Skip to content Skip to footer

Kredi Kartı Kapatma Kredisi 2020

Kredi Kartı Kapatma Kredisi, Borç Kapatma Kredisi, İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmetleri

Kredi Kartı Kapatma hayatımızın vazgeçilmezi kredi kartları… Şuan çalışma hayatında bulunan herkesin en az bir kredi kartına sahip olduğunu düşünüyorum. Kredi kartları bankalar tarafından verilen belli bir limite sahip kullanılıp ödemesi bir ay sonra yapılan finansman araçlarından biridir. Bilinçli kullanıldıklarında oldukça faydaları vardır. Örneğin o an ihtiyacımız olan bir şeyi alıp ödemesini 40 gün sonraya kadar yapabiliriz. Ya da aldığımız bir ürünü ya da hizmeti taksitler halinde ödeyebiliriz. Ancak bir de madalyonun diğer yüzü vardır. Yani kredi kartlarının bilinçsiz kullanımı. Kartımızı ödeme günü hiç gelmeyecekmiş gibi hunharca kullanarak ödeme gücümüzün üzerinde alış veriş yaparsak o noktada sıkıntıları başlatmış oluruz.

Kredi Danışmanlık Sektörde Lider Uzmanlar Kredi

Kredi Kartı Kapatma kredi kartlarımızı ödemede zorluklar yaşadığımız zaman bankalar bu tarz zamanlar için temin ettikleri Kredi kartı kapatma kredisinden faydalanabilirsiniz. Bu kredi ile kredi çekmeyi tercih ettiğiniz banka diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızın tamamını öder. Ödediği bu tutar kadar da kredi hanenize yazar. Kredinin faizleri ve masrafları hesaplanarak, gelirinize uygun ödeme planı hazırlanır. Ancak kredi kartı borçlarınızın yasal takibe alınmamış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredi çektiğiniz banka, borcunu ödediği diğer bankaların kredi kartlarını iptal etmenizi talep edebilir.

Kredi Kartı Kapatma Kredisi Nasıl Hesaplanır

Kredi Kartı Kapatma kredi kartı kapatma kredisinin miktarı hesaplanırken tüm, bankalara olan kredi kartı borçları sistem üzerinden kontrol edilir. Ayrıca borç tutarlarını borçlusu olduğunuz bankadan alacağınız evrakla sizin de belgeleyip kredi çekeceğiniz bankaya vermeniz istenir. Tüm veriler tespit edildikten sonra borç tutarları ilgili bankalara, krediyi veren tarafından yatırılır. Üstüne faiz ve masraflar konularak aylık gelirinizin yarısını aşmayacak şekilde taksitlere bölünerek ödeme planı oluşturulur.

Kredi Kartı Kapatma Kredisinde Kredi Notu Önemli Mi?

Kredi notu, kısaca sizin banka karnenizdir. Bankalardan almış olduğunuz kredilerin ödeme planlarına, kredi kartı borçlarınıza ne kadar sadık kaldığınızı gösteren değerdir. Dolayısıyla tüm ihtiyaç kredilerinde dikkate alınır. Kredi kartı kapatma kredisi, zaten ödeme zorluğu çektiğiniz için kullanmak istediğiniz bir kredi türü olduğundan bu tarz kredilerde bankalar esnek davranabilir fakat kredi notunu tamamen göz ardı etmez. Neticede banka da kendini güvence altına almak ister. Bu konuyla ilgili kredi kartı kapatma kredisine başvuracağınız bankanın şubesinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha pratik bir çözüm için ise Uzmanlar Kredi olarak deneyimli danışmanlarımızın bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Kredi Kartı Kapatma Kredisinde Hangi Evraklar İstenir?

Özel sektör çalışanı iseniz; gelir belgeniz, SGK hizmet dökümünüz, işyerinizin imza sirküleri, varsa ek gelir belgesi ve borç belgeleriniz. Kamu çalışanı iseniz; Gelir belgesi, ikametgah, ek gelir belgesi, borç belgesi. Emekli iseniz; Emeklilik aylık dökümü, ek gelir belgesi, borç belgeleri. Vergi levhalı kurumlar için; Güncel vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tabloları, ek gelir belgesi, borç belgeleri istenmektedir.

Uzmanlar Kredi Borçsuz günler diler..

#izmir kanayan yaramızdır… Son dakika haberi: İzmir‘deki deprem sonrası uzman isimden kritik uyarı geldi! “7.8 şiddetinde deprem geliyor.

Yorum Yap

0.0/5