You are currently viewing Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar
Subay ve Astsubaylara kredi

Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar

Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar

Subay ve astsubaylara kredi veren bankalar maaş garantisi ve ülke genelinde yaygın dağılımları nedeniyle her zaman bankaların müşteri olarak hizmet vermek istediği kişilerdir. Temelde bu sebepten dolayı neredeyse bütün bankalar başta subay ve astsubay olmak üzere tüm TSK personeline diğer müşterilerine oranla daha cazip faiz ve ödeme imkanları sunarak onları kendi müşterileri haline getirmek isterler. Bu yazımızda temelde bu prensip sebebiyle askeri personelimize konut ve ihtiyaç kredisi imkanları sağlayan banklara ve şartlarına değineceğiz. Öncelikle şunu belirtmemiz lazım ki doğrudan TSK personeli olduğunuz yani kamu çalışanı olduğunuz için neredeyse bütün bankalar diğer müşterilere kıyasla daha avantajlı kampanyalar sunmaktadır. En belirgin şekilde sizlere faiz indirimi uygulamaktadırlar bunlar:

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Vakıflar Bankası
 • OYAK Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • HSBC BANKASI
 • Halk bankası

Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar yine de bizler sizin için diğer bankalara kıyasla en avantajlı ve cazip olanlarını sizler için derledik. Bu derlemeyi iki başlık altında yapacağız bu başlıklar konut ve ihtiyaç kredisi. Şunu belirtmek lazım ki Subay ve Astsubaylarımıza özellikle konut alımı için diğer tüm vatandaşlarımıza göre gerçekten cazip şartlarda kredi imkanı sağlanmaktadır. Şimdi şartlara göz atalım.

Danışmanlık Kredi Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

 

Ziraat Bankası Subay ve Astsubaylara Konut Kredisi

Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar bir devlet bankası olan Ziraat bankası yine devletimizin göz bebekleri olan subay ve astsubaylarımıza diğer ihtiyaç sahiplerine nazaran çok daha cazip imkanlar sunmaktadır. Bu imkanları madde madde inceleyecek olursak;

 • Kredi için hiçbir dosya masrafı tahsis edilmeyecek.
 • Kredi tahsis ücreti ödemeyeceksiniz.
 • Diğer kredi müşterilerine göre en az %0.5 daha az faizle kredi alacaksınız.

Bu avantajların dışında yine konut ve ihtiyaç kredisi için bir de OYAK üyesi olan subay ve astsubaylar için çok daha cazip hale getirilmiş başka kredi imkânları da mevcut.

Ziraat Bankası Subay Ve Astsubaylara OYAK Kredisi

 1. OYAK üyesi subay ve astsubaylarımız ev almak için başvurdukları taktirde: 120 ay vade , alınacak evin %75 i oranında kredi ve tabii dosya masrafsız kredi alma imkanlarından yararlanabilmektedirler.
 2. Konut dışı ihtiyaç kredisi için başvurdukları takdirde sadece 2.19 faiz oranıyla acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

Türkiye Vakıflar Bankası Subay Ve Astsubay Konut Kredisi

Subay ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar Türkiye Vakıflar Bankası da kamu personellerimizin en büyük ve en yaygın grubu olan TSK personellerimize OYAK’a üye olmak şartıyla çok cazip bir kredi şansı sunuyor. Kredimizin ismi Sarı Panjur. Sarı panjur kredi projesinin bize sağladığı imkanlar ise şöyledir:

 • Taksitleri 6 ay erteleme olanağı
 • Uzun vade imkanı, 120 ay (10 yıl)

Yalnız şöyle iki detayı gözden kaçırmamamız gerekiyor. Birincisi bu kredi yalnızca sıfır konut alımında geçerli olabilmektedir İkinci el konut alımı için kullanılamaz, ikincisi ise sadece OYAK üyesi Subay ve Astsubaylar yararlanabilmektedirler.

Bu iki konut kredisi kampanyası dışında bir de ihtiyaç kredilerine göz atacak olursak ne yazık ki yukarıda bahsi geçen Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi dışında Subay ve Ast subaylarımız için özellikle bir avantaja sahip kredi imkanı sunan bankamız bulunmamaktadır. Yalnızca Halk Bankası maaşını kendisinden alan Askeri personellerimize kefilsiz ve ipoteksiz kredi imkanı sunmaktadır.

Subay Ve Astsubaylara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Yine diğer oranlara göre daha cazip faiz ve ödeme oranlarına sahip olan bu kredinin söylediğimiz gibi yegane temel şartı maaşınızı Halkbank aracılığıyla alıyor olmanız. Halk bankasında Şubat ayı için ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.60 iken subay ve astsubaylarımız bu faizden %1.56 oranında istifade etmektedir. Yalnız önemle hatırlatmak gerekir maaşınızı Halk bankası aracılığıyla alıyor olmanız lazım. Buna dair aylık ödeme ve faiz oranı tablosu aşağıdadır.

HALKBANK Maaşını Kendinden Alan TSK Personeli Kredisi
Miktar 13 Ay 25 Ay 36 Ay
25.000 TL 2.184,42 TL 1.223,24 TL 960,77 TL
40.000 TL 3.495,06 TL 2.018,16 TL 1.537,24 TL
60.000 TL 5.242,60 TL 3.092,02 TL 2.373,67 TL
80.000 TL 7.073,65 TL 3.027,24 TL 2.305,85 TL
100.000 TL 8.737,66 TL 5.045,40 TL 3.843,09 TL

 

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Bir cevap yazın