fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2019

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2019

Ülkemizde pek çok banka bulunmasından dolayı insanlar farklı bankalardan kredi ya da kredi kartı yoluyla pek çok borcun altına girebilmektedir. Başlarda bu durumdan faydalanılıyormuş gibi görünse de zaman içerisinde ödeme dönemi geldiği zaman birçok problem ile karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın en mantıklı yolu ise borçları kapatmak için doğru şekilde kullanılan kredilerdir. Peki borç kapatma kredisi faiz oranları nedir?

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranı 2019

23 ağustos 2019 tarihi itibarıyla 4 yıl vadeli en uygun borç kapatma kredisinin faiz oranı 2019 yılında aylık olarak % 1,49, borç kapatma kredisinde en uygun maliyet oranı ise aylık olarak % 0,0 seviyesindedir. Yani en düşün faiz ile 10 bin Türk lirası ile 36 aylık vadeli borç birleştirme kredisi kullanıldığı takdirde aylık taksit miktarı 379 Türk lirası, toplam geri ödeme miktarı ise 13.699 Türk lirası olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2019

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2019 yapılırken öncelik olarak hâlihazırdaki kredi kartı borçları ve kredi tutarının güncel kapatma miktarları hesaplanır. Bu hesaplama yapılırken banka tarafından kendi verileri ile birlikte, kredi başvurusu yapan kişiden güncel kredi kartı ve kredi borcunun miktarlarını öğrenip bankaya bildirmesi de istenmektedir. Güncel borç miktarlarına ulaşılmasının ardındansa aylık gelirin yüzde ellisi yani yarısı geçilmeyecek türde krediyi kullanacak kişinin de istekleri doğrultusunda vade sayısı belirlenmekte ve borç birleştirme kredisinin hesaplaması yapılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç Kapatma Kredisi Nedir?diye merak edenler için; para desteğiyle aldıkları ürünleri kullanmakta olan kişilerin, kullanmış oldukları üründen kaynaklı borçlarını, bir tek kredi altında birleştirip yapılandırması ve eşit taksitler yardımıyla geri ödemeler yapılmasına imkan tanıyan ihtiyaç kredisi çeşididir. Genel kullanım açısından bu kredinin diğer isimleri ise “borç birleştirme” ya da “borç transferi” kredisidir.

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Ödemede ve takip etmede kolaylık sağlanması amacıyla bütün kredi borçları bir tek kredi altında birleştirilir.
 • Aylık ödenecek olan taksit miktarları 36 ay vade imkanı sayesinde düşer.
 • Yüksek orandaki gecikme faizleri geciken taksitler düzenlendiğinden dolayı ödenmez.
 • Ödemelerin düzenlenmesinden dolayı kredi notunda yükselme olur.
 • İcra ve avukat masraflarının ödenmemesiyle beraber kredinin takip süreci gerçekleşmez.

Diğer taraftan konutun ipotek olarak gösterilmesi halinde uzmanın belirlemiş olduğu değerin yüzde 80’ine kadar olan kısmı 36 ay vade seçeneği ile borç birleştirme kredisi kullanabilme imkanı da bulunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borçları tek bir çatı altında birleştiren Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

 • Herhangi bir yasal ya da idari takibin açık olmaması
 • Resmi geçerliliği olan evrak ile gelirin beyan edilebilmesi
 • Konut kredisi haricinde kredi taleplerinin 36 ayı aşmaması
 • Talep edilecek olan taksitlerin aylık gelirin yüzde ellisini geçmemesi
 • İpotek verilmesi durumunda eşin rızasını gösteren yazılı belgenin bankaya verilmesi
 • Güncel olan kredi borçlarının miktarlarını gösterecek olan belgelerin temin edilmesi

Borç Transferi Kredisinde Kredi Notu Önemli mi?

Kredi değerlendirmeleri yaparken sonuca etki eden en önemli faktörlerden biri kredi notudur. Ama genel olarak borç transferi kredisini, kişiler borçlarını düzenli bir şekilde ödeyemedikleri ya da bu durum ile karşı karşıya gelmeye yakın olduklarında tercih ediyorlar. Bu noktada kredi ödemeleri düzenli şekilde yapıldığı takdirde sıkıntı yaşanmamasının yanında, ödemelerde eğer gecikme yaşandıysa borç transferi kredilerinde bile sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Ancak bankalar yine de borç transferi kredisinin özelindeki kredi notunun değerlendirmesini yaparken daha esnek davranabiliyorlar. Bundan dolayı bir ön yargıya varmak yerine bankalar ile görüşmeler yapmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Nasıl Hesaplanıyor?

Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Nasıl Hesaplanıyor? diye merak ediyorsanız gelin birlikte bakalım. Kredinin güncel kapatma tutarı hesaplanırken kalan anaparanın üzerinden yapılır. Yani ödemesi yapılmamış faiz oranları bu hesaplamanın içine eklenmez. Ayrıca aylık ödeme planları hazırlansa da faizler günlük şekilde işletildiğinden dolayı güncel kredi kapatma tutarı günden güne değişir. Bunun yanı sıra yalnız konut kredilerinde erken kapatma işleminden dolayı “erken ödeme cezası” uygulanır.

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi başvurusunda bulunma işlemini bankaların şubelerinden ve internet sitelerinden karşınıza çıkan formu doldurarak kolayca yapabileceksiniz. Bazı sitelerde karşınıza çıkan formlar da ilgili bankaya anında iletilerek ve değerlendirme sağlanarak en geç 1 iş günü içinde tarafınıza dönüş sağlamaya yardımcı olabilmektedir.

Kredi Başvurusu
Borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Tüm kredileri tek bankada topla

Tüm kredileri tek bankada topla dediğiniz zaman izlenecek adımlar ise şöyle;

 1. ilk olarak toplam borç miktarınızı belirleyin.
 2. Sıkıntıya düşmeden aylık olarak ödeyebileceğiniz kredinin tutarını hesaplayın.
 3. Bankaya gösterebilecek bir kefiliniz ya da ipoteğiniz olup olmadığını kontrol edin.
 4. Size en uygun oran ve şartlarda kredi verecek olan bankaları araştırın.
 5. Kredi notunuz eğer yüksek değilse kolay onay verebilecek olan bankaları öncelikli tercih sıranıza koyun.
 6. Düşük tutarlı borçlarınız varsa taksitli nakit avans seçenekleri göz önüne alın.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

Bahsi geçen Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019 belli başlı bankalarca gerçekleştirilmektedir. Bu bankalara örnek vermek gerekirse;

 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası

Yukarıda sıralanan bankalar, kişinin farklı bankalarda yer alan borçlarını bünyesine kabul etmekte ve belirli faiz oranlarıyla yeni bir kredi imkanı sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmayı düşünenlerin toplam borçları göz önüne alınarak kredi kullandırma şartları da aynı olarak geçerli olmaktadır. Ancak bu noktada bankaların birbirlerinden ayrıldıkları en temel husus ise faiz oranlarıdır. Daha etkili bir biçimde başvurusunu yapmak ve borç miktarını en az seviyeye indirmek düşüncesi ve isteğinde olan kişiler için bankaların faiz oranları şu şekilde aşağıda sıralanmıştır:

Bankalar tarafından sunulmuş olan faiz oranları bu şekilde verilmiştir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin gelir durumlarını gösterecek olan bordro ya da gelir belgesini, bunun yanı sıra da kimlik belgelerini yanlarında bulundurarak banka şubelerine bir ziyaret gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır. Hangi miktarda kredi çekileceği hususundaki konu ise bankalarda yer alan toplam borç hesaplamasının yapılmasının ardından ortaya çıkacak olan değer göz önüne alınacaktır. Bu sebepten ötürü banka dışında yer alan borçlar konusunda herhangi bir kredi çekme şansı söz konusu değildir.

Borç transferi yapıp da aylık ödemelerini düzene sokmak ve gecikmeleri ortadan kaldırmak isteyenler, bankanın koşullarını da yerine getirmek zorundadırlar. İstenen evraklar konusunun yanında kişilerin güvenilirlikleri ve bankanın istihbarat raporuna da dikkat edildiği kesinlikle akıldan çıkarılmamalıdır. Bu sebepten dolayıdır ki banka sicilinde kara leke bulunan kişilerin borç transfer kredisi almaları hatta ve hatta bu bankalara başvuru da bulunabilmeleri ne yazık ki mümkün değildir.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Alamıyorum Nasıl Kredi Alabilirim? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, en uygun kredi ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 11 Ortalama: 4.6]
03 Eylül 2019
2.326 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM

 1. mehmet demirli dedi ki:

  Borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum borç transfer kredisi mi oluyor yoksa borç kapatma kredisi mi? sizce nasıl bir süreç izlemeliyim hepsini kapatırsam çokgüzel olur

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Borçlarınızı tek bir yerde toplamak istiyorsanız borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için kredi başvuru formumuzu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında uzmanlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

 2. nurullah aydın dedi ki:

  bunun adı borç kapatma kredisi mi yoksa borç transfer kredisi mi her yerde farklı diyorlar bazıları da borçlarını tek bir yerde toplama kredisi diyor aklım karıştı

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Borç kapatma kredisi,borç transfer kredisi,borç kapatmalı kredi,borçlarını tek bir yerde toplayan kredi adına ne derseniz olur sayın Nurullah bey

 3. Beyzanur dedi ki:

  Negzel olur şöyle borçlarımı tek bir yerde toplasam borç kapatma kredisi alabilsem. Kredi başvurusu konusunda bilgi verin madem

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Beyzanur ; Yeterince açık bir dille anlattık. Daha detaylı bilgi için Ana sayfadaki Kredi Başvuru Formu butonundan form gönderebilirsiniz.
   Teşekkürler.

  2. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Beyzanur.
   Başvuru Ana sayfamızda görünen ”Kredi Başvuru Formu” Butonundan yapılmaktadır.
   Teşekkürler.

 4. efkan emek dedi ki:

  5000 tl kredi mi almalıyım yoksa borç kapatma kredisine kredi başvurusu mu yapmalıyım? zaten kredi alamıyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Efkan.
   Başvurunu gönder, uzmanlarımız değerlendirsin.
   Teşekkürler.

 5. ozan keten dedi ki:

  iyi bir şekilde borçlarımı tek bir yerde toplayan kredi almam lazım yaklaşık 20bin lira borç kapatma kredisi nasıl çekebilirim? kredi alamıyorum şuan.

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Ozan;
   Ana sayfadan Uzmanlarkredi ye başvuru yapabilirsin.
   Teşekkürler.

 6. günay artman dedi ki:

  borçlarımı tek bir yerde toplamak için borç kapatma kredisi mi almalıyım?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Tabii ki borç kapatma kredisi alabilirsiniz ama öncelikle size en uygun krediyi araştırıp incelememiz gerekiyor. Bunun için Kredi başvuru formunu doldurup gönderirseniz uzmanlarımız inceleyip size dönüş yaparlar.

 7. Sahin mert guner dedi ki:

  Borç kapatma kredisi dedikleri bu mu? Yani ihtiyaç kredisinden farkı ne nie borç kapatma kredisi icin kredi başvurusu yapalımm

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Borç kapatma kredisi için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı şekilde inceleriz.

 8. özgür tanır dedi ki:

  selam bana borç kapatma kredisi lazım ama borç kapatma kredisi 2020 yılını mı beklemeliyim sizce? ne değişir?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Merhabalar borç kapatma kredisi almak için başvurunuzu gönderebilirsiniz. Yılı farketmez.

 9. efe dedi ki:

  ben efe, borç kapatma kredisi nasıl alabilirim. yani borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum 3 bankaya borcum var bunları tek bir bankaya transfer edip borç kapatmalı kredi kullanabilir miyim açıklayın lütfen. borç kapatma kredisi almak için ne yapmalıyım?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Merhabalar Efe bey, öncelikle incelememiz gerekiyor. Bunun için borç kapatma kredisi için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer uygun durumdaysanız borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.

 10. erkan oğuz dedi ki:

  Borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum borç kapatma kredisi başvurusu mu yapmalıyım yardım eder misin

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Merhabalar Erkan bey, Uzmanlar Kredi üzerinden borç kapatma kredisi başvurusu yaparak borçlarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN