Skip to content Skip to footer

Taşıt Kredisi Araç Yaşı

Taşıt Kredisi Araç Yaşı

Taşıt Kredisi Almak İçin Araç ve Kişi Yaşı

Taşıt Kredisi Araç Yaşı? Araç sahibi olmak isteyenlerin bankalardan aldığı ücretlerdir. Hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için bankalardan taşıt kredisi almak mümkündür. Fakat bankalardan taşıt kredisi alabilmek için öncelikle hem kişi için hem de araç için gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar hem kredi almak isteyen kişi hem de kredi ile alınmak istenen araç sağlandığında ve aynı zamanda kredi notunuzda yüksek ise taşıt kredisi alma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler öncelikle taşıt kredisi almak istediği bankanın taşıt kredisi için gerekli gördüğü durumları incelemelidir. Bu işlemi yaparken bir kaç banka arasında araştırma yaparak hem bütçenize hem de taşıtınız için uyumlu olan krediyi bulma imkanınız vardır. Bu işlem için Uzmanlar Kredi ile iletişime de geçebilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

 

Taşıt Kredisi Araç Yaşı

Taşıt Kredisi Araç Yaşı ? Daha sonra almak istediğiniz aracın hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Banka verdiği taşıt kredisi ile sıfır araçların %70 ile %90 arasında ücretini öderken ikinci el araçlar da verilen kredi ile %60 ile %80 arasında bir ücreti ödenmektedir. Kalan ücret ise kişinin peşinat olarak almak istediği araca vereceği ücrettir. Bir diğer önemli konu ise taşıt kredisi alırken bankaların verdiği vade sayısıdır. Genel olarak pek çok banka en fazla 60 ay vade imkanı tanımaktadır. Burada da sıfır araç alırken araç banka tarafında tanımlanmış vade boyunca ipotek kalır. Borç bittiği anda banka tarafından ipotek kaldırılır. Bu durum konut kredisi alarak ev alma durumuna da benzemektedir. İkinci el araç satın alırken bazı bankalar ipotek etmek yerine yalnızca kefil istemektedir. Bu durumlar bankalara göre farklılık göstermektedir.

Taşıt Kredisi Kişi Yaşı Kaç Olmalı

Taşıt Kredisi Araç Yaşı? Taşıt Kredisi almak için diğer tüm kredilerde olduğu gibi kredi almak isteyen kişinin yaşı da önemli bir faktördür. Ülkemizde reşit olma yaşı 18 olarak bilinmektedir ve kredi almak isteyen kişilerin reşit olması gerekmektedir. Yani taşıt kredisi almak isteyen kişiler 18 yaşını doldurmuş kişiler olmalıdır. İkinci el araç almak isterken taşıt kredisi çekmek istiyorsanız banka aracın yaşına dikkat etmektedir. Genellikle pek çok insan ikinci el araçlarda 5 yaşına kadar olan araçlar için bankalar taşıt kredisi veriyor diye bilmektedir.  Fakat bunun yanı sıra pek çok banka 10 yaş ve üzeri araçlar için taşıt kredisi vermektedir.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Burada önemli olan şey 10 yaşın altında olan araçlar için taşıt kredisi veren bankalardır. Bu bankalar arasında Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Akbank, ING, QNB Finansbank, Halk Bankası, İş Bankası gibi pek çok banka yer almaktadır.

Uzmanlar Kredi olarak istediğiniz taşıta sahip olmak için bütçenizi sarsmadan ön düşük faiz oranları ile tanımlanan taşıt kredilerini belirleyerek sizlere yardımcı olmak isteriz, borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5