Skip to content Skip to footer

Kredi Başvurusu Sorgulama Kredi Danışmanlık

kredi başvurusu

Kredi Başvurusu Sorgulama Kredi Danışmanlık Hizmetleri. Borç Kapatma Kredisi İçin Hemen Uzmanlar Kredi İle İletişime Geç ! Yeni Yıla İhtiyaç Kredisi Cebinde Gir !!

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kredi Başvurusu taşıt kredisi, ev kredisi ya da anında kredi için zorlu hazırlanma süreci kadar başvuru sonucu da oldukça önemli. Kredi başvurusu sorgulamak için farklı yöntemler bulunmakla birlikte elbette sürecin sonuçlanması belli bir zaman almakta. Özellikle online kredi başvurusu yapanların değerlendirme süreçlerine ilişkin etmenler, başvuru sonucunu olumlu ya da olumsuz etkiliyor. Eğer siz de yakın zamanda ihtiyaç kredisi ya da farklı bir kredi türü için kredi başvurusunda bulunmuş ve sonucu bekliyor iseniz, gelin onay aşamasını ve kredi başvurusu sorgulama yöntemlerini birlikte inceleyelim;

Kredi Başvurusu Nasıl Değerlendirilmekte?

Kredi Başvurusu ister online kredi başvurusu yapın isterseniz banka şubelerinden bu işlemi gerçekleştirin, onay aşamasında bankalar için önemli temel faktörler değişmemekte. Bu temel faktörleri kredi notu ve gelir düzeyi olarak özetlemek ise pek de yanlış olmaz. Yani, kredi başvurusunda en azından ön onay almak için bankalar yüksek bir kredi puanı görmek ve geri ödeme konusunda bir sıkıntıya düşmeyeceğinizden emin olmak istiyor. Ancak, internet üzerinden yapılan kredi başvurularından sonra kredi ön onayı almış olmanız aslında krediye kesin sahip olacağınız anlamı taşımamakta. Bu aşama, ilk adımı geçtiğinizi ve istenilen evrakların gerekli kriterleri taşıması halinde ihtiyaç kredisi, ev kredisi ya da anında kredi olanaklarından yararlanabileceğiniz göstermekte.

Her kredi başvuru süreci farklı olmakla birlikte genellikle konut kredisi başvuru prosedürü diğer kredi türlerine oranla çok daha uzun sürmekte. Bunun temel sebebi ise ev kredisinde yalnızca sizin bilgilerinizin değil aynı zamanda almak istediğiniz evin de araştırılmasıdır. Evin değerinin belirlenmesi ve ekspertiz tarafından incelenmesi belli bir süre aldığı için konut kredisi ön onay süreci uzayabilmekte. Bunun aksine ise ihtiyaç kredisi için yapılan online kredi başvurusu daha kolay bir şekilde karşımıza çıkıyor. Birçok kez ek bir gelir belgesi dahi istenilmeyen ihtiyaç kredisi başvurusunda ön onay birkaç gün içinde tarafınıza bildirilebilir.

Kredi Başvurusu Sorgulamak İçin Yöntemler Neler?

Daha detaylı bir araştırma gerektiren ev kredisi ya da hızlı krediler fark etmeksizin birçok insan kredi başvuru sonucunu sabırsızlıkla beklemekte. Eğer siz de bankaların size dönüş yapmasını beklemek istemiyor ve başvuru sonucunuzu kendiniz öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden kendinize en uygun olanı kullanabilirsiniz;

  • Online kredi başvurusu sorgulamak; Kredi başvurusu esnasında hangi yöntemi kullanmış olursanız olun ilgili banka kurumunun resmi sitesi üzerinden sonucu sorgulayabilirsiniz. Bunun için ise bankaya bildirdiğiniz TC kimlik ve iletişim numaranızı kullanarak sisteme giriş yapmalı, “Kredi başvurusu sorgula” sekmesinden gerekli adımları izlemelisiniz.
  • SMS yolu ile kredi başvurusu sorgulamak; Artık herkesin bir cep telefonu var. Bu alışkanlığın bize kazandırdığı kolaylıklar arasında ise banka işlemleri de yer almakta. Hızlı kredi ya da ihtiyaç kredisi gibi kredi başvurularınızın sonucunu sorgulamak için bankanıza SMS göndermeniz mümkün. Göndermeniz gereken bilgiler arasında ise kredi başvurusuna ait referans numarası ya da kimlik numaranız bulunmakta. Bu işleme özel SMS numarasını bankaya ait internet sayfasından ya da müşteri hizmetlerinden edinebileceğinizi de unutmamalısınız
  • Telefon ile kredi başvurusu sorgulamak; İnternet ya da SMS aracılığı ile kimseyle konuşmadan kredi başvurusunu sorgulayabileceğiniz gibi telefon görüşmesi yöntemiyle de sonuca ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda eğer bankanın müşterisi iseniz bilgileriniz otomatik olarak çıkacak, değilseniz TC kimlik numaranız sayesinde karşınızdaki yetkili sorgulama ekranına sizin için ulaşacaktır.
  • Banka şubesine giderek kredi başvurusu sorgulamak; Bankalara borç kapatma kredisi, ev kredisi ya da taşıt kredisi için başvuruda bulunmuş olabilirsiniz. Eğer aktif bir internet kullanıcısı değil ya da böyle yöntemlere güvenmeyen biriyseniz banka şubesine giderek de kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Bu yöntem size daha fazla zamana mal olsa da yetkili kişi ile yüz yüze görüşmek büyük bir avantaj yaratabilir.

    Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

Yorum Yap

0.0/5