You are currently viewing Kredim Kesin Çıkar Mı

Kredim Kesin Çıkar Mı

Kredim Kesin Çıkar Mı ? Borç Kapatma Kredisi İçin Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz. Uzmanlar Kredi Danışmanlık En Çok Sorulanları Cevaplıyor

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Kredim kesin çıkar mı ev veya taşıt almak isteyen ya da gündelik giderler nedeniyle ekonomik olarak sıkıntıya düşen birçok insan kredi başvurusunda bulunmakta. Fakat kredi işlemlerinde hem bankaların farklı prosedürlere sahip olması hem de aylık gelirin düşük kalması sebebiyle genellikle kredim kesin çıkar mı? sorusu akıllara takılıyor. Bu soruya cevap olarak yasal takipte olmadığınız sürece kredi alma imkânınız olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu yalnızca temel bir koşul olup kişiye kredi çıkması birden fazla faktöre bağlıdır.

Bu faktörlerin başında ilk olarak iyi bir kredi sicili, sonrasında ise yeterli bir gelir düzeyi bulunur. Eğer bu iki ana koşuldan birine sahip değilseniz, acil kredi veya ihtiyaç kredisi fark etmeksizin başvuru işlemleriniz az da olsa bir risk taşıyacaktır. Fakat kredi notu ve istenen gelir düzeyi her bankaya göre farklı olduğu için size en uygun kredi veren bankayı iyi bir araştırma sonunda bulabilirsiniz. Gelin, kredim kesin çıkar mı sorusunu gerekli kriterler çerçevesinde daha ayrıntılı inceleyelim.

Kesin Kredi Alabilmek İçin Kredi Notunun Önemi Nedir?

Kredim kesin çıkar mı kredi başvurusunu değerlendirirken kurumların en çok göz önünde bulundurdukları şey kredi sicilidir. Yani, bir krediye net bir şekilde olumlu yanıt alabilmek için bankalar ile sahip olduğunuz ilişkilerin iyi durumda olması gerekir. Bu da kredi ya da kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemenize bağlıdır. Eğer hakkınızda herhangi bir yasal takip bulunmuyor, gelirinizin üstünde mevcut bir borcunuz yok ve ödemelerinizi de düzenli olarak gerçekleştiriyorsanız bu durumda kredi notunuz başvuru için yeterli olacaktır. Eğer kredi sicilinizin çok da iyi olmadığını düşünüyor ve risk almak istemiyor iseniz ihtiyaç kredisi başvurunuzu kredi notunu yükselttikten sonra gerçekleştirmenizi öneririz. Kredim Kesin Çıkar Mı

En Uygun Krediyi Veren Bankalar Gelir Düzeyini Nasıl Değerlendirmekte?

Kredim kesin çıkar mı kredi verme konusunda bankalar için en önemli faktör elbette kişinin aldığı parayı geri ödeyip ödemeyecek olması. Kurumlar bu konuyu gelir düzeyine göre değerlendirirken kendilerini de garanti altına almak istemektedir. Taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi daha uzun yıllar ödenecek yüksek meblağlar çok daha zor prosedürlerle incelenirken, hızlı kredi, tatil kredisi ya da bireysel ihtiyaç kredisi gibi başvurular daha kolay verilmekte.

Bankaya gelir düzeyi kanıtlamanın en kesin yolunun sigortalı olarak çalışmak olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu bankanın kredi başvurusu sırasında talep ettiği SGK kaydı, düzenli bir gelirin resmi belgesi olarak görülmektedir. Eğer SGK kaydınız yok fakat yüksek gelir elde ettiğiniz işler yapmaktaysanız ne yazık ki bunu belgelendiremediğiniz takdirde kredi işlemleri sırasında teminat olarak göstermeniz mümkün değil. Bu nedenle öncelikle sigortalı ve aktif olarak çalıştığınız bir işinizin olduğunu, sonrasında ise gelirinizin kredi için talep ettiğiniz miktardaki parayı ödemeye yeterli olduğunu bankalara kanıtlamanız gerekmektedir.

Eğer aylık geliriniz sahip olduğunuz bir mülkiyetin kira ödemelerine dayanıyor ise bunu da bankalara gösterebilirsiniz. Fakat yalnızca kira geliri ile bana kredi çıkar mı? sorusunun cevabı oldukça risklidir. Bazı bankalar böyle durumlarda inisiyatif tanısa da SGK kaydı her zaman için en güvenli kredi alma yöntemidir.

Hakkında Yasal Takip Bulunan Kişilere Kredi Çıkar Mı?

Kredim kesin çıkar mı kredi başvurusuna engel olan faktörler arasında yasal takip sürecinin en temel madde olduğunu yazımızın başında da belirtmiştik. Böyle bir durumda asla kredi çıkmaz diyememekle beraber olumlu sonuçların çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eğer kredi borcunuz bulunuyor fakat yüksek bir geliriniz var ise bazı bankalar size kredi imkânı sağlayabilir. Risk almamak adına ise kredi başvurusu öncesinde kredi notunun yükseltilmesi çok daha güvenilir bir yöntem olacaktır.

Eğer yasal takibiniz bulunmuyor fakat yalnızca kredi notunuz düşük ise TEB, Enpara ve ING Bank gibi kefilsiz ve evraksız online kredi başvurusu kabul eden bankaları inceleyebilirsiniz. Bu bankalar ihtiyaç kredisi türünde hem daha kolay hem de daha düşük faizle kredi veren bankalar arasında bulunmakta. Acil kredi veya yüklü meblağda nakit ihtiyacınız olması durumunda ise doğru bir kredi danışmanlık hizmeti sayesinde kredim kesin çıkar mı diye endişelenmek zorunda kalmayacağınızı hatırlatmak isteriz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Bir cevap yazın