Kredi Nasıl Alabilirim Aklınızda Soru İşareti Kalmasın..

Önemli Not:

Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.

Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurunuz. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Uzmanlar Kredi den Başvuru Yapmanın Avantajları Nelerdir ?

Başvuru Nasıl Yapılıyor ?

  • Başvuru yapmak ücretsizdir.
  • Üye bankalarının size özel faiz oranları ile kredi kullanırsınız.
  • Kredi başvurusu yapmak için banka banka dolaşmaz, zaman ve para harcamazsınız.
  • Kredi başvurunuzu anında evraksız yaparsınız.

 Başvuru İçin Gerekli Belgeler ?

Nüfus Cüzdanı fotokopisi veya noter tasdikli suret,
İkametgâh belgesi veya hatlı sabit cep telefonu, sabit telefon,
doğalgaz, su-elektrik faturası (Son 3 ay içinde düzenlenmiş),
Gelir Belgesi, Alınacak konutun tapu aslı üzerinden fotokopisi.

Ücretli Çalışanlar için Genel belgelere ek olarak;
Son aya ait maaş bordrosu veya şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyorsa şirketin yetkili imza sirküleri).
Şahıs Firması Sahipleri Başvuru Evrakları

Şahıs Firması Sahipleri/Serbest Meslek Sahipleri için Genel belgelere ek olarak;
Ticaret Sicil Gazetesi / Oda kayıt belgesi,
Vergi levhası,
Son üç yıl onaylı bilanço,
Gelir tablosu/Hesap özeti,
Cari yıl mizanı/Cari yıl hesap özeti.

Kredi Başvurusu İçin Diğer Belgeler

Tüzel Kişi Firma Ortakları için Genel belgelere ek olarak;
Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş, son sermaye dağılımını gösterir),
İmza Sirküleri,
Vergi levhası,
Bilanço-gelir tablosu (son 3 yıl onaylı),
Cari yıl imzası,
Faaliyet belgesi.

Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Kredi başvurularında ilk etapta banka seçimi çok önemlidir. Kredibiliteye uygun olmayan banka prosedürlerine uygun olmayan bankaya yapılan başvuru KKB puanını etkilemektedir.  Bankalar zaman zaman kampanya yapmaktadır. Bu durum kredibilitesi uygun müşteriler için önem arz etmektedir. KKB puanı iyi olan müşteriler çok ince detaylara kadar kredi hesaplaması yapmaktadırlar. Bu doğrultuda en uygun bankayı ve uygun krediyi seçmektedirler. Sonuç olarak unutulmaması gereken en önemli şey acaba bana kredi çıkar mı diyerek her bankaya başvuru yapılmamasıdır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Yapılan her başvuru mevcut kredi puanını düşürmekte ve başvuru sayısını arttırmakla olabilecek banka kanalını da tıkayabilmektedir. Kredi hesaplamalarının yapılması çok önem arz etse de bir önemli konu da kişilerin sicil durumlarıdır. Çoğu kişi ülkemizde takip ya da yapılandırma yaşadıktan sonra bankalara küserler ve yasal süre olan 5 senenin geçmesini beklerler. Bu belki banka mevzuatınca mantıklı gibi görünse de uygulamada çok yeterli bir yöntem değildir. Kişi takip ya da yapılandırma yaşayıp borcunu ödedikten sonra ileri ki dönemleri de düşünmeli ve çok abartılı olmadan ara ara kredi kartı ya da esnek hesap gibi risk ürünleri almaya çalışmalıdır.

Özel Sektör Çalışanı Kredi Başvurusu

Nihayetinde özel sektör için takip kapamadan sonra yaklaşık 3 sene ve sonrası memurlar ve emekliler için de takip kapama sonrası 6 ay ile 1 sene geçtikten sonra kredi puanları iyi düzeye gelirse kredi kullanma durumları oluşur.

Hiç Banka ile Çalışması Olmayanlar Kredi Kullanabilir Mi

BAŞVURULARDA; DOĞRU BANKA SEÇİMİ YAPMAK ÇOK ÖNEMLİDİR !

BANKA BANKA DOLAŞIP KREDİ BAŞVURUSU YAPMANIN, MERKEZ BANKASI KAYITLARINDAKİ BAŞVURU SAYINIZI ARTTIRDIĞINDAN; PUANINIZI DÜŞÜRDÜĞÜNÜ BİLİYOR MUSUNUZ?

* Bazı bankalar hane halkı geliri hesaplamalarında; sadece eş gelirini hesaba katarken, bazıları da aynı evde ikamet eden emekli anne-baba gelirlerini de hesaba katabilirler.
* Bazı bankalar gelirin 10 katına kadar kredi verebilirken, bazı bankalar gelirin 20 katına kadar kredi verebilir.
* Bazı bankalar gelirin %40 kadarına taksit ödenmesine müsaade edebilirken, bazı bankalar gelirin %80 ne kadar taksit ödenmesine müsaade edebilir.

KONUSUNDA UZMAN PERSONELLERİMİZE DANIŞMADAN UMUTLARINIZI SONLANDIRMAYINIZ…

Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim ?

Kredi notu, bankaların kredi ve kredi ürünlerini müşteriye kullandırıp kullandırmamak için belirledikleri kriterlerden birisi olmakta. Kişinin yaptığı düzenli veya gecikmeli kredi geri ödemeleri, kredi kartı borçlarını zamanında ödeyip ödemediği kredi puanının belirlenmesinde önemli bir faktör olmaktadır. Kredi notunuz eğer oluşmamış ise KKB puanınız sıfırdır. Bunun manası; sizin bu zamana kadar kredi veya başka bir banka ürünü kullanmamış olmanızdır.

Konut Kredisi Gecikirse Ne Olur ?

Kredi Soru Cevap Konut kredisi kullanarak konut satın aldınız fakat kredi ödemelerinizi aksattınız. Bu durumda olabilecek gelişmeler; İki kez kredi taksiti geç ödendiğinde, banka tüketiciye uyarıda bulunur. Banka bu ikazını ilk taksitin ödenmediği tarihten itibaren 5 iş günü içinde iadeli taahhütlü bir mektupla ihbarname göndererek yapar.

Bankanın alıcıya gönderdiği ihbarname sonrasında, alıcı ikinci taksiti de ödemekten imtina eder ise bu sefer noter yolu ile ihbarname gönderilir. Bu ihbarnamede iki taksitin de ödenmesi gerektiği vurgulanır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim ?

Notunu öğrenmek isteyen kişinin KKB sitesine kaydolması gerekmekte. Burada her türlü kimlik bilgisi telefon onaylı olarak istenmektedir. KKB sitesine kaydolduktan sonra hangi banka adına kaydolduysanız o bankadan ücret karşılığında notunuzu isteyebilirsiniz. Şunu belirtmeliyiz ki Kredi notu tanıtım amaçlı ocak ayının 15 ine kadar bankalardan ücretsiz talep edilebiliyordu.

Not Nasıl Öğrenilir

Şimdi ise kredi notunu öğrenmek isteyen şahıs 1tl ile 15 TL arasında ücret ödemek zorunda bırakılmaktadır. Dikkat eğer ki daha önceden kredi kullanmadıysanız, notunuz genel olarak 1564 dür. Kredi kullanabilmek için her bankada değişiklik gösterse de kredi notunuzun 1200 ve üzeri olması gerekmektedir.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

 

Bir cevap yazın