fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Memurlar İçin Özel Krediler

Memurlar İçin Özel Krediler

Kamu çalışanları yani memurlar kredi kullanma konusunda diğer vatandaşlara göre daha avantajlıdır. Memurların her ay düzenli bir gelirlerinin olması bankalarda güven duygusu oluşturduğu için  memurların kredi alması kolay olmakta ve bu konuda her sene birbirinden farklı kampanyalar düzenlenmektedir.  Kamu çalışanları bu özel kampanyalardan istedikleri an yararlanabilmesi şansına sahiptir.  Memurlara en uygun memur kredisi veren bankalar memurların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için düşük faizli kredi kampanyaları düzenlemektedir.  Şu da bir gerçektir ki memurlar yönünden çok fazla ödeme zorluğu ya da sıkıntı çekmeseydi bazen ihtiyaç doğrultusunda kredi olanaklarından yararlanabilmektedirler.  Bankacılık sektöründe memura kredi kampanyaları düzenleyen birden fazla banka bulunmaktadır.  Bu nedenle de memurların bütün bankaları geniş bir şekilde araştırdıktan sonra kendilerine tanınan ayrıcalıklar görerek banka tercih yapması söz konusu olmaktadır.  Memurlara cazip seçeneklerle kredi veren bankalar öncelikle düşük faizli kredi olanağı sağlamaktadır.  Kredi konusunda ihtiyaç sahibi olan memurlar her an ihtiyacını giderebilmek için bankaların bu avantajlı tekliflerinden yararlanmaktadır. % 0.75 gibi faiz oranları ile memura kredi imkanı tanıyan bankalar ayrıca  kullanılan kredi oranını 50.000 TL tutarında kadar yükseltmektedir.  Bununla birlikte ödeme planı 60 ay vadeye kadar uzatarak memur için çok daha özel bir kampanya düzenlemektedirler. Kredi çekerken kullanılan dosya masraflarını da almayarak memurlara özel kredi kampanyaları düzenleyen bankalar kimi zaman 100 bin TL gibi çok büyük tutarları bile 60 ay vadeli olarak düzenlemektedirler.

İhtiyaç kredisi,borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bazı bankalarda ise dosya masrafı olan ve dosya masrafsız olan iki farklı kredi seçeneği sunulmaktadır.  Eğer dosya masrafsız  kredi avantajlarından faydalanmak istenirse bu kez faizler %1.34 gibi oranlar üzerinden düzenlenmektedir.  Dosya masraflı kredi olanaklarından faydalanmak isteyenler için de  faiz oranı yüzde %1.26 olarak işletilmektedir. Ayrıca memurları kredi veren bankalar diyor vatandaşlardan farklı olarak kredi verirken kefil,  ipotek vb.  Gibi şartların sağlanmasını göz ardı etmektedir.  Devlet memurları için düzenlenen kredi kampanyaları arasında diğer bir uygun seçenek de faizsiz kredilerdir.  Memurlara sıfır faizli kredi adı altında düzenlenen bu kampanyalarda teşvik kredileri ve destekli hibe kredileri yer almaktadır.  Devlet memurlarının maaşları devlet bankaları tarafından almaktadır.  Garantisi olduğu için bankalar devlet memurlarına kredi verecekleri zaman herhangi bir teminat istememekte ve birbirinden cazip kredi olanakları ile memurlara kolayca kredi verebilmektedir.  Bu kredileri içerisinde ihtiyaç kredileri,  konut kredisi ve araç kredisi yer almaktadır.  Memurların maaş bordrosu haricinde herhangi bir teminat sunmadan kolayca kredi çekmeleri mümkün olmaktadır.  Özellikle de maaş alınan bankadan kredi çekileceğiz zaman banka memuru vereceği kredi için çok daha büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Özellikle konut edinirken memurların başvurdukları konut kredisiyle düzenli geliri olan memurlar kira öder gibi ev sahibi olmaktadır.  Bunun yanında devlet memurları, yeni araç almak istedikleri zaman düşük faiz oranları ile bankalardan kolayca kredi alabilmekte ve diledikleri araca sahip olabilmektedirler.  Yine bayram dönemlerinde de düşük faizli bayram kredileri ile memurların yardımına koşan bankalar burada da memurların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Tatil dönemlerinde de tatil kredi kampanyalarında yeni düşük faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçenekleriyle birbirinden cazip kredi olanakları sunmaktadır.  Memurların düzenli geliri sayesinde hem ödeme sıkıntısı yaşamadan hem de kolayca kredi almaları söz konusudur. Devlet memurlarının yapmaları gereken tek şeyi ise hemen her bankanın memurlara özel düzenlemiş olduğu kredi kampanyalarını inceleyerek kendisini en uygun ve avantajlı krediyi belirlemektir.

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredileri başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 4.8]
04 Haziran 2019
1.834 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN