Skip to content Skip to footer

Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? (2020)

Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? (2020) Günümüzde; bitmeyen, aniden karşınıza çıkan, baş edilemeyen ihtiyaçların tek çözüm kaynağı ihtiyaç kredileridir. Temel İhtiyaç kredileri bankalar tarafından oluşturulmuş, ihtiyaçlarını gidermede nakit sıkıntısı yaşayan kişilere özel hazırlanmış kredi türleridir. Peki bu ihtiyaç kredileri nasıl alınır, neden alınır ve kimler alabilir? Merak ettiğiniz bu sorulara özel hazırlanmış yazımızı hizmetinize sunarız.

Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Temel İhtiyaç kredisi almak, düşünüldüğü kadar zor değildir. Temel İhtiyaç kredisinin nasıl alınacağı çok fazla araştırılan konular arasındadır. Adım adım takip ettiğiniz sürece siz de rahatlıkla ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Temel İhtiyaç kredisi almak için bazı şartları karşılamanız ve belgeleri temin etmeniz gerekir. Daha sonra da çeşitli yollarla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Şartları

 • Temel İhtiyaç kredisi almanın ilk şartı 18 yaşını doldurmuş olmaktır. 18 yaşını doldurmuş (reşit) değilseniz, bireysel olarak ihtiyaç kredisi çekemezsiniz.
 • Geliriniz olmalıdır. Bankalara gelir beyan etmediğiniz sürece temel ihtiyaç kredisi almanız mümkün değildir. Düzenli bir geliriniz varsa ve bu geliri aldığınız bankadan kredi çekmek istiyorsanız işiniz biraz daha kolaylaşacaktır. Sigortalı olarak çalışıyorsanız son üç aydır aynı işyerinde çalışıyor olmalı, vergi levhalı iseniz de vergi levhanız üzerinde bir kar görünmelidir.
 • Kredi notunuzun istediğiniz kredi için yeterli düzeyde olması gerekir. Bu notun belirlenmesinde bankalarla olan bütün geçmişiniz, düzenli ödemeleriniz etkilidir.
 • Bazı bankalar tarafından istenebilen kefil şartı konulabilir. Kefil, sizin ödeme yapamadığınız durumlarda kredi borcunun isteneceği kişidir.

Temel İhtiyaç Kredisi Alınırken İstenen Belgeler

Bu belgeler kredi çeken kişilere göre değişiklik göstermektedir. Bazı belgeler ortak olsa da geriye kalan farklı belgeler için bir kategorileştirme yaptık.

 • Özel sektör çalışanları için; nüfus cüzdanı (pasaport ya da ehliyet de olabilir), gelir belgesi, ikametgah belgesi, SGK dökümü, iş yeri imza sirküsü ve ek gelir belgesi.
 • Kamuda çalışanlar için; nüfus cüzdanı (pasaport ya da ehliyet de olabilir), gelir belgesi, ikametgah belgesi ve ek gelir belgesi.
 • Emekliler için; nüfus cüzdanı (pasaport ya da ehliyet de olabilir), emekli maaş belgesi, ikametgah belgesi ve ek gelir belgesi.
 • Vergi levhalı iş yerleri için; nüfus cüzdanı, vergi levhası (güncel olmalı), imza sirküleri, oda kayıt belgesi, gelir tablosu ve bilanço, ticaret sicil gazetesi ve ek gelir belgesi.

Hangi Yollarla Temel İhtiyaç Kredisi Alınır?

SMS ile Temel İhtiyaç Kredisi Almak

Teknolojik gelişmeler her alanda etkisini göstermiştir. Bankaların da insanların şubelere gelmeden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaları için geliştirdiği yöntemlerden birisidir SMS yoluyla kredi çekmek. Bankaların istediği bilgileri, gerekli numaraya SMS ile ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
Borç Kapatma Kredisi

İnternet Bankacılığı ile İhtiyaç Kredisi Almak

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile sağlanan bir kolaylık da internet bankacılığıdır. Bankaların internet sitelerine girerek istenilen işlem yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı ile şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmanın rahatlığını deneyebilirsiniz.

Banka Şubelerinden İhtiyaç Kredisi Almak

Banka şubelerinden temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak yorucu olsa da güvenli bir yoldur. Banka şubelerine giderek müşteri temsilcilerinin yardımıyla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şimdiye kadar saydığımız bu yöntemlerde zorluk yaşayacağınız tek şey ihtiyaç kredinizi hangi bankadan alacağınız olacaktır. Hangi bankanın hangi kredisini alacağınızı bilmiyorsanız, seçememişseniz son seçeneğimize de göz atın.

Karşılaştırma Siteleri ile Temel İhtiyaç Kredisi Almak

Karşılaştırma siteleri, bankaların faiz bilgilerini araştırarak sizin için en uygun krediyi seçmenizde yardımcı olan web siteleridir. Karşılaştırma siteleri aracılığıyla temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız durumunda karşınıza pek çok bankaya ait ihtiyaç kredisi bilgileri çıkacaktır. Yalnız, dikkat etmeniz gereken bir şey var. Kullandığınız web sitesinin güvenilir olması çok önemlidir. Bu nedenle bilmediğiniz, güvenilir olmayan bir siteye kesinlikle bilgilerinizi vermemeli ve kredi başvurusu yapmamalısınız.

Türkiye’nin finans sektöründeki en güvenilir web sitesi olan Uzmanlar Kredi ile size bu kolaylığı sunmanın gururunu yaşıyoruz. Kolay bir şekilde kredi araştırması yapmak, kredi başvurusu yapmak ve ödeme planı hazırlamak gibi konularla uğraşmanız yerine sizin için biz uğraşıyoruz. Güvenilir site altyapımızla bilgilerinizi güvenle saklıyor, diğer kişilerin ulaşmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Sizi, bütçenize en uygun kredileri seçip büyük bir karmaşadan kurtarıyoruz. Size de kredinizi gönül rahatlığıyla kullanıp, ödemelerinizi rahatlıkla yapmak kalıyor.

Temel İhtiyaç Kredisi Neden Alınır?

Temel İhtiyaç kredisi, genel olarak ihtiyaçların karşılanması için alınır. İhtiyaç kredisinin tatil kredisi, sağlık kredisi, bayram kredisi gibi alt türleri vardır. Yani ihtiyacınıza göre belirlenmiş limitlerle kullanabileceğiniz pek çok kredi vardır.

Evin ihtiyaçları, ailenin ihtiyaçları, bireysel ihtiyaçlar, sağlık ihtiyaçları, tatil ihtiyaçları, eğitim ihtiyaçları gibi sizi nakit sıkıntısına sokabilecek tüm sorunların karşısında temel İhtiyaç Kredisi almak en kolay çözümdür. Birikiminiz olabilir, yatırım araçlarınız olabilir fakat bunları harcamayı düşünmüyorsanız size ilk önerilecek adım ihtiyaç kredisi çekmek olacaktır. Birikimlerinize dokunmadan yaptığınız harcamalar sizi daha güvende hissettirecektir.

İhtiyaçların büyüklüğü ya da küçüklüğü kredi çekme aşamasına gelince pek de fark etmiyor. İster birikimlerinizi harcamadan ihtiyaçlarınızı almaya çalışın isterseniz de birikimlerinize destek olması amacı ile bir kredi çekin, her ihtiyacınıza yönelik kredi kullanabilirsiniz. Evlenmek, düğün yapmak, evi ya da eşyaları yenilemek, okul ihtiyaçlarını karşılamak gibi pek çok konuda kredi desteğine başvurabilirsiniz.
Temel İhtiyaç Kredisi

Temel İhtiyaç Kredisi Kimlere Çıkar?

Nakde ihtiyaç duyan herkes ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Fakat bu durum ihtiyaç kredisini herkesin alabileceği anlamına gelmez. İhtiyaç kredisinin bir kişiye çıkması için, o kişinin gerekli şartları karşılıyor olması gerekir. Bu şartların temel nedeni bankaların sizlere verdikleri bu paranın geri alınmasından emin olmak istemeleridir.

Temel İhtiyaç Kredisi 18 yaşını doldurmuş bireylere çıkabilir. Reşit olmamış bireylerin ihtiyaç kredisi başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır.

Geliri olmayan kişilere ihtiyaç kredisi çıkmaz. Temel İhtiyaç Kredisi çekebilmeniz için son 3 aydır sigortalı bir işte çalışıyor olmanız, iş yeri sahibi iseniz vergi levhanızda kar olması gerekir. Emekli iseniz emekli maaşınızı belgeleyip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi notu yüksek kişilere ihtiyaç kredisi çıkabilir. Kredi notunuz düşükse düşük limitli bir kredi çekme imkanınız olabilir ya da hiç çekemeyebilirsiniz. Eğer hakkınızda yasal takip süreci başlamışsa da kredi çekmeniz imkansızdır.

Kefil göstermişseniz ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kredinizi ödeyebileceğinizi belirttiğiniz her şartta ihtiyaç kredisi alma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Bu şartlardan diğeri de ipotek göstermektir. Size ait olan bir gayrimenkul ya da taşıtı ipotek göstererek temel İhtiyaç Kredisi çekebilirsiniz.

Eğer bir ek geliriniz varsa ve bunu belgelendirebiliyorsanız kredi çekme şansınız artıyor. Ev hanımlarına verilen kredinin çoğu bu şekilde verilmektedir. Ek gelirinizi belgelendirerek daha yüksek limitli bir kredi çekme imkanınız var.

Bu şartları taşımıyor ve kredi çekmeyi istiyorsanız şartları elde etmeye çalışmalısınız. Bu amaçla kredi danışmanlık desteğine ihtiyacınız olursa Uzmanlar Kredi olarak hep yanınızdayız. Kredi çekme ve ödeme planı hazırlama gibi sizi düşündüren konularda kredi danışmanlık hizmetimizden faydalanıp kendinize bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Kredi notunuzun düşüklüğü, ek gelir belgelendirme, yasal takip süreci hakkında pek çok işlemi sizin için açıklayıp bu sorunlardan nasıl kurtulmanız gerektiği ile ilgili bilgilere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; size ulaşabilmemiz için bir iletişim formu doldurmanızdır.

İletişim Formumuz

[iphorm id=”3″ name=”telefon bekliyor”]

3 Comments

 • Rabia
  Posted 15/01/2021 at 15:35

  Sigortam yok çalışmıyorum iki yaşında bir oglum var eşim mobilya işiyle uğraşıyo oda sigortasız ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum

 • Rabia
  Posted 15/01/2021 at 15:35

  Sigortam yok çalışmıyorum iki yaşında bir oglum var eşim mobilya işiyle uğraşıyo oda sigortasız ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 16/01/2021 at 14:54

   Merhaba Rabia
   Herhangi bir banka ürünü kullanıyorsanız ve Avukatlık bir durumunuz yoksa, Kredi Başvuru Fomunu Doldurunuz. Uzmanlarımız En kısa sürede Geri Dönüş Sağlayacaktır.
   Teşekkürler.

Yorum Yap

0.0/5