Skip to content Skip to footer

Kredi Puanım Düşük Nasıl Kredi Alabilirim

Kredi Puanım Düşük Nasıl Kredi Alabilirim

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Kredi Puanı Nedir? Uzmanlar Kredi

Kredi Puanım Düşük Bankalar vatandaşları kredi verecekleri zaman bazı şartların sağlanması gerekmektedir.  Bankalardan kredi kullanabilmenin ilk şartı Findeks kredi notunun yüksek olmasıdır.  Findeks kredi notu bireylerin kredi kullanımları ve kredi kartı kullanımına bağlı olarak düzenli ödeme alışkanlıklarını yansıtan bir   puandır.  Bu puan Findeks tarafından oluşturulan risk raporunda detaylı bir şekilde yer almaktadır.  Kişilerin ödeme alışkanlıkları ve düzenli ödemeleri ile ilgili referans notu olan Findeks kredi notunu 1500 üzeri olan bireyler bankalardan kredi kullanma konusunda son derece avantajlıdır.

Kredi Puanım Düşük Uzmanlar Kredi Danışmanlık

Kredi Puanım Düşük Ancak kredi notu düşük olan kişiler bankaları gittikleri zaman kredi kullanma konusunda olumsuz yanıt alabilmektedir.  Kredi notu 700 puan ve altında olan kişiler bankalar tarafından hızlı bir biçimde reddedilmektedir.  Yine kredi notu 700 ile 1100 arasında olan bireylerde aynı şekilde riskli gruptadır.  Bankaların asıl tereddüt yaşadık kişiler ise puanı 1100 ile 1500 aralığında olan kişilerdir.  Bu grupta yer alan kişiler az riskli gruptadırlar ancak bankalar bu puan aralığındaki kişileri kredi vereceklerini zaman gelirlerinin düzenin olup olmamasına ve kamu personeli olup olmamasına bakmaktadırlar.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Uzmanlar Kredi Açıklıyor

Kredi Puanım Düşük Eğer bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız bir kredi puanı düşük ise öncelikle bu puanı yükseltme yoluna gitmelisiniz.  Kredi notunuz oluştururken birbirinden farklı birleşenler bir araya gelerek Findeks kredi notunuzu oluşturmaktadır. Bu birleşenler arasında en önemli etken kredi ya da kredi kartı kullanımı konusunda ödeme alışkanlıklarınızdır.  Diğer bir birleşen mevcut borç durumunuz dur bu da önemli bir etkendir.  Yine o güne kadar kullanılmış olduğunuz krediler,  yeni kredi başvurularında Findeks not oluşumunda etkilidir. Her ne kadar kredileriniz kapanmış olsa bile bu mevcut borç durumunuzu yansımaktadır.  Bu nedenle kredi kullanımı konusunda daha bilinçli adımlar atarak ihtiyacınız ölçüsünde kredi kullanmanız faydanıza olacaktır.

Kredi Notu Yükseltme Uzmanlar Kredi Senin İçin Öğrenebilir

Kredi Puanım Düşük Eğer mevcut bir kredi ödememiz var ise ve kredi kartları borçlarını söz konusu ise yeni kredi  açılışı yapmanızda kredi notunuzu yüzde 20 olarak etkilediği için düşürecektir.  Bu nedenle yeni bilinçli davranarak ihtiyacınız doğrultusunda kredi kullanmanız gereklidir.  Kredi kullanımının yoğunluğu ise %15 gibi bir etkileme oranına sahiptir.  Tabii şu da bir gerçektir ki Findeks kredi notu düzenli ödeme alışkanlığı olan kişilerde hiç kredi kullanmayan ya da çok az kullanan kişilere göre yüksek olabilmektedir.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi, asker kredisi, memur kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Kredi Notu Ne Kadar Sürede Düzelir? Uzmanlar Kredi

Kredi Puanım Düşük Kredi ödemelerinizde ya da kredi kartı borcu ödemelerinizi bir sorun yaşadığınız zaman,  yani gecikmeli ödemeler yaptığını sanan kredi notunuz düşmektedir.  Bununla birlikte sık sık kredi başvurusu yapmanızda kredi notunu düşüren bir etkendir.  Yine mevcut borç durumunuzun yüksek olması ya da gelir düzeyiniz in üzerinde bir borcunuzun olması ve kredi notunuzu düşürmektedir.

Kredi Notu Yükseltme Süresi Uzmanlar Kredi

Kredi Puanım Düşük Kredi notunu yükselmesi çok kısa bir süre içerisinde olmamaktadır.  Öncelikle o güne kadar kredi notun uzun düşmesine sebep olan faktörleri ortadan kaldırmanız gerekir.  Eğer ödeyemediğimiz kredileriniz var ise bunların yapılandırarak yükünüzü hafifletebilirsiniz.  Aynı şekilde kredi kartı ödemelerinde de sorun yaşıyor iseniz kredi kartlarınız içinde yapılandırma talep edebilirsiniz.  Böylelikle kredi ve kredi kartı ödemeleriniz daha düzenli olacak ve kredi notunuz zamanla yükselmeye başlayacaktır.  Kredi notunu yükseltmek için düşük limitli bir kredi kartını kullanmanın sizin faydanıza olacaktır.  Bununla birlikte ödemelerinizi,  faturalarınızı,  harcamalarınızı kredi kartı ile yapıp ödeme tarihinden önce ödemenizi gerçekleştirirsin iz kredi notunuz yine yükselişe geçecektir.

Kredi Notu Kaç Olmalı? Uzmanlar Kredi

Kredi Puanım Düşük Kredi kullanmak için bankaya gittiğini zaman bankalar referans olarak findeks kredi notunu baz azalacaktır.  Bankalardan rahatça kredi kullanabilmeniz için notunuzun 1500  puanın üzerinde olması  gerekir.  1500 puan üzerinde bir kredi puanınız varsa bankalar hiçbir şekilde siz reddetmeden sizi olumlu yanıt verecektir.  Tabi bununla birlikte puanları 1100 ile 1500 aralığında olan kişilerde yine bankalardan kredi kullanma konusunda avantajlıdır.  Bu kişilerin gelir durumu belgelendirilip  düzenli bir gelire sahip oldu bildirilirse maaşları karşılığında kredi kullanabilmektedirler.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

1 Comments

  • reha cifter
    Posted 11/08/2017 at 01:34

    hattimicin kredi verenler turkcel hep olumsuz cevapveriyor anlamak mumkundegil esimeve kendime telefon almissin diyorlar aldim ve kullaniyoruz.neden anlayamadik.

Yorum Yap

0.0/5