Skip to content Skip to footer

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı 2021

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Uzmanlar Kredi Anlatıyor !! Kredi Kartı Başvurusu İçin Formu Doldurabilirsiniz ! Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı 2021 Konusunda Uzmanlarımızdan Tavsiye (Danışmanlık) Alın !!

Önemli : Avukatlık (icralık) Bir Kişi Kredi Kullanamaz.

Sicil Bozukluğundan kasıt, Düzensiz Ödemelerden Oluşan Durumlar Karşısında Kredi Notunuzun Düşük sayılacak Derecede etkilenmiş olması halidir. Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.
Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurunuz. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı devlete bağlı olarak çalışan Kredi Kayıt Bürosu, vatandaşlar ve bankalar arasında kurulan ilişkileri kayıt altında tutarken aynı zamanda kayıtlı unsurları bir sonraki finansal adımlarda tüketicilerin karşısına çıkarabilmektedir. Bu nedenle KBB tarafından tutulan puanlama sisteminde düşük kredi notuna sahip kişilerin acil kredi, borç kapatma kredisi ya da farklı ihtiyaç kredisi başvuruları her zaman için olumlu sonuçlanmayabilir.

Ödemelerini aksattığı için kredi sicili bozulan kişiler ( https://www.uzmanlarkredi.com/sicili-bozuk-olanlara-ihtiyac-kredisi/ )  kredi başvuruları kadar kredi kartı alımlarında da sıkıntılar yaşamakta hatta mevcut kredi borçları sebebiyle yasal takip sürecine girerek icralık olabilmektedirler. Peki, sicili bozuk olanlara kredi kartı verilmesi mümkün müdür?

Banka prosedürlerini incelediğimizde genel şartların kredi notu düşük, kredi sicili bozuk ya da hakkında yasal takip olan tüketicilere kredi kartı verilmesine engel olduğunu söyleyebiliriz. Kişiler bireysel kredi başvuruları yapsalar da süreç genellikle negatif sonuçlanır. Fakat özellikle yılsonunda yapılan Kredi Sicil Affı Yasası sayesinde bu kişiler müşterisi olduğu bankalardan kredi kartı alabilmektedirler. Çoğu banka ise bu inisiyatif için kredi notunun minimum 800 olması gerektiğini söylüyor. Öte yandan sunulan kredi kartları aslında kişinin mevcut borçlarını temizlemesi için bir fırsat olarak sunulduğu için kredi notunu düşüren etmenleri ortadan kaldırmak oldukça mantıklı olacaktır. Böylece sonraki adımda borç kapatma kredisi alabilecek olan vatandaşlar kredi sicillerini de temizleyebilirler.

Kara Listede Olanlar Kredi Kartı Alabilir Mi ?
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı 2021

Genel şartlarda ev kredisi, konut kredisi ya da tüketici kredilerinin ödemelerini 90 gün ile geciktiren ve bunun sonucunda yasaklı listeye giren kişiler kredi kartı alamazlar. Fakat sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar olduğu gibi devletin de bu konuda bazı çalışmaları bulunmaktadır. Söz konusu çalışmaların başında gelen sicil affı ise kişilere müracaat hakkı sunarak 5 yıllık yasaklı kredi prosedürünü ortadan kaldırır. Vakıfbank, Ziraat Bank ve Halkbank gibi devlete bağlı kurumlara ek olarak Denizbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Akbank ve TEB sicil affı sayesinde sicili bozuk olanlara kredi kartı imkânı tanıyan bankaların başında gelmektedir. Fakat değerlendirmenin olumlu sonuçlanması bu noktada yalnızca kurumun inisiyatifine bırakılmıştır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Sicil affı olanağından yararlanamayan kara listedeki kişilerin ise kredi notları oldukça düşük olduğu için kredi kartı başvuruları da zorlu süreçler olacaktır. Bazı banka kurumları bu konuda esnek davransa da daha düşük limitli kartlar sunduklarını da belirtmek isteriz. Kredi notu düşük kişilere kredi ve kredi kartı desteği sunan özel kampanyaların incelenmesi bu hususta yararlı olabilir. Sicili bozuk olanlara kredi kartı verilmesi durumda ise ilgili kişinin ödemelerini düzenli yapması kredi notunun yükselmesi için büyük bir şans olarak değerlendirilebilir.

Kara Listeden Çıkınca Kredi Ve Kredi Kartı Alabilmek İçin İpuçları

Eğer herhangi bir sebep dolayısı ile geçmişte borcunuzu ödeyememiş ve kara listeye girmişseniz endişelenmemelisiniz. Belki geçmiş değişmez ama doğru finansal adımlar ile 5 yıllık kara liste sürecini tamamladıktan sonra kredi başvurusu yapma ve kredi kartı alabilmek için bazı yöntemler mevcut. Bunlara örnek olarak ihtiyaç kredisi, acil kredi ya da borç kapatma kredisi ( https://www.uzmanlarkredi.com/ihtiyac-kredisi/borc-kapatma-kredisi/ ) için yapacağınız başvuruları maaş müşterisi olduğunuz bankadan gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü düzenli gelirinizi gören kurum kendini güvende hissederek size çok daha kolay kredi verecektir. Ayrıca sicili bozuk olanlara kredi kartı başvurusundan önce mevduat hesabı açmak ya da otomatik ödeme talimatı vermek de ilgili banka ile aranızda bir ilişkiyi başlatabilir. Eğer kredi kartı başvurunuz onaylanırsa gelirinize göre limit belirleyerek taksit ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Böylece kara liste sebebiyle bozulan sicilinizi düzelterek kredi notunu yükseltmek mümkün olacaktır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5