Skip to content Skip to footer

Teb Borç Kapatma Kredisi

Teb Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Akıllara Takılan Başlıca Konuları İşledik Ve Bakın Teb Borç Kapatma Kredisi İçin Neler Yapılması Gerekiyor.

Son zamanlarda insanlık tarihi zorlu bir sınav sürecinden geçmektedir. Bu sınav özellikle ekonomik anlamda oldukça zorlayıcı geçmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle    çoğu kişinin iş yerleri kapanmış bazılarının gelirlerinde de ciddi anlamda düşüşler yaşanmıştır. İnsanların sağlık derdine düştüğü bu duruma eklenen ekonomik sıkıntılar da işin tuzu biberi olmuştur. Kredi ödemesi, kredi kartı ödemeleri bozulan bütçe dengelerinden dolayı ödenmekte zorlanmakta ya da gecikmeye düşmeye başlamıştır. Bu noktada taksitlerini ödeme zorluğu çeken kredi kullanıcılarının imdadına yine bankalar çözüm üretmeye başlamışlardır. Ödeme zorluğu çekenler için oluşturulmuş bir kredi türü olan borç kapatma kredisi bankadan kredi çekilerek kredi ve kredi kartları borçlarının tamamının kapatılmasını kapsamaktadır. Bu sayede hem borçlar tek bankayla sınırlandırılmakta hem de aylık ödenmesi gereken taksit miktarı azaltılmaktadır.

Teb Borç Kapatma Kredisi BaşvurusuTeb Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi kampanyası veren bankalardan biri de TEB’DİR. Teb borç kapatma kredisine başvuru yapmak için Teb şubelerine giderek başvuru işlemlerinizi şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Teb müşterisi olup olmamanız başvuru sırasında sorun teşkil etmemektedir. Ancak başvuru öncesi Teb müşterisi olmanız halinde krediniz için avantajlı faiz imkanlarından faydalanma şansınız oluşmaktadır. Başvuru sırasında sizden kimlik ya da ehliyet fotokopisi, gelir belgesi, kredi ve kredi kartınızın borcunu gösteren belge istenecektir. Borçlarınızın net miktarı belirlendikten sonra geliriniz ile doğru orantılı bir kredi çekebilme limiti ortaya çıkar eğer bu limit borçların altında kalıyorsa kredi için ipotek ya da kefil istenebilmektedir.

Teb Borç Kapatma Kredisi Hangi borçları Kapsamaktadır?

Borç kapatma kredisi ile kredi ve kredi kartı borçlarınız ödenmektedir. Krediniz onaylandıktan sonra Teb sizin hesabınıza parayı geçirmeden direk borçlu hesaplara paranın transferini gerçekleştirerek borçlarınızın ödemesini doğrudan gerçekleştirmektedir. Burada bankanın temel amacı asla size finansman desteği sağlamak değildir. Burada esas amaç ödeme güçlüğü çektiğiniz borçlarınızı yasal takibe düşmeden, ek faiz yüküne katlanmadan ve kredi notunuza zarar vermeden ödeyebilmenizdir. Borç kapatma kredisi ile hem tek bankaya borcunuz olup hem ödemeniz gereken taksit tutarı gelirinizin yarısını aşamayacağı için bütçeniz hatırı sayılır bir rahatlamaya kavuşacaktır.

Teb borç kapatma kredisi ek hesaplarınız, başka bankalarda olan konut kredilerini ve belgeli dahi olsa bankalar dışında olan diğer borçları kapsamamaktadır. Kredi ve kredi kartı borçlarınızın da kredi kapsamına girmesi için yasal takibe alınmamış olması bankanın temel şartlarındandır.

Teb borç Kapatma Kredisi Avantajlı Mıdır?

Borç kapatma kredisi çekmeyi iki amaçla isteyebilirsiniz. Birincisi kredi taksitlerinizi ve kredi kartınızı ödemede zorluk yaşadığınız içindir. İkincisi ise mevcut borçlarınızı daha uygun faiz oranı seçenekleriyle yapılandırmak ve ödemeniz gereken taksit tutarını düşürmek amaçlıdır. Teb borç kapama kredisi başvurusu yaptığınızda ikinci amaçla başvuru yapanların kredilerinin  onaylanma şansı daha fazladır. Çünkü o grupta ödeme zorluğu çekilmediği için muhtemel borçlarında gecikme yaşanmamış olup kredi notunda etkilenme olmamıştır. Dolaysıyla yüksek kredi puanına sahip olma avantajıyla kredi kısa sürede onaylanacaktır. Birinci grup ise ödeme zorluğundan kaynaklı kredi başvurusu yapacağı için muhtemelen gecikmeler yaşanmış olup kredi notunun düşük olduğu gruptur.

Teb Borç Kapatmalı Kredi

Bu gruba dahil kişilerin kredi başvuru sürecini riske atmaması adına mutlaka Uzmanlar Kredi olarak tarafımıza başvuruda bulunarak kredi danışmanlarımızdan destek almasını tavsiye ederiz. Çünkü her onaylanmayan kredi, kredi notunuzun daha da düşmesine sebep olacağından kredibilitenizi riske atacaktır. Özetlemek gerekirse Teb borç kapatma kredisi gerek faiz oranlarıyla , gerek geri ödeme seçenekleriyle borçlarınızı avantajlı olarak yapılandırırken aylık ödeme tutarınızı düşürerek bütçenizi rahatlatmaktadır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5