Skip to content Skip to footer

Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırması

Kredi ve kredi kartı yapılandırması başladı. Bankalar size yüksek faiz çıkartırsa sizin için bir yol daha var. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak için kredi çekerek kapatmayı tercih eden, 10 bin lirada 3 bin 300 lira daha az ödüyor. Yanlış okumadınız kredi çekerek daha az zarar ile mevcut kredinizi ödeyebilirsiniz. 72 aya varan yapılandırma imkanı tüketiciyi sevindirirken; faiz konusu kafaları karıştırdı. Uygulama ile yapılandırma faizi bankalara bırakıldı. Bankalar ise çıkardığı faturayla beklentileri karşılamadı. Sunulan faiz oranları yüksek kaldı. Borcu kredi çekerek kapatmak, yapılandırmaktan daha avantajlı oldu.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

Her bankanın oranı farklı

Kredi ve kredi kartı Bankaların borç kapatma kredisi adı altında kullandırdığı kredilerin oranları maalesef ki sabit değil. Tüketici kredisi üzerinden acil kredi ve acil nakit işlemlerinizi daha az faiz ödeyerek kapatma şansınızı kaçırmayın. Ancak yeni gelen düzenleme ile 72 aya kadar tüketici kredisi kullanmak mümkündür. Bankalar üzerinden kullandığınız kredi ve kredi kartı borçlarınızı tüketici kredisi alarak kapatmanız daha avantajlı bir hal aldı. Örneğin; 10 bin lira tüketici kredisi borcu olan vatandaş, bunu yüzde 1.45 faizle yapılandırdığımızda 72 ayda 17 bin 615 lira ödemek zorunda kalıyor. Bu vatandaş, 10 bin liralık borcunu yüzde 1.29 faizli tüketici kredisi çekerek kapatma yolunu seçerse, 48 ayda toplam 14 bin 244 lira ödüyor. Yani 10 bin liralık borcu kapatmak, yapılandırma ile 17 bin 615 liraya, tüketici kredisiyle 14 bin 244 liraya mal oluyor. Tüketici kredisi çekmeyi tercih edenin cebinde 3 bin 371 lira kalıyor.

Bankada hakkınızı arayın

Kredi ve kredi kartı  Çoğu müşterimiz bankalarda faiz oranlarından dolayı tüketici kredisi kullanamadıklarını bize sıkça dile getirdiler. Kredi danışmanı uzmanlarımız borcunu kapatmak için yapılandırma yerine kredi çekmeyi tercih edenlere, krediyi borcunuzun olduğu bankadan değil, başka bir bankadan çekerseniz daha düşük faiz imkanı elde edebilirsiniz diyerek uyardı.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

3 Comments

 • Erhan yanar
  Posted 30/03/2017 at 00:30

  Akbank kredi kartını yapılandırılması sonucu 1200 faiz oluştu bunu başka bankadan borç kapatma kredisi ile düşük faiz ile kredi cekersem nasıl olur

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 31/03/2017 at 09:59

   Erhan Bey, Başka bir banka üzerinden düşük faiz ile kredi çekmeniz sizin için avantajlı olduğuna emin iseniz değerlendirilebilir.

 • Şaban Unaç
  Posted 19/02/2018 at 11:06

  Selam malulen emekli oldum. İlk maaşım 2000 TL verildi ptt den aktif bankadan 45000 tl kredi çektim. Maaşım 730 tl olduğunu söylendi aradan 1 ay geçmiş oldu. Çekmiş s olduğm krediyi faizsiz geri verilir mi

Yorum Yap

0.0/5