Skip to content Skip to footer

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir? Nisan

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir? Nisan Bankaların en sevdiği ve en güvendiği müşteri türlerinin arasında memurlar bulunuyor. Devlet adamları olarak da tanımlanan memurların kredi çekebilmesi, diğer müşteri türlerine göre bir tık daha fazladır. Bankaların büyük bir kısmı devlet görevlileri için de kredi notu ve aylık gelirini dikkate alarak acil kredi taleplerini değerlendirir.

 

Çekilecek kredinin aylık ödeme miktarı, kişinin aylık gelirinin yarısını geçmemelidir. Aksi durumda bankalardan kredi kullanmanız çok zordur. Örnek vermek gerekirse, aylık geliriniz 5 Bin TL ise, sizin çektiğiniz kredinin aylık ödemesi en fazla 2.5 Bin TL olabilir. Sizin durumunuza göre bankaların ödeme planlarını ve faiz oranlarını görmek için Uzmanlar Kredi’ye başvuruda bulunabilirsiniz.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

 

Memur Maaşının Kaç Katı Kredi Kullanılır?

Memur maaşına göre kredi kullanmak isteyebilirsiniz. Kamu personelleri de günümüzde kredi kullanan kişilerin arasında bulunuyor. Ne kadar da maaşları iyi olsa, giderleri de maaşları doğrultusunda olmaktadır. Bu sebeple de krediye ihtiyaç duyabilmektedirler. devlet görevlileri, maaşının kaç katı kadar kredi kullanabilir? Sorusu, aslında her bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bankalar, müşteri çekmek amacı ile bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar düzenleyebiliyor. Genellikle maaşların 12 ya da 15 katı arasında kredi kullanabileceğiniz bankalar bulunabilir. Bunun için başvuru formumuzu doldurun, bizler gerekli çalışmaları sizin için yapalım.

 

Memurlar Hangi Kredi Türlerini Kullanabilir?

devlet görevlileri de konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi çeşitli kredi türlerini kullanmak isteyebilirler. Normal vatandaşlar hangi kredileri kullanabiliyorlarsa, devlet görevlileri da aynı kredileri kullanabiliyor, bu krediler için başvurularda bulunabiliyor. devlet görevlilerinin kredi kullanabilmesi için de bazı şartları taşıması gerekiyor. Peki, bu şartlar nelerdir?

  • Kişinin yasal takibinin olmaması
  • Kişi resmi olarak memuriyet içerisinde görünmeli
  • Kredi taleplerine göre bankaların belirttiği faiz oranlarını aşmamalı
  • Yukarıda belirttiğimiz gibi aylık ödeme miktarı, gelirlerinin yarısını geçmemeli
  • Kişi eğer araç ipotek ettirerek kredi çekmek istiyorsa, eşinin rızasını almalı

 

Belirtilen şartları taşıyan devlet görevlileri, kredi çekmek için talepte bulunabilirler. Sizin için bütün çalışmaları yapacak olan Uzmanlar Kredi’ye başvurun, hangi miktarda kredi kullanabileceğinizi öğrenin!

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

Yorum Yap

0.0/5