Skip to content Skip to footer

Taşıt Kredisi Alma Şartları

Taşıt Kredisi Alma Şartları

Araç sahibi olmak isteyenlerin anında nakit paraya sahip olmaması durumunda en sık başvurulan kredi türü taşıt kredisidir. Bankaların kişiye kolaylık tanımak için verdiği taşıt kredilerinde 5 tür bulunmaktadır: Sıfır kilometre araç kredisi, ikinci el araç kredisi, ticari araç kredisi, motosiklet kredisi ve tekne kredisi. Size ve bütçenize en uygun taşıt kredisiniz bulabilmek için öncelikle almak istediğiniz aracın peşinatını bilmelisiniz. Almak istediğiniz aracın en az %30 peşinatını sizin vermeniz gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Almak İstiyorum

Bu durumda kalan ücret için taşıt kredisine başvuru yapabilirsiniz. Burada ödeyeceğiniz peşinat ne kadar çok olursa, alacağınız taşıt kredisine uygulanan faiz bedeli de o kadar az olur. Yani taksitlendirmeni ne kadar kısa vadeli olursa uygun faizler ile taşıt kredisi almanız da bir o kadar muhtemeldir. Sizin bütçeniz için en uygun olan taşıt kredisini öğrenmek için Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Taşıt Kredisi Alma Şartları

Taşıt Kredisi Alma Şartları bankalar araç sahibi olabilmeniz için kredi imkanı tanımaktadır. Pek tabii bu krediden yararlanmanın da bazı şartları bulunmaktadır. İkinci el araç ya da sıfır kilometre araç almak isteyenlerinde genellikle merak ettiği sorulardan birisi budur. Öncelikle her kredide olduğu gibi taşıt kredisinde de, başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. SGK kaydı bulunmalıdır ve en az 6 aylık olması gerekmektedir. Ayrıca alınmak istenen araç üzerinde herhangi bir ipotek bulunmaması gerekmektedir. Kredi almak için en önemli faktörlerden biri olan kredi notu taşıt kredisinde de oldukça önemlidir.

Taşıt Kredisi Alma Şartları Neler

Taşıt Kredisi Alma Şartları bunun yanı sıra kredi almak isteyen kişinin geliri, kredinin aylık taksitini ödeyebilecek şekilde olmalıdır. İkinci el araç alabilmek için bankalar farklı şartlar da öne sürmektedir. Öncelikle bankaya göre farklılık gösterebilen bir durum olarak aracın minimum 8 yaşında olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredilendirme oranı sıfır kilometre olan araçla aynı olmakla birlikte sıfır araçlarda bu oranı belirleyen aracın faturasıyken, ikinci el araçlarda bu oranı belirleyen aracın kasko değeridir.

Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Taşıt Kredisi Alma Şartları yukarıda belirtilen tüm şartları sizde, almak istediğiniz araçta sağlıyorsa kredi almaya çok yakın olduğunuzu bilmelisiniz. Bu şartları sağladıktan sonra yapmanı gereken şey ise taşıt kredisi için başvurmak istediğiniz bankanın sizden talep ettiği belgeleri hazırlamaktır. Öncelikle genellikle bankaların istediği belgeleri söyleyecek olursak, başvuru formu, T.C. kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi, satın alınmak istenilen araca ait olan proforma fatura getirilerek başvuru yapılmaktadır.

Taşıt Kredisi Alma Şartlarını Nasıl Öğrenirim

Aynı zamanda serbest bir işte çalışanlar için vergi levhası ve son üç yıla ait olan bir gelir belgesi, ücretli çalışanlar için ise mali durumlarını gösteren belge, emekliler için ise hesap cüzdanı gerekmektedir. Başvuru da istenilen bu belgeler bankalara göre farklılık gösterebildiği gibi kredi türüne göre de farklılık gösterebilir.

Uzmanlar Kredi olarak sizlere uygun kredileri belirleyerek her aşamada yanınızda olmak isteriz, borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5