Skip to content Skip to footer

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kredi kartı nasıl kredi kartı kullanımı yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin günümüzün olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Zaman zaman aylık geliri aşan giderler ve çağımızda hızla gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün yaygınlaşan internet alışverişleri kredi kartları herkes için zorunlu kılmakta. Bahsettiğimiz alışveriş alışkanlığının ise en çok gençler arasında yaygın olduğunu söylemek mümkün. Gerek eğitim harcamaları gerekse kıyafet ya da elektronik aletlerin artık online platformlardan çok daha avantajlı fiyatlarla alınmakta. Bu nedenle de birçok genç; öğrenci kredi kartı araştırmasında bulunuyor.

Kredi Başvurusu

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Çıkar Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Öğrenci kredi kartı nasıl alınır diyenler bankalar da yukarıda bahsettiğimiz unsuru fark etmiş olacak ki öğrencilere özel farklı kampanyalar doğrultusunda kredi kartı fırsatları sunuyor. 18 yaşından itibaren edinilebilen ve genellikle üst yaş limiti 25 olan bu kartlar; konser, sinema, tiyatro gibi birçok aktivite için indirim sağlamakla birlikte aynı zamanda kredi kartı aidatı gibi ek ödemelerden de öğrencileri muaf tutuyor. Peki, öğrenci kredi kartı edinmek için atılması gereken adımlar neler? Bankaların öğrencilere yönelik kredi kartı fırsatları ne gibi detaylar içeriyor? Uzmanlar Kredi olarak merak edilen tüm bu bilgileri sizler için bir araya topladık. Keyifli okumalar dileriz.

Öğrenciler kredi kartı için nereden başvuru gerçekleştirebilir?

Öğrenci kredi kartı nasıl henüz ekonomik hayata atılmamış ve finansal işlemler hakkında tecrübesiz olan birçok öğrenci, kredi kartı başvurusunda ne yapmaları gerektiğini araştırmakta. Uzaktan bakılınca oldukça karmaşık görünse de aslında öğrenci kredi kartı başvuruları oldukça basit ve hızlı işlemlerdir. Bankaların mobil uygulamalarından, internet bankacılığı adreslerinden ya da şubelerinden kolayca başvurulabilen bu işlem aynı zamanda telefon ile de gerçekleştirilebilir.

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır Diyenler

Öğrenci kredi kartı nasıl her banka kredi kartı başvurusu esnasında farklı kriterler belirlese de genel olarak az evrak talebinde bulunmaktadırlar. Öğrenci kredi kartı almak isteyen öğrencilerin daha öncesinde bu kurumlar ile farklı işbirlikleri içinde olmaları da tüketici sözleşmesi gibi ek belgelerin istenmesine sebep olabilir. Kredi kartı edinmek için bankalara öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi gibi TC kimlik numarası içeren bir belge sunmanız gerekmektedir. Ayrıca zaman zaman 1-2 yaş esnetilse de 18-25 yaş aralığında bulunmak ve TC vatandaşı olmak belirlenen kriterler arasında yer alır.

Hangi bankalar öğrenciye kredi kartı imkânı tanıyor?

Öğrenci kredi kartı nasıl genelde diğer kartlara göre daha düşük limitlere sahip olsa da öğrenci kredi kartları kampanya, taksit ya da özel indirimler gibi birçok kredi kartı avantajı ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-karti-avantajlariyla-ilgili-tuyolar/)  içermektedir. Söz konusu bu kredi kartlarında aidat ödemesi bulunmaması da öğrenciler için artı bir yöndür. Bankaların oluşturduğu öğrenci kredi kartı kampanyaları ise şu şekildedir;

  • TEB; ÜNİVERSİTEB ismi ile oluşturduğu bu kredi kartında sinema ve tiyatro biletlerine %50’ye varan indirimler sunmaktadır. Ayrıca hafta sonları çeşitli aktiviteler için de özel anlaşmaları bulunur. Öğrencilere yönelik bu kredi kartında hesap işletim ücreti de ödenmemekte.
  • İş Bankası; oldukça ayrıcalıklı olan ve İşte Üniversiteli ismi ile oluşturulan bu kredi kartı, genel anlamda Maximum kredi kartı ile benzerlik göstermektedir. Başlangıç olarak 400 TL limitle verilen bu kart, düzenli ödemeler sonucunda arttırılabilir bir limite sahiptir.
  • Yapı Kredi Bankası; öğrenci belgesi olanların başvurabileceği Play kart, diğer öğrenci kredi kartı seçeneklerinden farklı olarak nakit çekim özelliği barındırmaktadır.
  • Akbank; Exi26 olarak tanıtılan bu kredi kartında ilk sene aidat talep edilmez. Sonraki yıllarda ise 20 TL gibi sembolik bir rakam alınmaktadır. 16 ve 26 yaş aralığında olan öğrencilere özel hazırlanan söz konusu kartta 3 ay ertelemeli taksit ödemesi ( https://www.uzmanlarkredi.com/3-ay-ertelemeli-kredi-almak-mumkun-mu/ ) gibi ayrıcalıklar da yer alır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5