Skip to content Skip to footer

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu Ödeme Ve Kredi Başvurusu İşlemleri. Aynı Zamanda Borç Kapatma Kredisi Hakkında Detaylar. Kredi Danışmanlık Hizmetlerimiz İle Tanışın. Alttaki Formu Doldurabilirsiniz. Uzmanlar Kredi En Uygun Faiz Oranları İle Karşınızda.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Avrupa ülkelerinde çoğunlukla bir yatırım aracı olarak kullanılan banka kredileri maalesef ülkemizde yatırım aracı olma özelliğinden yoksun olarak kullanılmaktadır. Avrupa ülkelerinde bir banka müşterisine kredi kullandırırken vereceği paranın ne şekilde kullanılacağını titizlikle inceliyor, araştırıyor, gerekli çalışmalarını yapıyor ve elde ettiği reel sonuçlara göre kredi talebini cevaplıyor. Hatta müşterisinden krediyi kullanacağı projenin fizibilite çalışmalarını yapıp sonuç alınıp alınamayacığına göre kredi onayını belirliyor. Ülkemiz de ise kredi verilirken müşterinin nerede kullanılacağı sorulmuyor kredi taleplerinde ana kıstas paranın geri alınıp alınamayacağı oluyor.

Kart Borcu Ödemesi

Bankaların en çok kullandığı kredi aracı hemen hemen herkesin cebinde en az bir tane bulunan kredi kartlarıdır. Kredi kartları verilirken de genel kredi kullanımındaki bilinçsizlik ve sorumsuzluk aynı şekilde tezahür ediyor. Bunun en basit örneği üniversite kampüslerinde kurulan stantlarla öğrencilere kredi kartları dağıtılmasıdır. Aynı zamanda telefonla potansiyel müşterilere ulaşılarak kredi kartı verilmesi buna örnek verilebilir ve örnekler çoğaltılabilir. Hal böyle olunca kredi kartlarının kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve toplumun her katmanına ver kesimine kadar ulaşıyor. Tabi bu yaygınlaşma da problemleri beraberinde getirmektedir.

 

Kart Borcu Ödenmezse Ne Olur

Kart kullanıcılarının neredeyse hepsi aylık gelirlerinin çok üstünde limitlere sahip durumdadır. Kullanımına gereken titizlik gösterilmediği zaman kişinin kendi bütçesi ve aile bütçesi bakımından olumsuz sonuçlarla karşılaşması kaçınılmaz oluyor.

 

Kart Borcum Ne Olacak

Kredi Kartı Bu olumsuz sonuçların en sık karşılaşılanı ise borçların ötelenmesi ve birikmesidir. Bu durum aynı zamanda çok da tehlikelidir. Kart borçları birikip ötelenmeye başlandığında çok kısa sürede yerini hacizlere ve iflaslara bırakmaktadır. Son zamanlarda biriken kredi kartı borçlarını sorun olmaktan çıkaran, kredi kartı taksitlendirme üzerine başarılı çalışmalar yapan uzmanlaşmış danışmanlık firmaları türemiştir. Hatta bu firmalar o kadar yaygınlaşmıştır ki taksitlendirme diye bir iş kolu oluştu diyebiliriz. Kredi kartı borçlularına uygun komisyon oranlarıyla uzun vade ve düşük tutarlı taksitlerle borçlarını ödeme imkânı sunan firmalar müşterilerinden tam not alacak kadar da işlerinde başarılı olmaktadırlar. Oluşan bu yeni iş kolunda müşterilerin sorunlarına odaklanılıyor ve hiçbir bürokratik engel olmaksızın kolay şekilde çözüm üretilmektedir.

Kart İçin İnternetten Başvuru

İnternet üzerinden dahi kolayca başvurulabilen bu yeni sistemde kredi kartı taksitlendirme firması müşterinin kredi kartı borcunu kapatıyor ve müşterisinden eşit taksitler halinde kart taksitlendirme işlemi ile borcunu tahsil ediyor. Bu sistem sayesinde kredi kartı borçlusu tüketici gittikçe artan borçlardan, katlanarak artan faiz oranlarından ve ödedikçe kullanmak- kullandıkça ödemek zorunda kaldığı kredi kartından kurtulma imkânına kavuşmaktadır.

Kart Borcu Son Aşama

Bütün bunlar değerlendirildiğinde görülmektedir ki tüketicilerin yeni tanıştığı kart taksitlendirme sistemi kolayca ulaşılabilen, güvenilir bir sistemdir. Yapmanız gereken sadece az bir zaman ayırarak kredi kartı taksitlendirmesi yaparak kendi belirlediğiniz taksitleri ödemek ve borçsuz bir gelecek planı yapmak olacaktır.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

Yorum Yap

0.0/5