Skip to content Skip to footer

Kredi Ön Onayı Nedir

Kredi Ön Onayı Nedir?

Kredi Çıkması Kaç Gün Sürer? Birçok ihtiyacımız için başvurabildiğimiz kredi seçenekleri için bankalar her yeni gün kolaylıklar sağlamaya devam etmektedirler. Kredi ön Onayı nedir? Bu kolaylıklardan son zamanlarda en popüler olanı ise şubeye gitmeden kredi tutarını ya da kredi alınıp alınamayacağını öğrenmektir. Artık ihtiyaçlarımız için kredilere, bankaya gitmeden de başvurmak mümkün. Genellikle ihtiyaç kredisi olmak üzere konut ve taşıt kredisi gibi banka hizmetleri için de internet bankacılığı ya da telefon yoluyla başvurulabiliyor. Krediye başvurduktan sonra kredi değerlendirmesinin sonucu başvuran kişinin telefonuna SMS yoluyla olumlu veya olumsuz olarak bildiriliyor.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

 

Kredi Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Kredi Ön Onayı Nedir ? kredi sonucunun olumlu geldiğine dair bir SMS alındıysa bu ön onayın olumlu olduğu anlamına geliyor. Kredi ön onayı, bankanın kredi verebilmek için uygun koşulları sağlayabileceğinizi düşündüğünü ve aslında bu uygun koşulları şubeye giderek belgelerle kanıtlamanızı talep ettiklerini gösteren bir mesajdır. Yani en yakın zamanda yine bir şubeye başvurarak kredi için kalan süreçlerin tamamlanması gerekir. Asıl bu adımdan sonra belge ve evrakların tamamlanması gerektiği için asıl kredi değerlendirmesi buradan sonra başlamaktadır. Peki ön onay sürecinde banka neye göre olumlu veya olumsuz yanıtını verir bunlara göz atalım;

 

  • Kredi notu
  • Kişinin finansal geçmişi, diğer bankalarla ilişkileri
  • Gelir miktarı
  • Kara listede olup olmadığı

Gibi koşullara bakarak kredi verilip verilmeyeceğine karar verilir. Ancak asıl süreç için buradan sonra daha dikkatli olunmalıdır.

 

Acil kredi ihtiyacınız var. Kredi başvurunuza ön onay geldi. Neler Yapmalısınız >>>> Acil Kredi Nasıl Alırım?  Yazımızı Hemen İnceleyin !!

 

 

Kredi Ön Onayı Nedir ?Ön Onay Alınca Kredi Onaylanır Mı?

Kredi Ön onayı almış olmak kredinin onaylanması için ilk adımdır. Ancak ön onay almış olmak krediyi almış olmak demek değildir. İlk adımı başarıyla tamamladıysanız, devamında bankaya giderek gerekli evrakları teslim ettikten sonra değerlendirme ve kesin onay süreci başlayacaktır. Ne yazık ki her zaman ön onay alan kredi kesinlikle onaylanır da diyemeyiz. Kredi Ön Onayı Nedir? başvuru sırasında verilen bilgiler doğrultusunda kredi uygun gözüküyor olabilir ancak bu bilgilerin kanıtlanmasında bir problem yaşanırsa ya da banka istenilen kredi için bilgileri yetersiz bulursa kredi vermeme hakkına sahiptir. Örneğin bir ek geliriniz varsa başvuruda bunu da toplam gelire eklediyseniz ama kanıtlayamıyorsanız ne yazık ki sadece belgeleyebildiğiniz gelir kadar kredi çekebilirsiniz.

[table “2” could not be loaded /]

 

Ön Onay Aldıktan Sonra Kredi Alamama Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Kredi ön onayı nedir ? Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kredi çekmek iki aşamalı bir süreçtir. İlk aşaması sadece tüketicinin beyan ettiği teorik bilgilere göre yapıldığı için ikinci aşamada bu bilgileri belgeleme kısmında sorunlar yaşanabilir. Gelir istenilen kredi için yeterli olmayabilir ya da kredi notu istenilen kredi için düşük olabilir. Kredi Ön Onayı Başvuruda beyan edilen maaş tutarı ile belgedeki maaş tutarı eşleşmezse de tabii ki maaşa göre kredi alınabildiği için tüketicinin alabileceği kredi tutarı otomatik olarak düşecektir. Bu gibi pek çok durum kredini başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Bu durumda tüketici bir umutsuzluğa kapılabilir. Farklı bir durumda ise tekrar tekrar diğer bankalara da başvuruda bulunmaya devam edebilir ancak bu daha yanlış bir hamle olacaktır. Peki bu durumda ne yapılmalı?

Kredi Çıkması Kaç Gün Sürer?

  1. Öncelikle ihtiyaç tutarı belirlenmeli
  2. Kar-zarar hesabı yapılmalı
  3. Banka faizleri karşılaştırılmalı
  4. Maaş alınan bankayla görüşülüp alınabilecek kredi tutarı, aylık taksit tutarı ve tüm diğer masraflar hesaplanmalı
  5. Kredi notu ve gelir belgesine göre en uygun faiz oranlarını ve vadeyi bulduktan sonra da eğer başka bir engel yoksa kredinin olumsuz sonuçlanması için herhangi bir neden olmayacaktır.

 

Yine de ön onay alınıp kredi alınamadıysa sürekli sürekli krediye başvurup ret cevabı almak bankalarda olumsuz izlenim oluşturacağı için bir durup sağlıklı bir hesaplama yapmak gerekir. Bunun için de bir uzmandan yardım almakta fayda vardır. Uzmanlar Kredi tam da bu noktada devreye girer. Kredi Ön Onayı Nedir ? İhtiyaçlarınıza yönelik en karlı krediyi en hızlı şekilde size bulacaktır ve en kestirme yoldan kredinize ulaşmış olacaksınız. İhtiyaçlarınızı zorlanmadan finanse edebilmek için bizi tercih edin.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

 

Yorum Yap

0.0/5