Skip to content Skip to footer

Kredi Yapılandırma

Kredi Yapılandırma Kredisi onaylanan ve ödemeye başladıktan bir müddet sonra ödemekte zorlananlar için en iyi alternatif kredi yapılandırmadır. Böylece ödeme gücüne göre en uygun kredi koşulu sağlanarak bütçe doğrultusunda kredi taksitini ödemek kolaylaşır. Kredi nasıl yapılandırılır, en uygun yapılandırma faiz oranları için hangi bankaya başvurulmalıdır tüm bu soruların cevabını bulacağınız Uzmanlar Kredi, Uzmanlar Kredi Danışmanlık ile kredi başvurusundan yapılandırmaya kadar her konuda kısa sürede cevap alacağınız bir adrestir.

Yapılandırma Nedir?

Kredi Yapılandırma Daha önce alınmış ve ödemede zorlanılan kredinin daha düşük faiz oranı ile daha uzun vadeye yayılması yapılandırma işlemidir. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse:

Yüzde 0,98 faiz ve 120 ay ödemeli bir konut kredisinin alındığını düşünelim. Alınan kredi miktarı 200.000 TL olsun. Aylık kredi taksiti 2.841,73 TL olacaktır. 0,78 faizle yeniden yapılandırma işleminden sonra ise vade değişmeksizin aylık kredi taksiti 2.261,78 TL’ye iner ve tüketicinin kredi taksitini ödemesi kolaylaşır. Kalan anapara üzerinden ve daha düşük faizle kredi yapılandırıldığından toplamda ödenen kredi miktarı da düşer.

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi yapılandırma işlemi faizler düştüğün zaman veya dağınık kredi ve kredi kartı borçlarını toparlayıp ödemeleri düzene sokmak istenildiğinde yapılır. Her iki durumda da en uygun kredi faiz oranı ile kredi veren bankalar araştırılır. Bu araştırmayı tüketiciler için yapan kredi danışmanları, yeni faiz oranları üzerinden kredi hesaplama yaparak kredinizi yeniden yapılandırmanıza yardımcı olur. Borç ve gelir durumunu gösteren belgelerle herhangi bir bankaya yapılandırma için başvurulabilir. Fakat en uygun faiz oranı ile hizmet sunan bankayı araştırmak önemlidir. Kredi yapılandırma 2018 için Uzmanlar Kredi Danışmanlık linkinden yeni kredi başvurusu yapabilir, hangi bankalardan hangi faiz oranları ile kredi alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

Kredi Yapılandırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi yapılandırmada ilk alınan krediye göre kar zarar hesabının çok iyi yapılması gerekir. Amaç daha düşük faiz ve daha uygun kredi taksitleri ile toplamda ödenmesi gereken miktarda zarara uğramadan krediyi yeniden yapılandırmaktır. Faiz oranları dışındaki masraf ve toplam maliyetlerde zarar etmemek ve uygun banka ile çalışmak için birkaç banka verileri karşılaştırılmalıdır. Bu işi tüketiciler adına yapan Uzmanlar Kredi, her çeşit kredi işleminiz için yanınızdadır.

2 Comments

 • Yalçın
  Posted 10/01/2019 at 23:53

  Benim seçilim bozuk kredi çekemiyorum banada yardımcı olur musunuz acaba

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 13/01/2019 at 14:43

   Merhaba Yalçın Bey.
   Avukatlık (icralık) şekilde sicil bozuk ise malesef hiç bir yasal kuruluştan kredi kullanamazsınız.
   Teşekkürler.

Yorum Yap

0.0/5