fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Öğrenciler Kredi Alabilir mi? Öğrenciler için Kredi

Öğrenciler Kredi Alabilir mi? Öğrenciler için Kredi

Eğitim ve öğretim dönemi, oldukça uzun ve zorlu bir maraton haline geldi. Eğitim sürecinde ki maliyetler ise hem ailelerin hem öğrencilerin maddi açıdan zorlamaktadır. Genelde öğrenciler  birkaç firmadan burs alırken, bazı öğrenciler için burs yolu çıkmaz sokak gibidir. Oysa ki ailesinden ayrı şehirde okuyan yada okuyup çalışmakta olan öğrenciler  kira, fatura, yol parası, temel gıda gibi birçok ihtiyacı olan öğrencilerin, paraya her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Özellikle ikinci öğretim harçların yatırılması gerektiği dönemde, öğrencilerin masrafları aile bütçesini dahi olumsuz yönde etkilemektedir.  Bankaların öğrenciler için öğrenci kredisi ve eğitim kredisi paketleri bulunmaktadır. Geri ödeme koşulları bir birinden farklı olan eğitim kredisi paketlerini seçerken, her bankanın uyguladığı geri ödeme, ödeme başlama tarihi kıstaslar farklılık göstermektedir. Öğrenci kredisi yada eğitim kredisi almanız gerektiği durumlarda her bankanın sizin için sunduğu oranları ve geri ödeme maliyetini hesaplamanız gerekmekte. Öğrenci kredisi almayı düşündüğünüz dönemde her bankaya teklif için müracaat etmeyiniz. Bu sizin kredi notunuzu düşürmenize neden olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayın

Öğrencilerin, öğrenci kredisi için tek olarak yaptığı kredi başvurusu, genellikle olumsuz sonuçlanır. Fakat başvuru yapılan aynı bankadan, en az 2 veya 3 yıl kredi kartı kullanan ve ödeme periyotlarını aksatmayan kişiler için bankaların istisnai uygulamaları vardır. Kredi notunun yüksek olması sebebi ile düşük limitli kredilerden öğrencilerin yararlandırıldığı bilinmektedir. Bunun sebebi ise  özel bankaların müşteri ilişkileri politikasıdır.

Öğrenciye verilen krediler, daha çok burs veya eğitim kredisi amacı ile verilmektedir.  Öğrenci kredisi şartlarının yerine getirilmesi koşulu ile verilen bu krediler, aile desteği veya kredi danışmanlığı hizmeti veren uzman kredi gibi kuruluşlar ile çekilebilmektedir. Öğrencilerin kredi alabilmesi için diğer yol, aile fertlerinden birinin ihtiyaç kredisi çekmesidir. Fakat eğitim kredilerinin faiz oranları daha düşük olduğu için, bu krediye yönelmek daha avantajlı olacaktır.

Öğrencilerin kredi çekebilmesi için, belirli belge gereklidir. İlk olarak gelir beyanı, sigorta dökümü, ipotek olarak gösterilebilecek taşınamaz mallar, tapu gibi belgeler, banka tarafından istenmektedir. Belirli koşullarda kefil istene bilmektedir. Yarı zamanlı çalışan öğrencilerin, geliri ve sigortası bulunduğu için kredi çekmesi çok daha kolaydır. Çalışan öğrencilerin ödemeleri dengeli olduğu için, kredi notu da yüksek çıkar. Hemen her banka yarım gün dahi olsa çalışan öğrenciler için, öğrenci kredisi vermektedir.

Öğrencilerin kredi çekebilmesi için, en önemlisi aile desteğidir. Ailenin gelir beyanı, kredinin çok daha kolay çıkmasını sağlar. Hatta aile fertlerinden birinin üzerine kredi başvurusu yapmak, istenilen miktarda kredinin çok daha kolay olarak çıkmasını sağlayacaktır. Eğer öğrenci kredisi almak istiyor iseniz kredi başvuru formumuzu doldurabilir. Ayrıca iletişim sayfamız üzerinde yer alan telefonlarımız aracılığı ile bize soru ve başvurularınızı bildire bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gezip Görmek Sizinde Hakkınız başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 4.6]
29 Ocak 2019
2.331 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Meltem dedi ki:

    Üniversite okuyorum öğrenci için kredi çıkarsa ne kadar süre sonra geri ödenir bunun cevabını yazar mısınız?

    1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

      Kyk üzerinden öğrenim kredisi kullanmış iseniz E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN