Skip to content Skip to footer

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kredi Çıkartılır Acil nakit ihtiyaçlarımızı gidermek için eskiden borç aldığımız kişilerin yerini günümüzde bankalar aldı. Aklımıza gelen ilk soru  kredi alabilir miyim, nasıl kredi çekebilirim, çektiğim kredinin geri ödemesi nasıl olur, dosya masrafları gibi sorular aklımıza gelmekte. Bu soruların cevaplarını almak için bankaların web sayfalarını yada kredi danışmanlarına yönelmekteyiz.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi nasıl kredi alabilirim sorusunun cevabı birden çok etkene bağlı olduğunu unutmamanızda fayda var. Öncelikle alabileceğiniz kredi miktarının yüksek olması için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması için düzenli olarak kredi kartı ile harcama yapıp bu harcamalarınızı düzenli şekilde ödemiş olmanız gerekmekte. Ödenmemiş yada gecikmeye kalmış 1 kuruşluk borç bile kredi notunuzu etkileyecektir. Bu durumda kredi başvurularınızı da ya başvurulanlarından olumsuz cevap alacaksınız. Kredi miktarını etkileyen en büyük etken aylık geliriniz ve sigorta durumunuzdur. Tabi ki son iş yerinizde ki sigorta prim sayınız da çekeceğiniz kredi miktarını direk olarak etkileyecektir.

Ne Kadar Kredi Çıkar?

Ne Kadar Kredi Şimdide isterseniz ne kadar kredi çıkar sorusuna cevap arayalım. Aylık net geliriniz üzerinden kredi çıkacağı için evrak ile elinize geçen parayı beyan etmeniz gerekmekte, örneğin son üç ayın maaş bordrosu gibi. Çalıştığınız yerden 5.000 Tl aldığınızı var sayalım ancak maaş bordrosu üzerinde size ödenen maaşın 1.700 Tl olduğu yazıyor ise bankalar 1.700 Tl üzerinden size kredi hesaplaması yapacaktır. Sonuç olarak banka size aylık ödemesi 2.000 Tl olan kredi veremez çünkü bankalar genel olarak net gelirin %70 den fazlasını müşterisine sunamaz.

Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Ne Kadar Kredi Kredi kullanmak için başvuru yapmadan önce net gelirinizi göz önünde bulundurarak kafanıza belirli bir miktarı sabitleyin. Acil kredi başvurunuzu örnek olarak hesaplayalım. Aylık gelirinizin Türkiye ortalamasına göre 2.000 Tl olduğunu var sayarsak %70 lik orana göre geri ödeme taksitlerimiz aylık 1.400 Tl olacaktır. İhtiyaç kredisi kullandığınızı düşünürsek maksimum vade aralığı 36 ay üzerinden toplamda 50.400 Tl  ve gerçekte kullandığınız kredi ise 39.000 Tl olacaktır. Kredi kullanırken mutlak süreyle en kısa vade ve en düşük faiz oranı üzerinden kredi kullanmaya çalışılması gerekmektedir.

 

Eğer hayallerinize ulaşmak istiyorsanız kredi başvurusu yapın!

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5