 508’in tüm modelleri

Ekonomik hayatınıza yön veren ve siz tüketicileri doğrudan ilgilendiren en güncel haberlere detaylı bir şekilde ulaşmak ve kredi başvurusuna dair en güncel bilgileri edinmek için www.uzmanlarkredi.com adresini düzenli olarak ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü uzman kadromuz ile sunmuş olduğumuz kredi danışmanlık servisine ek olarak blog sayfamızda yer verdiğimiz sigortasız kredi veren bankalar, kredi borçlarına ( https://www.uzmanlarkredi.com/hangi-bankalara-borcum-var-diyenler-dikkat/ )  ilişkin detaylar ve en düşük faizli ihtiyaç kredileri gibi önemli konular da değerli ziyaretçilerimizin finans hayatına ışık tutan hizmetlerimiz arasında.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5