Skip to content Skip to footer

Kredi Sicilimi Nasıl Temizlerim

Kredi Sicilimi Nasıl Temizlerim son dönemde müşterilerimiz sıklıkla sorduğu “kredi sicilimi nasıl temizlerim” problemlerini ele alıyoruz. Bankalar özellikle acil nakit ihtiyaçlarımız da özellikle verdikleri kredilerle hayatımızı kurtarıyor diyebiliriz. Fakat bankalardan kredi alabilmek için sicil geçmişinizin temiz olması gerekiyor. Aramızda kredi sicilinin ne anlama geldiğini bilmeyenler olabilir. Kredi sicili bankalara çalışmaya başladığınız ilk günden bu güne kadar ki ödeme geçmişiniz anlamına geliyor. Eğer ki bankalardan kullandığınız ürünlerin geri ödemesini düzenli yapıyorsanız siciliniz temiz olacaktır. Ancak düzenli ödeme yapmıyor yada yapamıyorsanız, siciliniz size problem yaşatacaktır. Kredi ürünü kullanırken bankalar ile olan ilişkiniz sizi doğrudan etkileyecektir.

Önemli : Avukatlık (icralık) Bir Kişi Kredi Kullanamaz.

Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.
Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Bize Buradan Ulaşınız. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

 Kredi Sicili Nedir

Kredi Sicili İnsanların acil para ihtiyaçlarının karşılayan bankların verdiği kredi ürünü önemlidir. Bir çoğumuz acil ihtiyaçlarımız doğrultusunda kredi başvurusu yaparken bankaların şartlarını yerine getiremiyor. Kredi çekmek için sicili çok önemlidir. Daha önce ödeyemediğiniz kredi borçları yada kredi kartlarının borçları bankaların ortak veri havuzlarında toplanarak işlenmekte. Kredi çekmek isteyen kişilerin yada banka müşterilerinin kredi çekmesi için sicili temiz olması önemi bir husustur. Kredi çekmek isteyen kişi ödemelerini düzenli yapıyor olması, halk arasında sıklıkla duyduğumuz kırmızı kalem yememesi gerekir. Bankalarla olan iyi tutumunuz sizin kredi ürünü kullanma şansınızı doğrudan etkilemektedir.

Siz de ihtiyaç kredisi,  borç kapatma kredisi ve daha bir çok en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Sicili Temizlenir Mi

Kredi Sicili Diyelim ki kırmızı kalemi yedik yani sicilimiz bozuldu. Sicili nasıl temizlenir, sicilini temizlemek için en az beş yıl beklemek gerekir bu beş yıl süresince bankalar sizi kredi veya kredi kartı gibi ürünlerinden sizi mahrum bırakmaktadır. Bu beş yıllık süre kişilerin ödeme alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Ödemelerinizi düzene sokmanız siciliniz adına yapmanız gereken en önemli işlemdir. Kredi sicilinizden öte kredi puanınız da sizin kredi ürünü kullanabilmeniz için önemli olduğunu unutmayın. Siciliniz bozuk ve düşük kredi notunuz var ise kredi başvuru yaparak kendinizi daha da zora sokmayın.
Sicilinizin bozulmasına sebep olan avukatlık borçlarınızı tümüyle kapatmanız gerekmektedir.

Kredi İçin Sicil Affı

Kredi Sicili Belirli dönemlerde devlet tarafından sicil affı gelebilir bu sizin işinize yarayabilir çünkü merkez bankasın verileri sıfırlandığı dönemde adınıza toplanmış veriler silinmiş olacaktır. Unutulmaması gereken durum her bankanın müşterileri yada başvuru yapmış kişiler üzerine ayrı veri tabanı sistemi üzerinde bilgi saklamaktadır. Merkez bankasının yapmış olduğu affı diğer bankalar göz ardı edebilir ve sizi güvenilir müşteri olarak sistemlerine yansıtamayabilirler.

Kredi Sicil Kaydı

Kredi Sicili İnternet’in hayatımıza girmesiyle banka ve finans kuruluşları bilgi toplama kulvarlarını genişletmiş durumdadır. Banka ve finans kuruluşlarının bilgi toplama ağına bakarsak sicil kaydımızın önemi bir kez daha öne çıkmaktadır . Yaptığımız tüm bankacılık işlemleri kredi kartı ödemesi, ihtiyaç kredisi ödemesi, taşıt kredisi ödemesi veya konut kredisi ödemesi gibi işlemler sicilimize işlenmektedir. Özet olarak sicilinizi temiz tutmak için ödemelerinizi düzenli ve eksiksiz yapmanız en temel unsur olacaktır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

5 Comments

 • Hatice
  Posted 02/03/2017 at 11:45

  Merhaba Bende. Alamıyorum çalışamnım ve maaşını yeterli degil diyorlar Ben ne yapmam lazım bana yazdim edermisiniz

 • Esat
  Posted 30/04/2017 at 11:35

  Aktif bankasınasıl borcum var ama maaşımın hepsini kesiyor bana 28 kuruş para bırakıyor bana kıredi vermiyorlar verseler aktif bankasının borcumun hepsini kapatacağım

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 01/05/2017 at 12:05

   Esat Bey, Yeni bir kredi ürünü kullanmadan önce kredi sicilin izin düzelmesini beklemelisiniz. Başka bankalara kredi başvurusunda bulunmanız sizin açınızdan zararlı olacaktır. Verdiğimiz tavsiyeleri dikkate almanızı öneriyoruz.

 • Aykut
  Posted 19/06/2018 at 23:12

  2014 yılında 2000 tl kredi çektim ve sonra bi sıkıntı oldu icralık oldum şuan hiç bir banka kredi vermiyo ne yapmaliyim

Yorum Yap

0.0/5