You are currently viewing Banka Kara Listesinde Olanların Dikkatine !

Banka Kara Listesinde Olanların Dikkatine !

BANKA KARA LİSTESİNDE OLANLARIN DİKKATİNE ! KREDİ BAŞVURUSUNDA ÖNEMLİ SORULAR. BANKA KARA LİSTESİNDEYİM KREDİM ÇIKAR MI

Banka kara listesi tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını ile birçok tüketici ekonomik olarak büyük bir sıkıntı çekmeye başladı. Önceden çekilen kredilerin üzerine bir de bu zor zamanlardaki ihtiyaçlar için girilen borçlar eklenince kara listeye girenlerin sayısı gitgide artmakta. Kredi Sicil Affı Yasası ile birlikte bu problemden kurtulmak isteyen vatandaşlar ise kara listeden çıkmanın ve bozuk olan kredi sicillerini düzeltmenin yollarını arıyor. Eğer siz de önceden sahip olduğunuz ev ve taşıt kredisi sebebiyle zor durumdaysanız ve ihtiyaç kredisi veya borç kapatma kredisi ile maddi olarak rahatlamayı düşünüyorsanız gelin öncelikle çıkmanız gereken kara liste hakkındaki temel unsurlara birlikte göz atalım.

Önemli Not:
Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.

Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurunuz. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

BANKA KARA LİSTESİ NEDİR ? Banka Kara Listesinde Olanların Dikkatine !

Banka kara listesi her vatandaş hayatının bir döneminde kredi kartı kullanarak ya da tüketici kredisi başvurusu yaparak bankalar ile bir ilişki kurmuştur. Kredi Kayıt Bürosu olarak adlandırılan KBB ise söz konusu bu ilişkileri kayıt altında tutmakla ve bu doğrultuda bir kredi sicili oluşturmakla yükümlüdür. Kredi siciline acil kredi, emekli kredisi, asker kredisi gibi tüm ihtiyaç kredileri dahil olurken aynı zamanda kredi kartı ödemeleri de sicilleri etkiler. Saydığımız bu borçlara ait taksit ödemelerinin düzenli yapılması halinde kredi notu yükselir, düzensiz taksitler ya da yapılmayan ödemeler ise banka kara listesi olarak adlandırılan raporda yer almaya yol açar.

Kara listeye girmenin en temel sebebi ise mevcut kredi ya da kredi kartı borcunun gecikmesinden öte ödenmemesidir. Bankalar, kredi başvurusu ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-basvurusu-sorgulama-kredi-danismanlik/ ) sırasında belirlenen taksit tutarı ve tarihe bağlı kalınarak ödemelerin düzenli olarak yapılmasını bekler. 90 gün geciken ödeme sonrasında ise yasal takip haklarını kullanarak prosedürde yer alan süreci başlatırlar.

BANKA KARA LİSTESİNDEN ÇIKMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR ?

Banka kara listesi internet ve telefon aracılığı ile birçok dolandırıcılık sitesi, kara listede olanlara acil kredi ya da senetle nakit desteği gibi imkânların mümkün olduğunu söyleyerek zor durumdaki vatandaştan faydalanmak istemektedir. Fakat bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü hakkında yasal takip olan bir tüketicinin herhangi bir kredi desteği alması mümkün değildir. Fakat bu durumdan Resmi Gazete üzerinden yayınlanan Kredi Sicil Affı Yasası ile kurtulmak mümkündür. Çünkü bu yasa, borçlu olan kişilerin yapılandırma kredisi alabilmelerine ve böylece kara listeden çıkabilmelerine yardımcı olur.

Bir diğer yandan Uzmanlar Kredi ( https://www.uzmanlarkredi.com/ ) olarak kredi sicilini düzeltmek için farklı yöntemler de önerebiliriz. Örneğin kredi notunuz düşmeye başladığı andan itibaren banka kara listesine girmemek için borç kapatma kredisi gibi imkânlardan faydalanabilir, durumu kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca kesin kredi veren bankalar kadar devlet destekli kredi imkânları da gerekli nakit akışını sağlayarak borçlarınızı hafifletmenize olanak tanıyabilir.

Siz de kredi notunuzu düşürmekten ve banka kara listesine girmekten korkuyor ya da acil kredi ihtiyacı duyuyorsanız uzman ekibimizin size özel hazırlayacağı kredi danışmanlık hizmetinden yararlanabilir, finansal riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. Unutmayın, web sitemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçmek bir tık kadar kolay.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Bir cevap yazın