Skip to content Skip to footer

Malulen Emeklilere Kredi Çıkar Mı? 2019

Malulen Emeklilere Kredi Çıkar Mı? Kredi almak isteyenler, malulen emeklilere kredi çıkar mı? Sorusunun cevabını araştırıyor. Uzmanlar Kredi Olarak öncelikle malulen emeklilik nasıl olur onu açıklayalım. Malulen emeklilere kredi çıkar mı?

 

Herhangi bir işte çalışan kişiler, çalışma sırasında sağlıklarını yitirirlerse (çalışma gücünde en az %60 kayıp) ve en az 1800 günlük prim ödemeleri bulunursa, malulen emekli olabilirler. Bu kişiler, erken yaşlarda işlerini kaybettikleri için, malulen emekli aylıkları da düşük olduğu için ekonomik sıkıntılar yaşayabilir. Geçimlerini daha kolay sağlamak için kredilere başvurabilirler. Bu noktada malulen emekli kredilerini açıklamak doğru olacaktır.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Malulen Emeklilere Kredi Son zamanlarda devlet, emeklilere sunduğu kredi oranlarında büyük kampanyalar başlattı. Ülkemizde pek çok emekli bulunmaktadır. Bu emeklilerin kredilerden yararlanması için bazı bankalar faizsiz krediler sunmaktadır. Uzmanlar Kredi, nakit ihtiyacını anında gidermek isteyen emeklilere yardımcı oluyor! Ülkemizde yaklaşık 15 milyon civarında emekli bulunmaktadır.

 

Emekli Kredisi Nedir

Bu emeklileri kendi müşterisi yapmak isteyen bankalar ise birbirleriyle rekabete girmektedirler. Vadeler, ödeme planları ve faiz gibi konularda emeklilere yardımcı olan bu bankalar, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Aynı zamanda bazı bankalar, emeklilere promosyon ödemeler yapmaktadır.

Emeklilere en fazla yardımcı olan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Bu hem devlet bankası olduğu için hem de pek çok kişinin bu bankayı benimsemesiyle alakalıdır.

 

Faizsiz Kredi Şartları

Uzmanlar Kredi bu noktada bankalardan daha profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Bankaların size sunduğu çeşitli faiz oranlarından hangisi size daha uygunsa, bizler karşınıza onu çıkartıyoruz. Bütçenize en uygun kredi ve ödeme seçeneklerini incelemek için yapmanız gereken tek şey, sayfamızdaki kredi başvuru formunu doldurmak!

Hangi banka kredi veriyor? Sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz. BAĞKUR, Emekli Sandığı ve SSK’ya bağlı olan malulen emekli kişiler, ödemelerini 48 ay içerisinde tamamlayabiliyor. Devlet kredi konusunda yardımcı olabileceği gibi, ödeme konusunda da yardımcı oluyor. Hangi bankaların size bu fırsatı sunduğunu öğrenmek için bize başvurmanız yeterli.

 

Kimlerin malulen emekli kategorisi içerisinde olduğunu ayrıntılı olarak belirtmek istiyorsanız, 5510 Sayılı kanunun 26, 26 ve 27. Maddelerini inceleyebilirsiniz. Kanundaki son değişiklik 2006 yılında yapılmıştır.

Uzmanlar Kredi‘nin ihtiyaç kredisi, gibi en uygun kredi seçenekleriyle ilgili bloglarını okuyabilirsiniz. Aynı zamanda  borç kapatma kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Yap

0.0/5