Skip to content Skip to footer

Sigara Ve Bütün Tütün Mamüllerinde ÖTV Düşürüldü

Sigara Ve Bütün Tütün Mamüllerinde ÖTV Düşürüldü

Sigara ve bir takım tekel mamüllerinde minimum kesilmiş ve kesilmiş vergi meblağı 2021 yılının ilk 6 ayında tekrardan valüasyon oranında zam olmazken ÖTV oranınıysa %67’den %63’e düşürüldü.
Resmi Gazete’nin yeni sayısında yayımlanan bir takım metalara uygulanacak ÖTV büyüklüğünün tekrardan belirlenmesine bağlı Cumhurbaşkanı kararına göre, sigara ve bir takım tekel mamüllerinde minimum kesilmiş ve kesilmiş vergi meblağı 0.4883 TL, maktu vergi tutarı ise 0.42 TL olarak 3 Temmuz 2020’de daha önceleri anlatılan tutarlar ile
aynı seviyede belirlendi.

Sigara Ve Bütün Tütün Mamüllerinde ÖTV Düşürüldü Açıklaması Sigara Ve Bütün Tütün Mamüllerinde ÖTV Düşürüldü

Sigara Ve Bir Takım Tekel Mamüllerinde Kesilmiş Vergiler 2021 Yılında Önce 6 Ay İçin Sabitlendi. ÖTV  %63’e Düşürülmüş Oldu.
Sigara ve bir takım tekel mamüllerinde Temmuz 2020’de %67 olarak belirlenen ÖTV oranı ise 2021 ilk 6 ay için %63 olarak belirlendi.
TÜİK’e göre bir takım tekel mamülleri ve sigara, pahalılık kasasında ağırlığı %6.06 olan alkollü içecekler ve tütün ürünleri altında yer alıyor. Bu ürünlerdeki ağırlığın büyük bölümü özellikle sigaraya ayrılıyor.

Sigara Ve Bütün Tütün Mamüllerinde ÖTV Düşürüldü Haberini Okudunuz. Uzmanlar kredi ekonomideki son gelişmeler ve açıklamalar ile haber yayınlamaya devam edecektir.
Bunun dışında günlük ihtiyaçlar ve bitmek tükenmek bilmeyen kredi boçlarından kurtulmak için ihtiyaç kredisi taleplerinizde her zaman yanınızda.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Yorum Yap

0.0/5