Skip to content Skip to footer

Kredi Kartı Taksitlerinde Flaş Düzenleme

Kredi Kartı Taksitlerinde Flaş Düzenleme Kredi Kartı Taksitlerini Öderken Nelere Dikkat Etmelisiniz. Uzmanlar Kredi İle Kredi Kartı Başvurusu İçin

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

2020 yılında sona yaklaşmamız ile birlikte birçok devlet kurumu yeni yıla dair çeşitli düzenlemelerde bulunmakta. Son olarak ise kredi vadeleri ve kredi kartı taksitlerindeki değişiklikleri BDDK açıkladı. Düzenli olarak kredi kartı ( https://www.uzmanlarkredi.com/kredi-karti-kapatma-kredisi-2020/ ) kullananları yakından ilgilendiren bu haber gündemde en üst sırada yerini alırken detayları hakkında da meraka sebep oldu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her sene temel kriterler doğrultusunda belirlenen kredi vade sınırları yeni yılla birlikte değişiyor. Özellikle yüksek fiyatlı elektronik eşya alışverişlerinde kullanılan kredi kartı taksit seçeneklerine ise sınırlandırma getirildi.

Yeni açıklanan bildiriye göre elektronik eşya alımlarında artık 6 ay yerine 4 aylık kredi kartı taksit fırsatı kullanılabilecek. Bu alışverişlerden üst limit fiyatı 3.500 TL olan televizyon, bilgisayar ve tabletler ise ayrı tutulmakta. Ayrıca külçe halinde olmayan basılı altın harcamalarında geçerli olan 8 aylık kredi taksiti de 6 aya indirildi. Mobilya, taşıt ve elektronik eşya alımlarını doğrudan etkileyen bu karara ilişkin detayları gelin birlikte inceleyelim.

Alışverişlerde Kredi Kartı Taksitleri Kaça Bölünebilecek? Kredi Kartı Taksitlerinde Flaş Düzenleme

BDDK tarafından açıklanan vade ve taksitlere ilişkin açıklamada farklı detaylar yer alıyor. Örneğin birçok kişi TV satın alırken kaç taksite bölünebileceğini merak etmekte. Bu soruya cevap olarak eğer söz konusu televizyonun fiyatı 3.500 TL üstünde ise 4 taksit ile alınabileceğini söylemek mümkün. Öte yandan farklı elektronik eşyalarda da geçerli olan bu kredi kartı taksit değişikliği yalnızca bilgisayar ve tablet ürünlerini kapsamıyor.

Çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, elektrikli küçük ev aletleri ve farklı elektrikli eşyalarla birlikte mobilya alımlarında da artık 18 ay yerine 12 ay taksit kullanılabilecek. Yeni ev kuranlar ve evini değiştirmek isteyenleri yakından ilgilendiren bu düzenleme birçok planı değiştirecek türden. Yatırımını altından yana kullanan kişileri de doğrudan etkileyen kredi kartı taksit düzenlemesine göre külçe halinde olmayan altın harcamalarındaki miktar maksimum 6’ya bölünebiliyor.

Taşıt Kredisi Vade Süreleri De Değişti!

Kredi Kartı Taksitleri

Kısaltılmış olarak Kredi Yönetmeliği olarak da bilinen Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik içerisinde yer alan 12/A maddesi doğrultusunda yukarıdaki düzenlemeler hayata geçirilmiştir. Ayrıca kredi kartı taksitlerine artı olarak taşıt kredisindeki vade detayları da bu düzenleme ile birlikte düşürüldü. Bu durumda fatura fiyatı 300 bin TL ve üzeri olan araçları satın almak için yapılan kredi başvurusunda artık maksimum vade sayısı 48 ay değil 36 ay. Fatura fiyatı 750 bin TL ve üzerinde olan araçların satın alımı için başvurulan kredilerde ise 48 ay yerine 24 ay vade kullanılabilmekte. Taşıt kredisinin teminatlı türlerinde ise kredi vadesi yine 48 aydan 36 aya indirildi.

Kredi kartı taksitleri ve taşıt kredisi vadelerinde yeni bir dönemi başlatan detayları siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik. Eğer siz de ihtiyaç kredisi, borç transfer kredisi, ev kredisi ya da az faizle kredi veren bankalar ( https://www.uzmanlarkredi.com/az-faizle-kredi-veren-bankalar-hangileri/ ) hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sitemizdeki yazıları inceleyebilir, en risksiz kredi başvurularınızı Uzmanlar Kredi desteği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5