fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Ölen Kişinin Borçları Silinir Mi 2019 ?

Ölen Kişinin Borçları Silinir Mi 2019 ?

Bankalardan kredi çeken ya da kredi kartı kullanan kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de, ölen kişilerin borçlarının silinip silinmediği noktasıdır. Bizler bu noktada sizlere yardımcı olması açısından “Ölen kişinin borçları silinir mi?” sorusunun cevabını vermek istiyoruz.

Ölen kişilerin, bankalarda çeşitli borçları bulunabilir. Genellikle her banka, kredi çekecek olan müşteri için hayat poliçesi düzenlemektedir. Bunun sebebi ise, borçlu olacak olan kişiler, vefat etmesi halinde bankanın kendini güvence altına almasıdır. Bu durum genellikle doğal nedenlerden kaynaklanan vefatlar için geçerlidir. Örnek vermek gerekirse, borçlu olan kişi trafik kazası sebebiyle hayatını kaybederse, sigorta bu durumda borcun tamamını üstlenmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bizlerle iletişime geçmek. Ekip arkadaşlarımız merak edilen bütün noktaları sizler için cevaplandıracaktır.

Ölen Kişinin Taksitleri Geri İade Edilir Mi?

Merak edilen bir diğer konu ise, bankalardan nakit alan kişilerin vefat etmeleri durumunda, taksitleri geri iade edilir mi? Bunun için yapılması gereken gerekli belgeleri bankaya ulaştırmak. Bunun için çoğu banka müşterilerinden hastalık belirtisini ve ölümünü gösteren belgeler istemektedir. Bu belgelerin istenmesinin en temel sebebi, vefat eden kişi krediyi, hastalığın teşhisinden önce mi sonra mı çektiğidir. Buna göre bankalar gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmektedir. Ekip arkadaşlarımız, Uzmanlar Kredi olarak sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.

Yapılan başvurunuz sonucunda banka eğer bu duruma olumlu şekilde bakarsa, borç kapatıldığında ödenilen taksitleri geri almanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kredinizi sigorta kapsamı altına sokmak. Uzmanlar Kredi’ye ulaşmanız hainde ekip arkadaşlarımız kredilerinizi sigorta kapsamına almanız konusunda yardımcı olacaktır.

Ölen Kişinin Borçları

Kredi çektikten sonra borçlar bitmeden vefat etmek aslında herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu durumdaki, süreç hakkında sizleri kısaca bilgilendirdik. Uzmanlar Kredi, kredi ve kredi kartları hakkında merak edilen bütün soruları cevaplandırmaktadır. Ekip arkadaşlarımız, sektörü yakından takip ederek, müşterilerimizi bilgilendirmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Sizler de merak ettiğiniz bütün sorularınız ve banka başvurularınız için bizlerden yardım alabilirsiniz. Kredi danışmanlık firması olan Uzmanlar Kredi, herkese yardımcı olmak istiyor!

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisinde Masraf Nelerdir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 15 Ortalama: 4.7]
26 Mart 2019
1.192 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN