fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Resmi olarak asgari ücret alıyorum ama maaşım fazla. Bankalar kabul eder mi?

Resmi olarak asgari ücret alıyorum ama maaşım fazla. Bankalar kabul eder mi?

Günümüzde genel sorunlardan biri de bazı şirketlerin ödedikleri maaşları asgari ücret olarak göstermeleridir. Kredi hesaplamaları yapılırken bu sebepten dolayı alınabilecek kredi limiti de haliyle düşük olmaktadır. Geçen yıllarda bankalar iş yerlerinden alınan resmi maaş yazılarını kabul etmekteydiler. Oluşan çeşitli olumsuz sebeplerden dolayı bu işlem de artık yapılamıyor. Yani kira gibi bir ek geliriniz yoksa kredi değerlendirmeleriniz asgari ücret üzerinden yapılacaktır.

Bankalar ile Düzenli Çalışmaları ve Kredi Notunun Yüksek Olması

Kredi çekmek istiyorsanız bankalarla çalışmalarınızın düzenli olması gerekmektedir. Düzenli ödemeler yapmanız sizin güvenilir biri olduğunuza işaret edecek ve kredi notunuzu yükseltecektir. Kredi notunuz KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından paylaşılmaktadır. Kredi notunuzun düşük olması ya da yasal takipli olmanızla ilgili doğabilecek sorunlarla ilgili sorularınız vardır. Kredi notu ile aklınıza gelebilecek soruları cevapladık.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin En az ne kadar süre sigortalı çalışmam gerekiyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
21 Temmuz 2020
9 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN