0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Ticari Kredi Nedir ve Ticari Kredi Nasıl Kullanılır?

Ticari Kredi Nedir ve Ticari Kredi Nasıl Kullanılır?

Ticari kredi hayli hazırda olan işletmenizi geliştirmek yada oluşturmaya çalıştırdığınız işletmeniz için yapacağınız yatırımların finansal kaynaklarını banka kredilerinden karşılayabilirsiniz. Bankalar müşterilerine yada yeni ticari müşteri edinebilmek adına cazip kampanyalar düzenlemektedir. Ticari kredi kullanırken çeşitli teminatlar vererek sizi işletmenize nakit temin edebilirsiniz. Ekonominin güçlenmesi adına bankalar yada devlet destekli projeler sunulmaktadır. KOSGEB ve banklar ticari kredi ürünlerinde uygun faiz ve geri ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Ülkedeki mevcut iş gücünün ekonomik faaliyetlerin %70’ini orta ve küçük ölçekli işletmeler sağlamakta olduğunu sayarsak. İşletmenize yada yeni kuracağınız işinize kredi ürünü almanız çok zor olmayacaktır.

Hangi Bankalar Ticari Kredi Veriyor

Türkiye’de hizmet veren hemen hemen tüm bankalar Ticari Kredi vermektedir. Ticari kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olun. En uygun ticari kredi sağlayan bankalar Abank, Akbank, Bank Asya, Denizbank, Finansbank, INGBank, İş Bankası, Odeabank,  Vakıfbank ve Ziraat Bankası olarak sıralanabilir. Ancak unutulmaması gereken bankaların faiz ve vade oranları müşterilerine göre farklılık göstere bilir. Yapmış olduğumuz sıralama gün gün değişebilir.

Ticari kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler daha önceki süreçlerde bu bankalardan hangisiyle çalıştıysa Ticari kredi başvurusunu yine o bankaya yapmalıdır. Özellikle Ticari Kredi alamıyorum diyenler için bu atılması gereken ilk adımdır.

En uygun ticari kredi veren banka araştırmasına girmelisiniz. Bankalar bu kredi ürünü için birbirinden farklı vade ve faiz oranları sunabilmektedir. Bundan dolayı hangisin en uygun faiz oranını ve hatta en uygun yıllık veya aylık maliyet oranını sunduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ticari Kredi Nasıl alınır Şartları Nedir?

Ticari kredi alabilmeniz için öncelikle bir firmaya sahip olmanız yada işiniz için teminatınız bulunması gerekmektedir. İşletmeniz aktif olarak çalışıyor olmalı ve ticari kredi alacağınız banka dışında diğer bankalarla da ilişkilerinde herhangi bir problem bulunmamalıdır. Örnek vermek gerekirse Ticari Kredi almak için Halk Bankasına başvurdunuz, ancak daha önceki ticari geçmişinizden dolayı Finans Bankası ile sorununuz var. Böyle bir durumda ister istemez Halk Bankası ile yaşadığınız olumsuz durum Finans Bankası’n dan kredi almanıza olumsuz bir şekilde etki edecektir. Ticari kredi gibi kredi ürünlerine başvuru aşamasından Ticari kredi danışmanlığı almanız size fayda sağlayacaktır. Tüm Ticari ve bireysel kredi başvurularınızı kredi başvuru formu üzerinden gönderebilirsiniz.

Ticari Kredi İçin Gerekli Şartlar Ve Belgeler

Ticari kredi başvurusu yaparken kişi yada firma yetkilisinin temel bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Gerekli belgeler ve şartlar bankalar arasında farklılık göstermektedir. Kredi kullanmak istediğiniz bankayı arayarak yada şubesinden anlık olarak öğrenebilirsiniz. Temel olarak istenen belgeler ise şu şekilde firmanızın imza sirküleri, vergi levhası, bağlı olduğu ticaret odası kaydı ve resmi gazete ek olarak istenmektedir.

Detaylı olarak bilgi almak aklınıza takılan sorularınızı yorum olarak bize gönderebilirsiniz.

Ticari Kredi Nedir ve Ticari Kredi Nasıl Kullanılır?
4.3 (86%) 40 Oy verildi.
20 Aralık 2016
3.212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN