Skip to content Skip to footer

Malulen Emekli Kredisi

Malulen Emekli Kredisi Malulen Emeklilik, yaşına bakılmaksızın çalışma işgücünü en az yüzde 60 oranında kaybedip de çalışamaz duruma düşen SSK’lı ve Bağ-Kur’lu sigortalıların hayatını idame ettirebilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu kanununda sayılan sigorta şartlarını karşılamaları kaydıyla, kendilerine tanınan erkenden emekli edilebilme imkânıdır. Malulen emekliliğin omurgasını oluşturan şartlar 2006 yılında çıkartılan 5510 Sayılı kanun ile belirtilmiştir. Kimlerin malulen emekli olacağı 5510 sayılı kanunun 25, 26 ve 27. maddelerinde düzenlenmiştir. 2006 yılından bugüne malulen emeklilik şartlarında yapılan tek değişiklik 21 hastalığın malulen emeklilik kapsamına alınmış olmasıdır. Bunun dışında malulen emeklilik şartlarında başka bir değişiklik yapılmamıştır.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

 

Malulen Emekli Kredisi Nasıl Alınır Uzmanlar Kredi

Emekli Kredisi İşverenin veya sigortalının talebi üzerine kurumca (SGK) yetkililendirilen hastanelerden usülüne uygun olarak alınan raporda çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60’ını bendi kapsamındaki sigortalılar için çalışma gücünün en az % 60’ını veya vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilen sigortalı, malul sayılır. En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1800 gün veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malûl olan sigortalılar için ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olması gerekmektedir.

 

Malulen Emekli Kredisi İçin Şartlar Uzmanlar Kredi

Emekli Kredisi Malulen emeklilik için iki temel şart bulunmaktadır: sigortalılık şartları ve sağlık şartlarıdır. Sigortalılık şartı olarak en az 10 yıllık sigortalılık süresi ve bu süre içinde en az 1800 gün prim ödenmiş olmalıdır. Sağlık şartı olarak da, işe girmeden önce en az %60 oranından az hastalık veya rahatsızlığınızın olup da sonradan bu oranın %60 veya daha fazla oranda olması gerekmektedir. Malulen emeklilik şartları bulunmaktadır.

Uzmanlar Kredi Malulen Emeklilere Genel Bildirimler

– En az %60 oranında iş göremezlik raporunun olması gerekmektedir.
– 1800 prim günü ve 10 yıllık sigortalılık süresinizin dolması gerekmektedir. (Bakıma muhtaç derecede malul olursanız 10 yıl şartı aranmaz.)
– Malullüğe sebep olan rahatsızlığınızın çalışmaya başladıktan sonra ortaya çıkmış olması gerekmektedir. Kimler malul sayılabilir? Sorusuna geldiğimizde ise, kamu görevlileri kapsamındaki sigortalılar için çalışma gücünün en az % 60’ını veya vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilen sigortalılar malul sayılabilmektedir.

Malulen Emeklilik Ssk Gün Sayısı

Emekli Kredisi Sigortalıların sağlık hizmeti sunucularından alacakları maluliyete ilişkin raporlar, kanuna göre malul sayılmaları için yeterli değildir. Sigortalının malul sayılabilmesi için, çalışma gücünün veya meslekte kazanma gücünün en az % 60’ını kaybettiğinin Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilmesi gerekir. Malullük aylığı nedeniyle işten ayrılıp sosyal güvenlik kuruma başvurun kişiler kıdem tazminatı almaktadır. Zira 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14’ncü maddesi uyarınca malullük aylığı almak amacıyla işten ayrılma kıdem tazminatına hak kazanılan haller kapsamına girmektedir.

Malulen Emekliler İçin Kampanyalar Uzmanlar Kredi

Malulen emeklilik başvurunuzda evraklarda bir eksiklik yoksa malulen emeklilik başvurunuz 3-4 ayda sonuçlanarak tarafınıza aylık bağlanmaktadır.(Emekli Kredisi Uzmanlar Kredi) 2017 yılında başta PTT olmak üzere kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Sosyal Sigortalar Kurumu veya BAĞ-KUR ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar emekli müşteriler için düzenlemiş olduğu kampanyalar ile emeklilere özel faizsiz kredi imkanı sunmaya devam etmektedirler.(Emekli Kredisi) 70 yaşında sakat raporu bulunan malulen emeklinin de kredi çekmesinde hiçbir engel bulunmamaktadır.

 

Malulen Emekli Kredisi Nereden Alabilir Uzmanlar Kredi

Malulen Emekli Kredisi PTT kullanacağınız kredinin vadesinin 83 yaşınızı geçmeyecek şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.(Emekli Kredisi) Yani 80 yaşınızda 3 yıl geri ödemeli olarak krediyi kefilsiz, evraksız PTT den kullanabilirsiniz.(Malulen Emekli Kredisi) Uzmanlar Kredi ; Bankalar tarafından belirli aralıklarda düzenlenen kredi kampanyaları ile müşterilerine özel sıfır faizli kredi imkanı sunulmaktadır. Bu bankalara örnek olarak Ziraat Bankasının devlet destekli tarım ve hayvancılık kredileri gösterilebilir.

 

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi alamıyorum diyorsanız bize başvurmayı unutmayın.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

2 Comments

 • Osman duran
  Posted 15/08/2020 at 23:22

  Ben malulen emekliyim kredi çekebilirmiyim

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 17/08/2020 at 10:29

   Merhaba Osman Bey
   web sitemiz ana sayfasında Kredi Başvuru Formu bulunuyor. Bir form gönderiniz. Araştıralım.
   Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

Yorum Yap

0.0/5