Skip to content Skip to footer

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

 Öncelikle Ziraat bankası borç kapatma kredisi tabii ki adı üstünde tüketicinin borçlarını tek bir kredi altında toplalarını sağlayan sonrasında ise yeniden yapılandırarak eşit taksilerle geri ödemesini sağlayan bir kredi çeşididir. Borç birleştirme ya da borç transferi olarak da bilinir. Borcu borçla kapatmak ne kadar mantıksız gözükse de aslında çok faydalı bir işlemdir. Borç kapatma kredisi‘ nin avantajları nelerdir diye bakacak olursak;

  • Tüm krediler birleşir ve takip etmek, ödemek kolaylaşır.
  • Ödeneler düzenlendiği için kredi notunun yükselmesini sağlar.
  • Taksitlerde gecikme yaşanmayacağı tek bir taksit olacağı için gecikme faizleri ödenmemiş olur.
  • Vade oranlarıyla aylık ödenecek taksit tutarları düşer.

Ziraat Bankasında bu “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” olarak geçer. Kredi kartlarına uygulanan faiz oranlarından çok daha düşük faiz oranlarıyla, 24 aya 1.10- 60 aya kadar ise aylık 1.20 faiz oranlarıyla tüketiciye sunulmuştur. Başvurular şubeden yapılmaktadır.  Örneğin 10.000 TL tutarlı, 24 ay vadeli ve 1.10 faiz oranı, %0.5 tahsis ücreti ile yıllık maliyet oranı yaklaşık 17.000 TL olmaktadır. Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir

BORÇ KAPATMA KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir ?

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir ? Öncelikle bazı şartları bulundurmak gerekiyor. İlk şart tabii ki her kredi başvuru için olduğu üzere açık yasal takip sürecinin olmaması gerekiyor. Tabii ki diğer kredi seçeneklerinde olduğu gibi aylık ödenecek tutarın maaşın yarısından fazla olmaması gerekiyor. Gelirin resmî evrak ile beyan edilebilmesi kesinlikle gerekiyor. Yani aslında kredi almak için hangi şartlar varsa borç kapatma kredisi içinde aynı şartlar gerekiyor. Yani bu da demek oluyor ki kredi notu bakılan diğer etken. Tabii ki borç kapatma kredisi genelde borçlarını ödeyemeyen tüketicilerin başvurduğu bir şey olsa da çok ufak esneklikler sağlanabiliyor o yüzden bankayla görüşülmesi bu durumda çok mühim bir detay.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir ? Şekerbank, BURGAN Bank, Denizbank , QNB Finansbank, Halkbank, Akbank, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, ING Bank, Garanti Bankası uygun avantajlarla borç kapatma kredisi veren bankalardır.

ERKEN BORÇ KAPATMA BEDELİ NEDİR?

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir ? Tüketicinin kredisini belirtilen vadeden erken ödemesi durumunda bankalar erken ödeme cezası uygularlar. Toplu ödemelerde faiz gelirinin düşmesi yüzünden uygulanan bir cezadır. Ancak erken ödeme cezası sadece konut kredilerinde uygulanmaktadır. Diğer hiçbir kredide böyle bir ceza tutarı çıkarılması mümkün değildir. Tüm kredilerde her yıl peşin ödenen sigorta poliçesi bedeli ise geri iadesi istenebilen bir ücrettir.

ERKEN BORÇ KAPATMA HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nedir ?

Erken borç kapatma hesaplaması için önce güzel bir kar zarar hesabı yapılmalıdır. İlk adım kredinin kalan anaparası bulunmalı. Ödeme planında en son ödenen taksitin kalan anaparasıdır. Genel olarak ödenecek taksitin kalan anaparası zannedilebilir. Ancak öyle değildir. Yani kalan ana para tutarı gün hesabı ve erken ödeme cezası hariç olan tutardır. Taksit ödeme günü dışında bir gün de kapatılıyorsa eğer bir sonraki ödeme gününe kadar olan faiz tutarı dahi hesaplanır.  Yani 5. Taksit ödemesinden 15 gün sonra kapatılacaksa 15 günlük faiz hesaplanıp tutara eklenir.

En güncel Kredi Faiz Oranları Videolu Anlatımımız İçin Tıklayın

EN UYGUN BORÇ KAPATMA KREDİ HANGİSİDİR?

Bankalar her konuda olduğu gibi bu konuda da kıyasıya rekabet içindeler. Günümüzde 4 yıl vade ile beraber en uygun kredi borç kapatma faizi %1.29, maliyet oranı ise aylık %0’dır. En düşük faiz oranıyla 10.000 TL 36 ay vadede borç kapatma kredisi kullanan tüketici aylık 346 TL, toplam geri ödemede ise yaklaşık 13 bin TL olarak ödeyecektir.

Yorum Yap

0.0/5