You are currently viewing Kredi Limiti Dolu Olanlar Kredi Alabilir

Kredi Limiti Dolu Olanlar Kredi Alabilir

                                       Kredi Limiti Dolu Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?
Kredi Limiti Dolu Olanlar Kredi Danışmanlık İle Kredi Başvurusu Yapan Kazanıyor! Uzmanlar Kredi Güvenilir Ve Marka Tescilli Tek Kuruluştur.

Kredi Limiti Dolu Olanlar Ev kredisi, araba kredisi ya da bireysel tüketici kredisi fark etmeksizin tüm kredi işlemleri temelde kişilere nakit desteği sağlamak amacı ile sunulmaktadır. Elbette uygulanan faiz oranları ile bankalar da bu destek paketlerinden kar elde ederken aslında iki taraf için de kazançlı bir tablo ortaya çıkar.

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Kredi limiti dolu olanlar Fakat zaman zaman gelir düzeyinin değişmesi, ekonomik sıkıntılar ya da beklenmeyen giderler, tüketicileri birden fazla kredi başvurusu yapmaya zorlayabilir. Aylık kazanç doğrultusunda yapılan bu başvuruları bankalar değerlendirirken birçok insan içlerinden “Kredi limitim dolu kredi çıkar mı? Sorusunu geçirirler. Bu noktada kredi başvurusunun online sonuçlanması için 2 temel kriter bulunmaktadır. Bunlardan biri gelir düzeyiniz ikincisi ise mevcut kredi notunuz. Bu iki etmenin mevcut bankaların ihtiyaç kredisi ya da hızlı kredi prosedürlerindeki kriterlere uyması durumunda birden fazla kredi almanızda hiçbir sakınca görülmemektedir. Eğer siz de kredi borcunuz olduğu halde tekrar başvuru yapma ihtiyacı duyuyorsanız Uzmanlar Kredi olarak bu konuya ilişkin hazırladığımız yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Kredi limiti Nedir? Nasıl hesaplanır?

KREDİ LİMİTİ DOLU OLANLAR Kredi Limiti Dolu Olanlar Kredi Alabilir

Kredi limiti dolu olanlar bankalar yapılan başvurularda birçok faktör gibi kredi kullanım oranları da değerlendirilmektedir. Bu oranın bulunması için kullanılan denklem ise oldukça basit; gösterilen gelir belgesi esas alınarak bu kazançtan hâlihazırda bulunan kredi taksiti düşüldüğünde ortaya çıkan tutar kredi limit oranıdır. Daha detaylı açıklamak gerekirse bankalar kişi gelirlerinin maksimum %50’sine denk gelen taksitleri uygun görmektedir. Eğer kişi 5 bin TL aylık gelire sahipse ve mevcut kredi taksiti 2.500 TL ise bu durumda hala 2.500 TL tutarında farklı bir kredi çekebilir. Eğer kredi limitim dolu kredi çıkar mı diye düşünüyorsanız bu durumda borç birleştirme kredisi sayesinde aylık taksitlere yapılandırma yapabilir ve limit oranında bir boşluk yaratabilirsiniz.

Kredi limiti dolu olanlar belirtmeliyiz ki kredi limiti hesaplandıktan sonra geriye kalan miktardaki nakit destek için kesin kredi alabilirsiniz diye bir kural yoktur. Çünkü kredi limit kullanımınız doğrudan kredi notunuzu etkiler. Yani, finansal hayatınızda mevcut borçlarınız her zaman için bir sonraki kredi ödemesini yapabileceğinize dair bir kuşku yaratır ve bu nedenle kredi notunuz %25 oranında düşüş gösterir. Bu da kredim kesin çıkar mı? ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredim-kesin-cikar-mi/ ) Endişesine yol açabilir. Tüm bu endişeyi ortadan kaldırmak için siz de Uzmanlar Kredi desteğine başvurarak en doğru yolu seçebilir, risksiz bir şekilde hızlı kredi ihtiyacınıza kavuşabilirsiniz.

Yeni Bir Kredi Başvurusu Yapmak İçin Gelir Düzeyiniz Çok Önemli!

Kredi limiti dolu olanlar yukarıda da bahsettiğimiz üzere bankalr, tüketicilerin sahip olduğu gelir düzeyine göre maksimum %50 oranında nakit desteğini daha risksiz olarak görmektedirler. Bu nedenle hali hazırda bir kredi borcunuz varken ikinci bir ihtiyaç kredisi ya da acil kredi için aylık taksit oranının ödenebilir düzeyde olduğunu kanıtlamalısınız. Bu kredi için aile üyelerinizin gelirlerini göstererek hane gelirinin hesaplanmasını da talep edebilirsiniz. Ya da kefil ya da ipotek gibi güvence sağlayan farklı prosedür yöntemleri de yeni kredi başvurunuzda olumlu etki yaratacaktır.

Unutmamalısınız ki bir önceki kredinizin ödemesini 90 gün süre ile geciktirdiyseniz ve bunun sonucunda hakkınızda yasal bir takip başladıysa, herhangi bir bankadan kredi başvurusu yapmanız mümkün değildir. Böyle bir durumda 5 yıl kadar beklemeli ve sonrasında kredi sicilinizi yükseltmek için uygun yöntemleri denemelisiniz.

KREDİ LİMİTİ DOLU OLANLAR İÇİN BORÇ BİRLEŞTİRME KREDİSİ FIRSATI

Herhangi bir ihtiyacınız doğrultusunda yeni bir kredi başvurusu yapmak istemeniz aynı zamanda birden fazla borcunuz olduğunu da göstermekte. Kredi kartı borçları ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-karti-kapatma-kredisi-2020/ ) da dahil olmak üzere taşıt kredisi ya da tüketim kredileri ödemeleri bazen bütçeyi zorlayabiliyor. Eğer yeni krediyi bu borçları kapatmak için çekiyorsanız, söz konusu problemi borç kapatma kredisi sayesinde çok daha kolay çözüme kavuşturabilirsiniz. Borç birleştirme kredisi olarak da adlandırılan bu fırsat, finansal kurumlara olan tüm ödemeleri bir araya toplayarak aylık gelirinize uygun bir şekilde yapılandırmanıza olanak sağlar. Böylece kredi limitiniz dolu da olsa yeni bir kredi çekmeye ihtiyaç duymadan uygun ödeme koşullarına sahip olabilir,  düzenli ödemeler ile kredi sicilinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Bir cevap yazın