Skip to content Skip to footer

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bankalar artık vatandaşın en kadim dostu oldu desek günümüz için yeridir. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar soluğu bankalarda almaktadır. Ne kadar kredi alabilirim!! Bankalar da kredi verirken belli kriterler ararlar. Bankalar kredi verirken ilk bakacakları 3 şey;

1. Gelir durumu

2. Kredi notu

3. SGK dökümü

Olacaktır.

Bu üç etkende yeterliyse ancak kredi alınabilir. Eğer bir tanesi bile şartları sağlamıyorsa kredi almak zorlaşacaktır. Tabii kredi için uygunluğun yanı sıra bir diğer soru işareti de ne kadar kredi alınabileceği. Bankalar gelir durumuna göre kredi verir. Maaşın kaç katı kredi alınabileceği? Maaşın 10 katına kadar kredi veren bankalar için ana sayfa üzerinden uzmanlar krediye başvuru yapabilirsiniz. En uygun faiz oranlarında kredinizi bulur ve kullandırabiliriz. Bu ihtimali göz ardı etmeyin.

Bankalar Kredi Verirken Nelere Bakıyor?

1100 puana kredi çıkar mı?

Geliri düşük kişilerin maksimum ne kadar kredi alabileceği oldukça merak edilen bir konudur. Peki gelir durumu neden önemlidir? Kazandığınız aylık gelirin çektiğiniz kredinin aylık taksitlerini rahatça ödeyebilecek durumda olması. Bankaların güvenilirlik ilkesine uyduğunuzu gösterecektir. İstediğiniz krediyi almanız bu sayede kolaylaşır. Ne kadar kredi alınabileceği konusuna gelirsek kesin bir formül bulunmuyor. Aylık toplam gelirin ortalama %50’si kadar aylık taksitleri olan bir kredi alınabilir. Bankadan bankaya %40-60-70 olarak değişiklik gösterebilir.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler

Kredi Danışmanlık Başvurusu

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Yorum Yap

0.0/5