Skip to content Skip to footer

Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir

Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir 2021!! Bu Yıl İçin Bakalım Neler Değişti ? Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir Diyorsanız Yazımızı Okuyabilir, Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurabilirsiniz.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]


Aracınızı yenilemek ya da sıfır bir araç sahibi olmak için biriktirilen para yeterli olmayabilir. Araç sahibi olmak isteyenler peşin para veremediği durumlarda bankalardan taşıt kredisine başvurmaktadır. Hayallerinizi ve isteklerinizi bir an önce gerçekleştirmek için sizde bütçenize uyan bankadan taşıt kredisine başvurabilirsiniz. Bankaların verdiği faiz oranları taşıt kredisi için farklılık göstermektedir. Hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir

Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir bankalar arasında farklılık göstermektedir. Genel olarak bankalardan taşıt kredisi alacak olan kişiler için faiz seviyesini düşük belirleyerek uzun vadeler sunmaktadır. Burada ne kadar taşıt kredisi alabilirim sorusunun cevabı satın alacağınız aracın fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Taşıt kredisi nasıl çekilir sorusunun cevabı da belgelenebilir şekilde bir gelirin olması, sürücü belgesi fotokopisi ve noter onaylı bir satış sözleşmesi ile istediğiniz pek çok bankadan taşıt kredisi çekmek mümkündür.

Banka Taşıt Kredisinde Araca Ne kadar Kredi Verir

Bankaların verdiği taşıt kredilerinde amaç aylık düzenli taksit ödemeleri ile birlikte araç sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu kredi ile birlikte en uygun ödeme seçeneğini belirleyerek kredi alabilirsiniz. Yalnızca burada taşıt kredisi ile araç alan kişinin dikkat etmesi gereken bir durum vardır.

Taşıt Kredisi Kullanarak Araç Almak

Bankadan taşıt kredisi kullanarak araç alındığı taktirde banka alınan aracı ipotek etmektedir. Alınan kredinin aylık taksitleri bitene kadar bankanın ipoteği altında kalır. Kişi tüm taksitlerini bitirdikten sonra ipotek banka tarafından kaldırılır. Taşıt kredisi almak isteyenlerin aklında en çok olan sorulardan birisi de “Taşıt kredisinin yüzde kaçını banka ödüyor?” sorusunun cevabıdır. Bankalardan taşıt kredisi almak isteyen kişilerin öncelikle araç için belirli bir peşinat vermeleri gerekmektedir. Kalan kısmını ise taşıt kredisi ile ödemesi yapılır. İlk olarak taşıt kredisi hesaplarken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Taşıt Kredisi Aracın Yüzde Kaçını Verir

Sıfır kilometre araçlar için proforma fatura bedeli, ikinci el araçlarda ise Türkiye Sigortalar Birliği’nin belirttiği kasko değeri üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Burada sıfır kilometre araçlar için belirtilen proforma bedelinin, ikinci el araçlar için ise belirlenen kasko değerinin %70’ini banka ödemektedir. Burada kalan %30 ücreti de aracı almak isteyen kişinin peşinat olarak ödemeniz gerekmektedir.

Taşıt Kredisinde Oranlar

Burada kendi taşıt krediniz üzerinden hesaplamalar yapabileceğiniz gibi Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse almak istediğiniz araç ikinci el bir araç ise 100.000 TL ise  %70 bedeli olan 70.000 TL banka tarafından ödenmektedir. Daha fazlasını taşıt kredisi ile alma imkanını yoktur fakat size ve bütçenize bağlı olarak daha az bir kredi de alabilirsiniz. Pek tabii burada önemli olan bankanın da bu krediye önem vermesidir.

Uzmanlar Kredi olarak bütçenizi sarsmayacak ve aynı zamanda istediğiniz araca kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz taşıt kredisini belirlemek için her zaman yanınızdayız. Borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5