Skip to content Skip to footer

KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak 2021

KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak 2021 ? Uzmanlar Kredi KYK Kredisi İle İlgili Tüm Detayları Yazısında Aktarıyor. KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak Merak Edenler Takip Edebilir. 

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde hizmet veren KYK Kurumu, yükseköğretim eğitimlerini sürdüren öğrencilere aylık ödemeler yaparak onlara devlet desteği ( https://www.uzmanlarkredi.com/devlet-destekli-krediler-6-ay-odemesiz-kredi/ ) sunmakta. Burs ve öğrenim kredisi olarak sunulan bu öğrenci yardımları, her yıl belli bilgilerin beyan edilmesi ile başvurulan işlemlerdir. Bu sene yapılan başvuruların 11 Aralık tarihinde sonuçlanması ile birlikte 2021 KYK kredi ve bursuna hak kazanan öğrenciler ilk ödemeyi ne zaman alabileceklerini merak etmekte.

Kendilerine ve ebeveynlerine ait belirli ekonomik şartları taahhütname ile belirten öğrenciler, KYK sorgulama ekranında bu yardıma hak kazandıklarını görünce bir hayli sevindiler. Öğrenim hayatına başlayan öğrenciler için düzenlenen KYK kredi ve burs ödemesine dair beklenen açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesindeki ilan ile duyuruldu. Söz konusu açıklamaya göre KYK bursu veya öğrenim kredisi almaya hak kazanan kişilere ilk ödemenin Ocak 2021’de yapılacağı, bu ödemeyle birlikte Ekim, Kasım ve Aralık ayını da kapsayan toplu bir para yatırılacağı belirtildi. Eğer siz de KYK ödemeleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamında gerekli tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

KYK Kredi Ve Burs Olanaklarından Kimler Faydalanabilmekte ? KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak 2021

Tam adı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bursu olan KYK, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere sağlanan bir tür nakit yardımıdır. Öğrencilerin KYK bursu yerine öğrenim kredisi alması durumunda ise 5102 sayılı kanun gereğince verilen burs miktarı devlete geri ödenir. Maddi olarak yoksun öğrencilerin ekonomik alanda desteklenmesi için sunulan KYK bursu ise karşılıksız bir yardımdır.

2021 KYK kredi ve burs olanaklarından faydalanabilmek için;

  • Ön lisans öğrencisi olmak
  • Lisans öğrencisi olmak
  • Açık öğretim öğrencisi olmak
  • Vakıf üniversitelerinde öğrenci olmak
  • Yüksek lisans, Master veya doktora öğrencisi olmak

Şartlarından birini karşılamak yeterlidir. Şehit ve gazi çocukları, ebeveynlerinden birini ya da her ikisini kaybeden öğrenciler, milli sporcular, ülke adına müsabakalara katılanlar ve LYS sınavında ilk 100’e giren öğrenciler bu burslardan öncelikli olarak yararlanmaktadır.

Öğrenim Kredisinin KYK Bursundan Farkı Nedir? KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilere maddi destek sağlayarak onları kültürel ve sosyal aktivitelerde gelişmelerine olanak sağlayan KYK bursu, öğretim boyunca aylık olarak herhangi bir karşılık beklenmeden verilmektedir. Öğrenim kredisinde ise burs alan öğrencilere oranla maddi durumu daha iyi olan kişilere eğitim hayatları boyunca destek sağlanırken, sürecin sona ermesiyle birlikte belirli bir faiz uygulanarak geri ödenmesi beklenmektedir.

2021 KYK Kredi Ve Burs Miktarı Ne Kadar? KYK Kredisi Ne Zaman Alınacak

2020 senesinde burs almaya hak kazanan lisans öğrencilere aylık ödenen miktar 550 TL, yüksek lisans eğitimindekilere 1100 TL, doktora yapan kişiler için ise 1650 TL idi. 2021 KYK kredi ve burs miktarının ne olacağı ise henüz açıklanmamakla birlikte Ocak ayının ilerleyen günlerinde belli olacak. Siz de Uzmanlar Kredi ( https://www.uzmanlarkredi.com/ ) danışmanlık hizmetini takipte kalarak gerekli tüm bilgilere en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5