Skip to content Skip to footer

Taşıt Kredisi Ara Ödeme

Taşıt Kredisi Ara Ödeme Yapmanın Avantajlarını Yazımızda Bulabilirsiniz. Taşıt Kredisi Ödemesi Yapmak İçin Danışmanlık Almak İsteyenler Alttaki Formdan Uzmanlar Kredi’ye Ulaşabilir.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]


Taşıt kredisi, araç sahibi olmak isteyenlere bankanın sunduğu kredi türlerinden birisidir. Hem sıfır araçlar için kullanılabildiği gibi hem de ikinci el araçlar için de kullanılmaktadır. Fakat bu durumda sıfır araç ve ikinci el araç için başvuru belgeleri ve taşıt kredisi alma şartları farklılık göstermektedir. Taşıt kredisi almak istiyorsanız ilk önce bankaların taşıt kredisi için uyguladığı faizleri incelemelisiniz. Bu aşamada sizlere yardımcı olacak Uzmanlar Kredi ile iletişimde olabilirsiniz. Daha sonra almak istediğiniz araca karar vermelisiniz. Bankalar taşıt kredisi verirken sıfır araçların %70 ile %80 ücretini karşılamak için taşıt kredisi veriyorken ikinci el araçlarda %60 ile %80 ücretini karşılayacak şekilde taşıt kredisi vermektedir.

Taşıt KredisiTaşıt Kredisi Ara Ödeme

Taşıt kredisi ara ödeme alındığında her ay eşit şekilde taksitler ödenir. Ara ödeme müşteriye sunulan farklı bir kredi türüdür.  Normalde her ay ödenen taksitler haricinde belirli zamanlarda fazladan yapılan ödeme türüne ara ödeme denilir. Aylık geliri sabit olmayan kişiler için oldukça avantajlı bir kredidir. Ara ödeme, kredi alınırken belirtilmemiş olsa bile müşterinin isteğine bağlı olarak yapılabilir. Müşteri ara ödeme sayesinde taksitlerini aynı tutarak verilen vadeyi düşürebilir ya da verilen vadeyi aynı tutarak taksitlerini düşürebilir.

Taşıt Kredisi Ve Banka Kredileri

Bankalar taşıt kredisi alan müşterileri için pek çok kredi çeşidi sunmaktadır. Bunlardan birisi olan taşıt kredisi ara ödeme şekli kimi zaman müşterinin lehine bir durum olabiliyorken kimi zaman ise aleyhine bir durumla karşılaşabilir. Müşteri 3 ayda bir ikramiye alıyorsa toplu bir ödeme gerçekleştirebilir. Fakat tüketicinin eline toplu para geçmesi imkanı bulunmuyorsa bu sefer 3. ayda ödemesini geciktirir ve bu durumda banka geri ödeyeceği paraya ekstra gecikme faizi koymaktadır.

Taşıt Kredisi Ara Ödeme

Taşıt kredisinde de bahsedilen şekilde ara ödeme yapılabilir. Eğer ki müşteri ara ödeme yapacağını önceden biliyor ise buna uygun bir kredi tercihi yapmalıdır. Ara ödemeli kredi seçeneği, ara ödemesinin bazı periyotlarda yapılacağını kredi öncesinde belirtilmesi durumudur ve bu taşıt kredisi almak isteyenler için oldukça avantajlı bir durumdur. Banka müşterisinin ara ödemesini hangi dönemlerde yapacağını bildiği için kişiden ekstra ara ödeme ücreti talep etmemektedir. Müşteri eline para geçtiği durumda bankaya haber verdiğinde durum daha farklı olmaktadır. Alınan taşıt kredisi için hazırlanan ödeme planı ara ödeme ile değişmek zorunda kalacaktır. Krediye tanımlanan faiz oranı değişeceği için geri ödenecek olan parada da farklılıklar oluşmaktadır.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Bu yüzden bankanızdan taşıt kredisi aldıktan sonra ara ödemeleriniz ile birlikte sizin için yeni bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Bu durumda da banka sizde yeni ödeme planı hazırladığı için ekstra ücret talep etmektedir. Bu ücret bankaya göre farklılık gösterebilir.

Sizde bütçenize uygun taşıt kredisinden faydalanmak istiyorsanız Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bütçenize ve almak istediğiniz araca en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5