Skip to content Skip to footer

Yurt Dışında Yaşayanlara Konut Kredisi

Yurt Dışında Yaşayanlara Konut Kredisi Birçok insan yaşam şartlarından ve hayatın getirdiklerinden ötürü farklı yerlerde hayat sürmek durumunda kalabiliyor. Bu noktada dışa göç veren bir ülke olarak birçok vatandaşımız yurt dışına gidiyor. Geçmiş dönemde Almanya ve Hollanda gibi ülkelere yoğun işçi göçü verdiğimiz dönemler son bulurken, şimdi de birçok beyin göçü ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada ülkeden ayrılan ve yurtdışında yaşayan insanların aklında aynı soru yer alıyor. ‘’Yurt dışında yaşasam dahi Türkiye’den ev alabilir miyim? ’’ bu yazımızda sizlere bunun cevabını vereceğiz, tüm sorularınıza yanıt bulabilir ve yurt dışında yaşayanlar Türkiye’de Mortgage ile ev alabilir mi öğrenebilirsiniz.

Yurt Dışında Yaşayanlara Konut Kredisi

Yurt Dışında Yaşayanlara Konut Kredisi Bu noktada devletin ve yasaların uyguladığı kurallar gereğince dünyanın neresinde olursanız olun Türkiye’de Mortgage kredisi sayesinde ev sahibi olmanız mümkün. Yurtdışında yaşayanlara özel hazırlanan kredi programları bulunup bu noktada Yurtdışından Türkiye de Mortgage kredisi ile ev sahibi olabilirsiniz. Ancak bu noktada bir takım şartları sağlamak gerekmektedir. İlk şart Türkiye’den kefil gösterebileceğiniz birinin olmasıdır. Bununla birlikte Türkiye’de yerleşik bir adres göstermeli ve her kredinin şartı olan gelir belgesini beyan etmeniz gerekmektedir. Son olarak zorunlu olmamakla birlikte adınıza Mortgage ’nin daha kolay ve sorunsuz tanımlanması için ek teminat göstermelisiniz. Araç, ev yahut arsanız var ise bunları ipotek ederek kredi kullanabilir ve yurtdışında olsanız dahi Türkiye’ de ev sahibi olabilirsiniz.

Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlara Konut Kredisi

Yurt Dışında Yaşayanlara Konut Kredisi Tüm bu imkanların vatandaşlara sağlanması elbette ki büyük bir şans ve ayrıcalık ancak Mortgage kredisi için özel şartlarda yok değil. Bu noktada her yurtdışında yaşayan vatandaş Türkiye de ev alabilmek adına Mortgage kredisi kullanamıyor. Bu noktada özel koşulları sizler için derledik.  İlk olarak Mortgage kredisinde birçok değişken faiz oranının olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda döviz bazında ki ödemeler de farklılıklar içerebilmekte. Bu noktada sabit ve değişken faizli kredilerin kullanımı da mümkün kılınmaktadır. Kredinin genel bilgilendirmesinden bahsettikten sonra özel şartlara ve yurtdışı Mortgage özelliklerine bakalım.

Konut Kredisi Şartlar;

  • Kredi kullanımı için en fazla vade seçeneği 240 aydır.
  • Hem TL hem de USD, EURO ve GBP cinsinden kullanım sağlanabilir.
  • Belirlediğiniz faiz oranları ile ödeme planınızı kendi bütçeniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.
  • Faiz oranlarınızı dilediğiniz gibi ister sabit ister değişken olarak seçebilirsiniz.
  • Faiz kullanımının ardından erken ödeme imkânı adı altında ödeme şansınız bulunmaktadır ve toplu paranız olduğunda erken ödeme talep edebilirsiniz.
  • Bu kredi de teminat olarak alınan ev gösterilmektedir, ek olarak teminat gösterimi zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak yahut şubenin talebi üzerine kefil ve teminat gösterilebilir.

Konut Kredisi Genel Şartlar

Genel olarak şartlar bu şekilde olup bankadan bankaya farklılık gösteren konularda elbette ki mevcuttur. Ancak genel olarak şartlar ve özel şartlar bu şekildedir.  Bununla birlikte başvuru için bir takım kimlik belgeleri gerekir. Bu belgelerin eksikliği halinde kredi başvuruları kabul görmemektedir. Bu nedenle belgeler büyük önem taşır. Başvuru için gerekli belgelere baktığımızda ilk olarak vergi kimlik numarası istenmektedir. İkince belge ise ekspertiz raporu olup banka tarafından hazırlanan bir ekspertiz raporu talep edilmektedir. Ayrıca pasaport örneği ve ikametgah tezkeresi bu kredinin kullanımı için şart olan belgedir.  Kredi kullanacak kişinin kendi yaşadığı ülkeden temin edeceği ve kredi kayıt bürosundan alacağı kayıt belgesi ve temiz aynı zamanda kendi ülkesinde ikametgahını belgeleyen bir adet fatura kredinin kullanımı için gerekli belgeler arasında yer alır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5