fbpx

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Kredilere Gelen Vade Sınırlaması Nedir?

Kredilere Gelen Vade Sınırlaması Nedir?

Kredilere gelen vade sınırlandırması

Herkes ihtiyaç kredisi ve diğer tüm krediler de vadelerin uzatılacağını ve kredi ödemelerin de kolaylık sağlanacağını düşünürken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından hiç beklenilmeyecek bir hamle geldi ve bu ani hamle kredi çekecek olanları da bir hayli üzdü.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ihtiyaç kredilerine vade sınırlaması getiren taslağı hazırlaması ile tüketici kredilerini 48 ay vadeden (İhtiyaç Kredisi çekmek isteyenler bu vadenin 60 aya kadar uzatılacağını tahmin ediyordu) daha kısa bir vadeye yani 36 aya indiren taslağı hazırlayıp basına ve kamuoyuna sundu.

Buradan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Taşıt Kredisi Vadesi

Yine taşıt kredisi çekenleri de üzecek bir vade sınırlaması geldi. Taşıt kredisi vadesi de 48 aya indirgendi. Ayrıca Kredi kartı ile yapılan alımlar da taksitlere de sınırlama gelmesi ile beyaz eşya ve diğer kategoride ki ürünlerin alımına en fazla taksit miktarı 12 ayı geçmeyecek şekilde belirlendi.

İhtiyaç Kredisi

Tüketicilerin çoğunluğu özellikle ihtiyaç kredisi çekerken aylık taksitler ne kadar uzun tutulursa o kadar rahat kredi ödeyeceklerini düşünerek bankaların kapısına dayanır. Genel olarak tüketiciler için çekilecek kredi miktarının yüksek olması vadenin ne kadar uzun olursa olsun aylık taksit miktarlarının da bir o kadar düşmesi kredi çekecek olana iyi bir avantaj sağlamaktadır.

Bankalar açısından da uzun vade seçeneği tüketicilerin daha fazla kredi çekmesine teşvik edeceği için iyi bir etki yaratması açısından olumlu bulunuyordu. Fakat şu an ki haliyle vadelere sınırlama getirilmesi her iki tarafta da olumsuz bir etki yaratmış gibi görünebilir. Uzmanlar Kredi Danışmanlığı olarak tüketicilerin endişelerini giderip en iyi faiz seçenekleri ile kısalan vadelerin bile uyguna gelmesini sağlama çabası içerisindeyiz.

Uzmanlar Kredi Üzerinden Kredi Başvurusu

Uzmanlar Kredi Danışmalığı Bankalar ile sürekli yapılan görüşmelerde 36 ay olan vadelerin faiz oranlarını daha rahat ödenebilmesi için en uygun faizli kedi seçeneklerini, kısalan faiz vadelerine rağmen avantajlı hale getirip sizlere sunuyor.

Vade kısıtlamasını olumlu bir hale dönüştürmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden sitemizdeki kredi başvuru formunu doldurup bize gönderin. Uzmanlarımız en iyi kredi seçenekleri ile sizlere kısa süre de geri dönüş yapacaktır.

İhtiyaç kredisi ve diğer tüm kredilerin çekilemeyeceğinin düşünüldüğü en zor anlarda Uzmanlar Kredi Danışmanlığı olarak her zaman ve her koşulda tüketicilerin yanındayız.

Uzmanlar Kredi Danışmanlığı güvenin tek adresidir.

Bir önceki yazımız olan En Uygun İhtiyaç Kredisi Nedir? En uygun kredi nasıl alınır? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 13 Ortalama: 4.4]
01 Ocak 2020
1.759 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN