Skip to content Skip to footer

Kredi Vermeyen Bankalardan Nasıl Kredi Alınır? 6 Kredi Veren Banka

Salgın sürecinde bir çok kişinin hane ekonomisi bozuldu. Kredi alamıyorum derdine düşen herkes bir haber bekliyor. Kimisi çektiği ihtiyaç kredisini ertelemenin yollarını arıyor!! Peki Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Ekonomik problemler sebebiyle 3 ay ertelemeli kredi oldukça popüler bir seçenek haline gelmiştir. Normal koşullarda çekilen kredilerde, kredinin verilmesinden itibaren 1 ay sonra ödemeler başlamaktadır. Fakat isminden de anlaşılabileceği gibi 3 ay ertelemeli kredilerde ödemeler 3 ay sonra başlar. Bu da maddi sıkıntılar içerisinde bulunan kişiler için büyük bir avantaj olarak öne çıkmaktadır.

Ertelemeli kredi de vade süresi maksimum 36 aydır. Kredi ödeme planı, ertelenen süre de dahil olmak üzere 36 ayı geçemez. Yani 3 ay ertelemeli kredilerde vade süresini maksimum 33 ay olarak düzenleyebilirsiniz. Bu nedenle ertelemeli kredilerde faiz tutarı ve kredi taksit tutarları bir miktar daha fazla olabilmektedir.

Ertelemeli krediler, özellikle de kredi çekileceği anda maddi sıkıntılar içinde olan ve 3 ay içerisinde rahatlayacak kişiler için son derece idealdir. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredilerinde erteleme seçeneği kullanılabilir.

Ayrıca ertelemeli kredilerde kredi çekme şartları ve istenilen belgeler, diğer kredilerle aynıdır. Farklı olarak, yalnızca bankaya kaç ay sonra ödeme yapılacağının bildirilmesi gerekmektedir.

                                                3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 ay ertelemeli kredi veren birçok banka bulmak mümkündür. Bankalar, müşterilerinin daha özgür hissetmeleri ve daha iyi kredi hizmeti sunabilmek için ertelemeli kredi hizmeti vermektedir. 3 ay ertelemeli kredi hizmeti veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • ING Bank
  • TEB
  • Akbank
  • Garanti Bankası

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap