Skip to content Skip to footer

Kredi Kullanacaklara Kredi Danışmanlarımızdan Öneriler

Kredi Kullanacaklara Kredi Danışmanlarımızdan Öneriler Kredi başvurusunda mı bulunacaksınız yada hayatında ilk kez kredi başvurusu yapacaksanız bu yazımızı dikkatlice okuyun. Kredi başvurusu sürecinde ki önemli noktaları kredi danışmanlarımızın tavsiyeleri ve sorunları madde madde açıklıyoruz. Acil kredi ve acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanacağınız kredi ürünleri size yarar dan çok zarar olarak dönmemesi için dikkatli okuyun. Ayrıca aklınıza takılan soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

Konut Kredisi

İhtiyacınıza göre kredi seçimi

Kredi ürününü doğru amaca göre belirlemek son derece önemli. Bankaların ihtiyaç türüne göre yapmış oldukları kampanya ve avantajlarından yararlanmak için ihtiyacınızı doğru belirleyin. Evlilik, tatil, eğitim, kredi borcu, kredi kartı borcu yada borç kapamak gibi acil nakit ihtiyacınıza en doğru uyan durumu bankaya bildirmeniz gerekmekte. Bankalar ihtiyacınıza en uygun krediyi belirlerken bu kıstaslara önem vermektedir. İhtiyaç kredisi ile ilgili detaylı blogumuzu okuyarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 Kredi araştırması

Kredi araştırması yaparken ilk olarak maaş yada ödeme aldığınız bankaya giderek başlayın. Daha sonra diğer bankaların web sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmadan ihtiyacınıza göre krediyi hesaplayın. Güvendiğiniz tüm bankaların faiz hesaplamasını internet üzerinden yaptıktan sonra size en uygun vade ve faiz oranını veren bankalara başvuruda bulunun ve başvuru sayınızı 3 den fazla tutmayın.

İhtiyaç Kredisi

Kredi araştırmalarınızı karşılaştırın

Kredi araştırma sürecini tamamladıktan sonra elde ettiğiniz oranları ve hangi bankanın hangi konuda sizin için daha avantajlı olduğunu belirleyin. Bankanın size sunduğu aylık taksitler, faiz ve vade oranı yada toplam maliyet gibi kıstasları iyice irdeleyin. Karşılaştırma yaparken tüm ayrıntıları iyice ele alın bunlar dosya masrafı, kredi sigortası süresi, vergi koşulları gibi bankanın sizden talep edeceği yada etmeyeceği durumları iyi gözden geçirin. En uygun kredi ürününü ancak böyle seçebilirsiniz.

En Uygun 5000 TL Kredi

Sözleşme öncesi bilgilendirme formu

Kredi başvurunuzu gerçekleştiren banka size sözleşme öncesi krediniz  ile ilgili form gönderdiğinde dikkatlice okuyun. Form içinde anlaşmanızın dışında bir madde var ise ilgili banka ile görüşün. Sözleşmede verilen tüm bilgiler kredi sürecinizin ve kullanacağınız kredi ürününü etkileyeceğinden hata yapmadan tamamlayın.

Ödeme planını doğru hesaplayın

Daha önce ki yazılarımızda sıkça belirttiğimiz ödeme planı kredi ödemelerinizi ve bütçenizi etkileyin en temel unsurdur. Çalışma ve sigorta durumunuz aylık elinize belgeli geçen para miktarı yada aile fertleri ile toplam elinize geçen nakit durumunu göz önüne alarak ödeme planı yapmanız önem arz etmektedir. Eğer ki geliriniz dönemsel olarak değişiyor ise bankalardan esnek yada artan ödemeli kredi yapılandırması talep etmelisiniz.

Borç Kapatma Kredisi

Kredi Notunuzu doğru öğrenin

Kredi notunuzu ücret ödeyerek kredi kayıt bürosu’nun interenet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Yada kredi danışmanlık hizmeti veren kuruluşlardan da öğrenebilirsiniz. Kredi notunu kredi alıp alamayacağınızı belirlemede en önemli unsur olmaktadır. İleride sorunsuz acil kredi kullanmanız için kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir.

Ödeme alışkanlığınız

Ödeme alışkanlıklarınız sadece mevcut kredinizi için değil ayrıca ileride kullanacağınız kredi ürünleri içinde size avantaj sağlayacaktır. Ödemelerinizi düzensiz yapmanız kredi notunuza etki edecek ve bankaların size olan güven notu düşecektir. Bütçenizde beklenmedik bir sorun yaşadınız. Bunu direk olarak kredi danışmanınız ile paylaşın gerekirse kredi ödemelerinizde yapılandırma yada düzenleme yoluna gidin.

En Uygun Kredi

Yapılandırma fırsatlarını takip edin

Güncel faiz oranlarını takip ederek kredi borçlarınızı daha düşük faiz ile yapılandırmak sizin için avantaj olacaktır. Örnek vermek gerekirse 1.40 dan aldığınız bireysel krediyi 1.10 yada 1.08 gibi bir oranla tekrar kredi kullanarak yapılandırmak size avantaj sağlayacağı için bankaların güncel kredi ve vaiz oranlarını mutlaka takip edin. Yapılandırma sürecinde net kar ve zarar hesabını doğru yapmanız gerekmekte. Doğru yapılmayan durumlarda zararlı çıkmanız kaçınılmaz olacaktır. Yapılandırma yapmadan önce kredi danışmanlık hizmeti veren kişilerden yardım almanızı öneriyoruz. Kredi Danışman

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

1 Comments

  • Hifzi
    Posted 04/01/2018 at 17:40

    Benim kredi kartı borcum vardı ama kapattım 2016 yılından kalan takibim varmış bana kendi cikarmi

Yorum Yap

0.0/5