Skip to content Skip to footer

Taşıt Almak İçin Kredi Hesaplama

Taşıt Almak İçin Kredi Hesaplama ve Öneriler Son zamanlarda artan taşıt kullanımı ve bunun akabinde gelen taşıt kredisi ihtiyacına yönelik olarak araç sahibi olmak isteyenler kredi kullanımı hakkında bilgi edinme yollarını ve eksik kalan kısmı kredi ile tamamlama yolunu seçmektedir. Birbirinden farklı kredi konularını görmek mümkün iken artan talep doğrultusunda taşıt kredisi kullanımında da oldukça yoğunluk olmaktadır. Bu bağlamda kullanılacak krediyi ve onun şartlarını tanımak oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere taşıt almak isteyenlerin kredi hesaplamalarına yönelik ipuçlarından ve naçizane önerilerimizden bahsedeceğiz. Sizler de bu sayede taşıt kredisi kullanırken konuyu iyi tanıyıp doğru kararlar verme adına adımlar atabileceksiniz.

 

Nasıl Araba Alabilirim?

Kredi Hesaplama Taşıt kredisi hesaplarken daha faydalı olabilmesi için örnekler üzerinden giderek bu konuya değinmemiz yerinde olacaktır. Mesela 35 bin TL değerinde 0km bir aracı satın aldığımızı ve bunun için doğru finansmanın ne olduğuna birlikte bakalım. Kredi Hesaplama İlk olarak herkesin realist bulacağı ve doğru olan genel yöntem en düşük faizli taşıt kredisini bulmak olacaktır. Ancak bu hususta tek göstergenin faiz oranı olamadığını bunun yanında vadenin ve ödeme kolaylığının da oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Taşıt almak için en doğru krediyi bulmak adına iki yola göz atmamız ve bunlardan da bize de en uygun olanı seçmemiz doğru bir karar olacaktır. Kredi Hesaplama İlk olarak gerekli finansman için taşıt kredisi seçeneğini değerlendirelim. Bunun için 35 bin TL değerindeki taşıt için 48 ay vadeli taşıt kredisi sorgulatırsak karşımıza çıkan tahmini tablo: 0.90℅ faiz oranı, 12,42 MDFO, aylık 928,92 TL ödeme ve son olarak da toplam ödeme tutarı: 44.588,16 TL

 

Bireysel İhtiyaç Kredisi

Kredi Hesaplama İkinci aşmada ise taşıt alımımızda eksik kısmı tamamlamak adına kredi çekmek için ipotekli bireysel ihtiyaç kredisi seçeneğini değerlendirdiğimizi varsayalım. Burada karşımıza çıkan tablo şu şekilde olacaktır:

0,89℅ faiz oranı, 14,21% MDFO, 926,54 TL aylık ödeme tutarı ve son olarak da 45.698,92 toplam ödeme tutarı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Alamıyorum

Kredi Hesaplama Yaptığımız kredi karşılaştırmasında yakın faiz oranlarına karşılık farklı aylık ödeme tutarlarının olduğunu görüyoruz. Bunun da sebebi ipotekli ihtiyaç kredisinde konutun teminat olarak gösterilmesine karşın kedilerin faiz ödemelerinin ℅5 oranında tahsil edilen BSMV avantajına sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Özetle söylemek gerekirse ipotekli ihtiyaç kredisinde düşük faiz oranının yanında vergi avantajı da yer almaktadır. Kredi Hesaplama Ancak burada unutmamamız gereken noktanın bu krediyi taşıt alımı için kullanmak adına evimizi ipotek altına aldırmış oluyoruz yani bu durum da ödeme de sıkıntı olması durumda bizim için daha büyük bir risk anlamı taşıyor. Bu bağlamda değerlendirecek olursak taşıt alımı için kredi kullanılırken taşıt kredisi seçeneğinin değerlendirilmesi ve ipotekli ihtiyaç kredisinin ise daha uzun vadeli ihtiyaçlara binaen kredi gerekliliği durumunda kullanılmasıdır. Kredi Hesaplama Öte yandan çıkarmış olduğumuz tablodan da yola çıkarak taşıt kredisi kullanımında ipotekli kredi kullanımına kıyasla toplam ödemenin daha düşük olduğunu görebilmek gayet mümkündür. Sizler de taşıt almaya karar verdiniz ve kredi hesaplaması yoluna girdiyseniz ilk olarak bu tablodan da hareketle ve en doğru krediyi almanızı tavsiye ederiz. Önemli olan en az risk ile bu borcu kabullenmektir.

 

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

2 Comments

 • Yusuf konya
  Posted 25/04/2017 at 19:46

  Tasit kredi istiyorum

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 26/04/2017 at 12:27

   Yusuf bey, durumunuzu değerlendirebilmemiz adına sabit numaralarımızı hafta içi her gün 08:30 – 17:30 arasında arayabilirsiniz.

Yorum Yap

0.0/5