fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Taşıt Kredim Neden Onaylanmıyor? Kredi Alamıyorum

Taşıt Kredim Neden Onaylanmıyor? Kredi Alamıyorum

2017 yılı için yapılacak olan zamlar açıklandıktan sonra taşıt kredisi talepleri arttı. Ancak taşıt kredisi kullanmak için bankalara başvuru yapanlar red alabiliyor. Taşıt kredisi başvurusu yapıp da kredisi reddedilenlerin merak ettiği, taşıt kredim neden onaylanmıyor? sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Kredi alamıyorum diyorsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Her kredide olduğu gibi taşıt kredilerinde de kredi kullanacak kişiler ekonomik ve bankalar ile olan ilişkileri ön planda olur. Taşıt kredisi için başvuran kişilerin kredi puanı, ödeme alışkanlıkları ve güncel maddi durumu esas alınır. Güncel ekonomik durumunuz ve bankalar ile ilişkiniz kötü ise taşıt kredisi kullanmanız zorlaşır. Gelir ve gideriniz arasındaki denge, gelirinizin potansiyeli, hesabınızdaki para ve hesabınıza giren çıkan para miktarı kredi notunuzun ve güncel durumunuzun belirlenmesinde rol oynar. Taşıt krediniz için kredi çekme sürecinde iyi araştırma yapmanız şart.

Daha önce kredi kartı yada banka kredisi çekmemiş kişiler kredi sürecinde sıkıntıya düşmektedir. Banklardan kredi çekemiyorum diyorsanız kredi danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bankalar kredi verirken ödeme sorunu yaşamayan müşterilerine daha rahat kredi kullandırırlar bunu göz önüne alınız.

Taşıt Kredisi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Sıfır Araç İçin Kredi

Sıfır araç alacak kişiler için önerimiz araç bayisinin anlaşmalı olduğu bankadan yada bayinin kredi kampanyalarından yararlanmanız. Eğer ki taşıt krediniz onay almıyor ise düşük faizli tüketici kredisi alarak araç alımınızı yapabilirsiniz. Sıfır araç satmak için bayiler rekabette oldukları için anlaşmalı oldukları banklardan daha düşük faizli kredi almanıza aracılık edeceklerdir. Aracı kredi ile satın aldığınızda banka tarafından araca ipotek koyulur. Kredi süresince zorunlu olarak araca kasko yapılır. Bu maliyetleri de göz önünde bulundurunuz. İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İkinci El Araçlar İçin Kredi

Bankalar ikinci el araçlar için limit olarak trafiğe çıkış tarihinden itibaren 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi vermektedirler. Alacağınız araç marka ve model göz önüne alınarak taşıt kredisi verilmektedir. Alacağınız araç Türkiye şartlarında ne kadar zarar yada kar ile satılacağı hesaplandıktan sonra taşıt kredisi için işlem yapılır.

İkinci El Araca Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Kredi tutarı bankadan bankaya değişmekle birlikte genellikle araç kasko bedelinin %60’ı oranında kredi kullandırılır. Alacağınız aracın hasar kaydı var ise düşük olmalı. Pert kaydı olan araçlara kredi çıkmamaktadır. Aracınız ikinci el bile olsa taşıt kredisi ile aldığınız araca yüksek bedelli kasko yaptırılması zorunludur. Bankalar kendilerini korumak için araca yüksek bedelli kasko yapmaktadır. Yüksek bedelli kasko sizin için avantaj teşkil etmektedir. Kaza sonrası yada en kötü durumda perte çıkan araç yüksel bedel üzerinden tanzim edilmektedir. Tüm acil kredi ihtiyaçlarınız için doğru kredi ürününü kullanmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Taşıt krediniz çıkmıyor ise tüketici kredisi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 9 Ortalama: 4.4]
14 Kasım 2016
2.865 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN