fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kredi notu kişinin geçmiş ödeme performansı ve borçluluk oranı gibi faktörlere göre hesaplanmaktadır. Geçmişte yaptığınız tüm bankacılık işlemleri KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından kayıt altına alınmakta ve size özel kredi skoru oluşturmaktadır. Bankalara yada kredi veren özel finans kurumları kredi onayınıza karar verirken kredi notunuz çok önemlidir. Fakat kredi notunuz riskli puan aralığında ise size kredi çıkmaz. Başvuruları değerlendirirken kredi notunuz esas alınmaktadır. Peki kredi notumuza göre ne kadar kredi çekebiliriz?

Kredi Notu Skoru 0 – 700

Kredi notu 0 – 700 arasında değerlendirilen puanlamalar kredi riski en yüksek olan kişileri işaret etmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler bu puan aralığında ise kredi başvurusu yapmamalarını öneriyoruz. Skor puanınız 0 ila 700 arasında olması sizin hiç bir bankadan kredi alamayacağınıza işrettir. Düşük puan ile birden çok bankaya başvuru yapmanız ileride önünüze engel olarak çıkacaktır. Öncelikle ödeme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz ve alışverişlerinizde kredi kartı kullanımına yönelmeniz tavsiyemiz olacaktır.

Kredi Notu Skoru 700 – 1.100

Kredi notu 700 – 1.100 arasında olan kişiler 0 – 700 arasında göre biraz daha avantajlı durumda olmalarına rağmen yeterli kredi notuna sahip değildirler. Kredi kullanabilmeniz için devlet çalışanı yada belgelendirilebilir gelir kaynaklarınızın iyi olması gerekmektedir. Kredi başvurusu esnasında banka sizden kefil yada teminat isteyerek size kredi ürünü kullandırabilir.

Kredi Notu Skoru 1.100 – 1.350

Kredi notu 1.100 – 1.350 arasında olan kişiler düşük meblağlı kredi kullanabilmektedir. Kredi başvurunuzu yaparken istediğiniz kredi miktarını geliriniz ile orantılı olarak belirlemeniz durumunda ve yasal olarak engeliniz yok ise onay alacaktır.

Kredi Notu Skoru 1.350 – 1.650

Kredi notu 1.350 – 1.650 aralığında olan kişiler bankalardan rahatlıkla kredi alabilmektedir. Yüksek miktarda acil nakit ihtiyaçlarınızı geliriniz ve teminatlar ile sorunsuzca alabilirsiniz.

Kredi Notu Skoru 1.650 – 1.900

Kredi notu 1.650 – 1.900 aralığında olan kişiler kredi kullanımı için sorun yaşamayan kısımdır. Genel olarak bankalar skor aralığı 1.650 üzeri müşterilerine otomatik olarak kredi paketi hazırlayarak bilgilendirme yapmaktadır. Kredi ürünlerinde en cazip vade ve faiz oranlarını 1.650 – 1.900 arasında ki müşterilerine sunmaktadır. Bazen ihtiyacınız bile yokken size özel avantajları değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Siz de ihtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi ve daha bir çok en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Puanı kullanılabilecek kredi miktarına doğrudan etki etse de, kredi başvurusu yapan kişilerin düzenli gelirini yasal durumunu bankalar incelemektedir. Almak istediğiniz kredi miktarı, kredi notunuz ve aylık geliriniz hesaplandıktan sonra aylık geliriniz yeterli değilse, banka size çok yüksek meblağlı kredi vermeyecektir. Bankalar verecekleri kredinin geri ödemesi hesaplanırken belgelediğimiz gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde taksitlendirme yapmaktadır. Örneğin, bir kişinin aylık 2.500 TL geliri olduğunu varsayalım. Bu kişi bankaların çoğunluğu tarafından en fazla aylık 1.250 TL kredi ödeyebilir olarak değerlendirilecektir. Bu kişinin aylık kredi ödemeleri 1.250 TL’ye ne kadar yaklaşıyorsa, alabileceği ek kredi tutarı o kadar azalacaktır. Özel durumlar içerisinde %40 ila %70 arası olabilmektedir.

Bankalardan yada özel kredi veren kuruluşlardan acil kredi ürünü kullanırken iş hayatınızda önemlidir. Özel sektör yada devlet güvencesinde memur olarak çalışıyor olmanız kredi notuna ek olarak kredi kullanımınıza etki edecektir. Kredi notu, kredi değerlendirmesi için önemli bir veri olmasına rağmen tek değerlendirme ölçütü değildir.

 

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 128 Ortalama: 3.2]
08 Haziran 2019
8.996 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Zümrehan dedi ki:

  Findex skorum 700 arasında devlet memuruyum bana kredi çıkar mı?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti dedi ki:

   Merhabalar Uzmanlar Kredi üzerinden https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-basvuru-formu kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 2. İsmail dedi ki:

  Merhaba kredi notumu bankadan öğrendim 1240 dediler iş kurmak istiyorum ama banka kredi için teminat istiyor. Maaşımı akbanktan alıyorum kredi başvuru formunuzu da doldurdum dönüş ne zaman yapacaksınız?

BİR YORUM YAZIN